Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil

Najočakávanejšou udalosťou septembra bola pre Slovákov návšteva pápeža Františka. Zdá sa ti, že to bolo strašne dávno? Môže to byť tým, že mediálny priestor a povedomie ľudí zaplnili iné novinky a správy o návšteve Svätého Otca nahradili správy o zadržaní istej nie veľmi svätej Zuzany…

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Návšteva pápeža na Slovensku

Dňa 12. septembra navštívil našu krajinu pápež František, hlava katolíckej cirkvi. Pobudol u nás tri dni a za ten čas navštívil Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín-Stráže. V poslednej menovanej zastávke pápež odslúžil pútnickú omšu pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie. Hoci oficiálny program prebiehal podľa plánu a na úrovni, nedá sa zaprieť, že veci boli plánované tak „po slovensky“.

Biednu organizáciu bolo badať hlavne v ohľade očkovania. Najprv sa počítalo s tým, že na pápeža sa budú môcť ísť pozrieť len tí zaočkovaní, kvôli nízkemu záujmu bolo od tejto podmienky upustené. Veľa sa tým však nezmenilo. Návšteva pápeža nebol lacný špás a vláda na tento účel vyčlenila takmer 5,5 milióna eur.

Bratu, tieto tri minúty života mi už nikto nevráti. 🤮

Posted by Satirén on Thursday, September 16, 2021

Trápne ticho na prvom rande je najlepšie prerušiť touto vetou. 🤑

Posted by Satirén on Wednesday, September 15, 2021

Painted-Over Cockroach

Na začiatku septembra Twitterom preletel príspevok, ktorý veľmi neočakávane rozvíril vody internetu. Chelsea z Texasu sa podelila o fotografiu mŕtveho švába, pokrytého farbou. „Môj prenajímateľ prešiel farbou cez sk***eného švába!“ znel popis príspevku, ktorý nás zasvätil do deja. Zrejme nejde o veľkého fanúšika čistoty a precíznej práce.

Jediná fotografia dokázala zabrnkať na strunu tisíckam ľudí. Vlastníci, prenajímajúci nehnuteľnosti, totiž nemajú zrovna tú najlepšiu povesť a veľa z nich sa riadi heslom „za veľa peňazí málo muziky“. Šváb pretretý farbou sa stal symbolom ľahostajnosti prenajímateľov a vďaka podareným memes sa s ním stretol asi každý, kto každodenne navštevuje sociálne siete.

Zadržanie Zuzany Plačkovej

Asi žiadna udalosť posledných týždňov natoľko nevyburcovala emócie ako protidrogový záťah polície, počas ktorého bola zadržaná aj influencerka Zuzana Plačková s manželom. Akcia z 27. septembra viedla k zaisteniu niekoľko osôb a vyše 9 kíl drog. Reakcie verejnosti boli veľmi silné a chvíľu to vyzeralo, že ide o najdôležitejšiu spoločenskú udalosť (čo veľa vypovedá o našej krajine).

Kolagénová kráľovná bola vo štvrtok prepustená, čo si mnohí Slováci nesprávne vysvetlili ako zbavenie viny. V skutočnosti súd rozhodol akurát o tom, že bude vyšetrovaná na slobode. Z jedného hľadiska problémy so zákonom Plačkovej pomohli – dostali ju do stredobodu záujmu spoločnosti, vďaka čomu jej počet sledovateľov na Instagrame narástol o niekoľko desiatok tisícov. Pozornosť je niečo, z čoho ľudia ako Zuza žijú…

"Toto je môj život a do toho nikoho nič" – Queen Plačková

Posted by Vrece na hlave on Thursday, September 30, 2021

‼️ HORÚCA AKTUALITA ‼️

Posted by TÚMAČ on Monday, September 27, 2021

Traumatized Mr. Incredible

Sú veci, ktoré by sme radšej nepoznali. Sú veci, na ktoré by sme najradšej zabudli. Pre tieto momenty je tu formát Traumatized Mr. Incredible, známy tiež ako People Who Doesn’t Know/People Who Know. Jednoduché meme stavia do kontrastu nevinnú, ničnetušiacu tvár postavy z animovaného filmu a jej depresívnu verziu.

Samotná šablóna vznikla už v roku 2020, keď niekto vytvoril „realistickú“ úpravu tváre Pána Úžasného. Výsledný obrázok po použití čierno-bieleho filtra naozaj vyzerá ako niečo z nočnej mory. Staršia šablóna sa používala od svojho vzniku, výraznú popularitu dosiahla v lete a hlavne počas uplynulého mesiaca.

Yeah, no shit. from memes

Those who know shall not speak of it. from dankmemes

[poll id=“134″]

Predchádzajúce časti seriálu Back to the memes nájdeš tu


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje