BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca apríl

V hlavnej úlohe čierny humor.

Zdroj: Koláž EMEFKA

Máme za sebou mesiac apríl, ktorý zvykne byť nazývaný aj šialeným mesiacom. Ak človek sleduje spravodajstvo, tak získa pocit, že úplne rovnaký prívlastok by si zaslúžil aj celý rok 2020. Šialený rok a šialený mesiac – to nemohlo skončiť inak ako poriadnou náložou kvalitných memes!

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Coffin Dance

Afričania tancujúci s truhlou sú meme, ktoré naozaj nikto nemohol prehliadnuť. Vyparádení muži sa objavia vždy tam, kde niekto dostal poriadne po papuli (najčastejšie vlastným pochybením). Coffin Dance sa stal najpopulárnejším spôsobom vyjadrenia škodoradosti.

Chlapíci v oblekoch pochádzajú z Ghany, kde sa v posledných rokoch rozšíril zvyk usporadúvať pohreby v radostnom duchu. Hudba a tanec nesmú chýbať. Neodmysliteľnou súčasťou memes v tomto formáte je soundtrack v podobe EDM skladby Tony Igy – Astronomia.

Pointing Rick Dalton

Ide o formát, ktorý nám dokazuje, že niekedy nám najlepšie meme prinesie film až niekoľko mesiacov po svojej premiére. Tentoraz ide o tarantinovku Once Upon a Time in Hollywood, ktorá mala premiéru minulé leto. Protagonistom tohto meme je Rick Dalton (Leonardo Di Caprio), jeden z dvojice hlavných hrdinov filmu.

Ako je z názvu úplne zrejmé, Rick v zábere, ktorý sa uplatnil ako meme, ukazuje prstom. Najčastejšie tak robí pri tom, ako spozoruje niečo nezvyčajné na televíznej obrazovke. Aha! To je ten istý chlapík, len je zamaskovaný! Počul si to? Niekto vo filme vyslovil jeho meno! Rickovmu postrehu neunikne nič!

Lacná ropa

Koronavírus skutočne zatočil všetkými oblasťami ľudského života. Poriadne besným výkyvom sa nevyhla ani svetová ekonomika. Dvadsiateho apríla cena ropy brutálne padla o neuveriteľných 306 % a jej cena sa prvýkrát v histórii pohybovala v negatívnych číslach. Barel ropy mal hodnotu asi -30 USD.

Za hlavnú príčinu krachu sa považuje pandémia koronavírusu, s ňou súvisiace spomalenie ekonomiky a znížený dopyt po pohonných hmotách. Bizarná a úplne nevídaná udalosť sa celkom pochopiteľne stala motívom nejedného meme.

Kimova smrť (?)

Severná Kórea, ktorá sama seba nazýva pekným menom Kórejská ľudovodemokratická republika, je považovaná za stalinistický skanzen plný tajomstiev. Je ťažké získať presné informácie o dianí v izolovanom štáte, a preto keď niekto zverejní aj totálne najabsurdnejšie správy, nájdu sa ľudia, ktorí im uveria.

Najnovšie veľký rozruch vyvolal zdravotný stav vodcu Kim Čong Una. Kim sa na niekoľko dní úplne vytratil z verejnosti a kolovali fámy, že zomrel.

Tie nikto nedokázal ani potvrdiť, ani vyvrátiť, a preto severokórejský líder získal prezývku Schrodingerov Kim – pokiaľ nepoznáme odpoveď, môže byť živý aj mŕtvy. Najnovšie správy naznačujú, že Kim je v poriadku. Ak teda nejde o prefíkanú manipuláciu zo strany KĽDR.

Gepostet von Free China Memes – Slovensky am Donnerstag, 30. April 2020

Klaňajúci sa superhrdinovia

Internet posledné dni zaplavili rôzne poďakovania lekárom a ďalšiemu lekárskemu personálu. Je to celkom pochopiteľné – títo ľudia vo všetkých kútoch sveta nasadzujú svoje životy, aby ochránili druhých. Jedna kresbička, ktorá vznikla ako pocta lekárom, je ale predsa niečím výnimočná.

Superhrdinovia zo svetov Marvel a DC sa klaňajú zdravotníkom prechádzajúcim cez chodbu. Akože oni sú tí skutoční hrdinovia. Kresba je na jednej strane vyjadrením krásnej myšlienky, no zároveň pôsobí nesmierne infantilne. Kvôli tomu padla za obeť cynickým tvorom z internetu a dočkala sa mnohých nelichotivých úprav.

I feel left out from memes

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Predchádzajúce časti seriálu BACK TO THE MEMES nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mladá Američanka vyrába rúška s kráľom memečiek Hide the Pain Haroldom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME