Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

August sa dá považovať za „uhorkovú sezónu“. Nových meme formátov bolo fakt málo. Spôsobila to zrejme kombinácia prázdnin a pekného počasia, ktorá vyhnala z brlohov aj tých najväčších noliferov. Tí si užívali leto a celá meme ekonomika sa spomalila.

Predstavíme si tu témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Smudge the Cat

Formát s mačkou, na ktorú vreští rozzúrená žena, nám bol známy už nejakú dobu, ale až v auguste sa nám mačacia hviezda ukázala v plnej paráde a spoznali sme jej meno. Na začiatku mesiaca sa majiteľka známej mačky predstavila verejnosti.

Na Reddite zároveň zdieľala Smudgeho instagramový profil, ktorý v priebehu pár týždňov raketovo narástol. Dnes má Smudge státisíce fanúšikov, vlastnú sériu merchu a okrem tvorcov memes je skvelou inšpiráciou aj pre maliarov, ktorí ho zvečňujú na originálnych obrazoch.

https://www.instagram.com/p/B1Oz4JoAek2/

https://www.instagram.com/p/B04b9OoljT6/

https://www.instagram.com/p/B1p0DTDpVaQ/

https://www.instagram.com/p/B1mExOwpQVi/

https://www.instagram.com/p/B14eLacpw2j/

Tarantino sa pozerá na veci

Legendárny filmový režisér, ktorý so svojou novinkou Vtedy v Hollywoode atakuje titul najlepšieho filmu roka, sa vybral do Moskvy. Hlavné mesto Ruska navštívil po pätnástich rokoch. Obzrel si mnohé ikonické pamiatky a bol potešený pozitívnymi zmenami, ktorými veľkomesto prešlo.

Na ruských stránkach sa čoskoro objavili upravené fotografie, ktoré amerického režiséra preniesli z ulíc Moskvy do bežnej (troška lepšie zabezpečenej) ruskej domácnosti. Obzerajúci sa Quentin na záberoch pripomína politikov, zízajúcich na rôzne veci počas štátnych návštev. Meme formát si rýchlo získal fanúšikov a našiel mnohé využitia.

When it’s your 9th film and first meme from dankmemes

https://www.instagram.com/p/B1G6Td5FsJB/

https://www.instagram.com/p/B1IMq8OHQnx/

https://www.instagram.com/p/B1zxmZvpeiH/

https://www.instagram.com/p/B1FMMV3iukM/

Nebula: I’m you!

Superhrdinské blockbustery nikdy nesklamú a sú vždy spoľahlivým zdrojom memes. Od premiéry Avengers: Endgame už síce prešiel nejaký ten piatok, ale pozornosti divákov sa teší dodnes. Portfólio meme formátov najlepšie zarábajúceho filmu všetkých čias sa opäť rozšírilo.

Tentoraz bola ako meme použitá scénka, v ktorej Nebula z budúcnosti bojuje so svojou verziou z minulosti. Zlá „minulá“ verzia zrazí svoju lepšiu verziu z budúcnosti a vysmeje ju za jej slabosť. Ikonická slovná výmena sa objavuje v memes, kde sa stretnú dve rovnaké veci, ktoré možno nie sú až tak úplne rovnaké.

https://www.instagram.com/p/B1jlshYFczQ/

https://www.instagram.com/p/B1vo6WOnXWG/

https://www.instagram.com/p/B1j7LWloOiS/

https://www.instagram.com/p/B1VCdnqAYff/

C from chemistrymemes

The first guy…

Nesmrteľné gifko, na ktorom herný novinár Drew Scanlon rozpačito zažmurká, sa navždy zapísalo do histórie meme kultúry. Nezabudnuteľné snímky sa vrátili, aby sa opäť stali jedným z najpopulárnejších meme formátov.

Meme vždy znázorňuje, ako vyzeral človek, ktorý sa ako prvý venoval určitej činnosti. Znie to ťažkopádne, no v skutočnosti je meme krásne zrozumiteľné. Je minimalistické, abstraktné a vo svojej jednoduchosti geniálne.

https://www.facebook.com/justanotherstolenmemepageumaywanttolike/photos/a.1919082014806703/2300728663308701/?type=3&theater

https://www.facebook.com/justanotherstolenmemepageumaywanttolike/photos/a.1919082014806703/2300728773308690/?type=3&theater

https://www.facebook.com/justanotherstolenmemepageumaywanttolike/photos/a.1919082014806703/2300728816642019/?type=3&theater

https://www.facebook.com/justanotherstolenmemepageumaywanttolike/photos/a.1919082014806703/2300728783308689/?type=3&theater

https://www.instagram.com/p/B1t3CfnlWFI/

[poll id=“70″]


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť