Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

BACK TO THE MEMES: Veľké meme zhrnutie mesiaca august

Nezabudni zahlasovať za Meme mesiaca!


August sa pre väčšinu z nás niesol v znamení koncertov, výletov, stanovačiek a dovoleniek. Málokto sedel doma na zadku. Avšak aj napriek tomu sa našlo dosť ľudí, ktorí tvorili memes, a vďaka nim sa do popredia dostalo niekoľko nových meme formátov.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul Meme roka.

Zuckerberg v Metaverse

Mark Zuckerberg stále verí, že Metaverse je budúcnosť. V rámci budovania jeho vízie bola v Španielsku a vo Francúzsku spustená VR hra Horizon Worlds, ktorá umožňuje hráčom vytvárať vlastné hry a vlastných avatarov. Nuž a ten Zuckerbergov sa nie veľmi podaril.

Ak si niekto pamätá na konzolu Nintendo Wii, Zuckerbergov avatar vyzerá presne ako z hry na toto zariadenie. Wii sa na trh dostalo v roku 2006. Šéf technologickej firmy, samozrejme, schytal poriadny výsmech.

Bro Girl/Girl Explaining

V angličtine je tento formát známy pod niekoľkými názvami. Tie najpoužívanejšie sú „girl explaining“„bro girl“ a „girlsplaining“. Toto meme sa stalo odpoveďou na niekoľko obľúbených meme formátov, na ktorých mládenci s veľkým elánom vysvetľujú čosi dámskej spoločnosti, ktorá nejaví veľké nadšenie. Tentoraz sa karta obrátila a chalan je ten, kto zjavne nejaví záujem o prednášku.

Jeho použitie je naozaj rozmanité – niektorí ľudia sa so slečnou identifikujú a znázorňujú ju ako niekoho, kto s nadšením rozpráva o svojich hobby bez ohľadu na to, či to niekoho zaujíma. Iní tento formát využívajú na vysmievanie sa typicky dievčenským radostiam a starostiam, ktoré mnohé dámy neustále vešajú na nos svojim známym.

Do kín dorazila ďalšia časť After podľa megaúspešnej knižnej série. Baby, ak chcete na to zobrať frajera, tak mu predtým…

Posted by EMEFKA on Friday, August 26, 2022

Ona: "Nebudem piť"Tiež ona:

Posted by EMEFKA on Sunday, August 21, 2022

Deep Thoughts With The Deep

Úspešný seriál The Boys je známy tým, že sa na sociálnych sieťach objavujú príspevky publikované fiktívnou spoločnosťou Vought International. Ide napríklad o reklamy, natočené spôsobom, akoby sa odohrávali priamo vo fiktívnom seriálovom univerze.

Veľkú obľubu si získal klip Deep Thoughts With The Deep, v ktorom postava The Deep zdieľa svoje postrehy o živote, vesmíre a všetkom ostatnom. Toto filozofické okienko sa nesie presne v duchu starého meme formátu Philosoraptor, a je preto prirodzené, že ľudia ho podobne začali využívať vo svojich vlastných memes.

Andrew Tate

Asi najviac mediálne prepieranou osobou v priebehu augusta bol Andrew Tate. Bývalý kickboxer na internete vystupoval ako niekto, kto radí chlapom, ako na ženy (viac v článku). Ako to tak býva, na povrch vyplávali viaceré špinavosti (predovšetkým extrémny sexizmus) a Tate sa stal verejným nepriateľom.

V druhej polovici augusta bol Tate zabanovaný na všetkých platformách Meta (FB, IG…), Youtube aj TikToku. Chvíľami to vyzeralo, že je zabanovaný všade, kde sa to len dá, a začali sa preto objavovať memes, ktoré mu ešte pridali…

Je posadnutý peniazmi a obchoduje so ženami. Kto je vlastne Andrew Tate?

Mohlo by ťa zaujímať:

Je posadnutý peniazmi a obchoduje so ženami. Kto je vlastne Andrew Tate?

 1. Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

  1. Zuckerberg v Metaverse
  2. Bro Girl/Girl Explaining
  3. Deep Thoughts With The Deep
  4. Andrew Tate
  253 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.