BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca apríl

Bláznivý mesiac nezostal nič dlžný svojej povesti

Zdroj: EMEFKA

Rovnako, ako počas predošlých mesiacov, aj v apríli sa toho veľa udialo a spoznali sme mnohé nové memes. Opäť prichádza zhrnutie toho najlepšieho, čo sa urodilo za uplynulý mesiac.

Samozrejme, ani tentoraz nechýba možnosť hlasovať o meme mesiaca apríl, ktoré sa na konci roka zúčastní boja o titul meme roka. Apríl by sa dal nazvať mesiacom hojnosti, pretože o veľké udalosti nebola núdza. Požiar parížskej katedrály Notre Dame, premiéra poslednej série Game of Thrones, a samozrejme, rozličné meme formáty sa postarali o to, že sme sa rozhodne nenudili.

Duolingo sova

Bolo len otázkou času, kedy populárna aplikácia na učenie cudzích jazykov zasiahne do sveta memes. Ikonický maskot v podobe zelenej sovičky sa v meme premenil na psychopata, ktorého nič nezastaví.

Hlavnou témou formátu sa stali brutálne vyhrážky, ktoré Duolingo adresuje užívateľovi appky. Chce od teba jediné – aby si nezabudol na svoju dnešnú lekciu. Pokiaľ si nespravíš svoju španielčinu, je veľmi možné, že svoju rodinu už nikdy neuvidíš…

Macko Pú v obleku

Staré rozprávky sú fenomenálnym zdrojom memes, o čom sme mali možnosť presvedčiť sa zas a znova. Tentoraz prichádza Macko Pú v obleku, aby ukázal o úroveň lepšie alternatívy k veciam okolo nás.

Upravený obrázok, na ktorom má Pú elegantný smoking, je niekoľko rokov starý, ale len pár týždňov dozadu získal virálny status. Neprajníci tvrdia, že formát je len kópiou meme Expanding Brain, to ale môže povedať len niekto, kto nemá žiaden cit pre módu…

Fotografia čiernej diery

Medzinárodnému vedeckému tímu sa podarilo niečo, čo nikomu predtým. Zhotoviť záber čiernej diery. Veľký objav zarezonoval v médiách a celkom prirodzene viedol ku vzniku memes a paródií.

Rovnako populárnou ako je fotka čiernej diery, sa stal aj záber na vytešenú vedkyňu Katie Boumanovú. Boumanová sa stala tvárou objavu a jej fotografia obletela internet. Kreatívci sa vo svojej tvorbe snažili prísť na to, čo mohlo vyvolať takýto úsmev.

"Behind the scenes" #TMBKsatire

Gepostet von TMBK Satire am Sonntag, 14. April 2019

That's better #TMBKsatire

Gepostet von TMBK Satire am Mittwoch, 10. April 2019

The real gravity has never been a black hole from dankmemes

Finálna séria Game of Thrones

S fantasy seriálom Game of Thrones sa spájajú samé superlatívy. Býva považovaný za najlepší seriál súčasnosti a seriálovú udalosť, aká prichádza raz za život. Všetko má svoj koniec a aj Hra o tróny sa svojou dlhoočakávanou ôsmou sériou blíži k záveru.

Keďže je GoTko plné intríg, vrážd, mučenia, sexu a nechutností, o množstvo kvalitného meme materiálu nikdy nie je núdza. Tejto línie sa drží aj ôsma séria a každá jedna epizóda stojí za to. Seriál čoskoro skončí, ale ľudia, ktorí majú potrebu hovoriť, že ho nikdy nevideli, zostanú s nami aj naďalej…

Gepostet von G.cz am Montag, 22. April 2019

Notredamská Disaster Girl

Nešťastná udalosť mala podobný priebeh ako všetky podobné tragédie – internet zaplavili zbytočné heštegy, ľudia pridávali svoje vlastné fotky katedrály (koho to zaujíma?) a nechýbali ani konšpiračné teórie, ktoré mali ihneď jasno v tom, kto má požiar na svedomí.

„Hviezdou“ parížskeho požiaru sa stala česká speváčka a moderátorka Emma Smetana. Jej selfíčko, na ktorom v pozadí zachytáva horiacu katedrálu, si všimli ľudia aj v zahraničí. Češka bola prirovnávaná k známej Disaster girl a fotografia si vyslúžila nejednu vtipnú úpravu.

Ten Year Challenge #TMBKsatire

Gepostet von TMBK Satire am Donnerstag, 18. April 2019

View this post on Instagram

Kandidátka na selfie roku❤️ #tmbk #emmasmetana

A post shared by TMBK (@tmbkofficial) on

Ale jo.

Gepostet von Jan Křížala am Dienstag, 16. April 2019

„Ah shit. Here we go again.“

GTA San Andreas patrí do zlatého fondu hier a navždy sa zapísalo do histórie zábavného priemyslu. Titul priniesol niekoľko podarených memes už v minulosti a aj 15 rokov po svojom vydaní má stále čo ponúknuť.

Veta „Ah shit. Here we go again“ zaznie v samotnom intre hry. Hlavný hrdina ňou komentuje problémy, v ktorých sa ocitol hneď po svojom návrate do mesta. Ide o hlášku skutočne univerzálnu, čoho dôkazom sú aj stovky geniálne trefných memes.

View this post on Instagram

#herewegoagain

A post shared by @ the.meme.cartel on

View this post on Instagram

Try again. #reincarnate#heaven#herewegoagain

A post shared by Goomies (@goomiess) on

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 najzáhadnejších bytostí a oblúd, ktoré možno existujú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME