BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca august

Ako sme prežili uhorkovú sezónu?

Zdroj: Redakcia EMEFKA

August sa dá považovať za „uhorkovú sezónu“. Nových meme formátov bolo fakt málo. Spôsobila to zrejme kombinácia prázdnin a pekného počasia, ktorá vyhnala z brlohov aj tých najväčších noliferov. Tí si užívali leto a celá meme ekonomika sa spomalila.

Predstavíme si tu témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Smudge the Cat

Formát s mačkou, na ktorú vreští rozzúrená žena, nám bol známy už nejakú dobu, ale až v auguste sa nám mačacia hviezda ukázala v plnej paráde a spoznali sme jej meno. Na začiatku mesiaca sa majiteľka známej mačky predstavila verejnosti.

Na Reddite zároveň zdieľala Smudgeho instagramový profil, ktorý v priebehu pár týždňov raketovo narástol. Dnes má Smudge státisíce fanúšikov, vlastnú sériu merchu a okrem tvorcov memes je skvelou inšpiráciou aj pre maliarov, ktorí ho zvečňujú na originálnych obrazoch.

Tarantino sa pozerá na veci

Legendárny filmový režisér, ktorý so svojou novinkou Vtedy v Hollywoode atakuje titul najlepšieho filmu roka, sa vybral do Moskvy. Hlavné mesto Ruska navštívil po pätnástich rokoch. Obzrel si mnohé ikonické pamiatky a bol potešený pozitívnymi zmenami, ktorými veľkomesto prešlo.

Na ruských stránkach sa čoskoro objavili upravené fotografie, ktoré amerického režiséra preniesli z ulíc Moskvy do bežnej (troška lepšie zabezpečenej) ruskej domácnosti. Obzerajúci sa Quentin na záberoch pripomína politikov, zízajúcich na rôzne veci počas štátnych návštev. Meme formát si rýchlo získal fanúšikov a našiel mnohé využitia.

When it’s your 9th film and first meme from dankmemes

View this post on Instagram

Waitin Tarantino @a.memeingless.life

A post shared by A Memeingless Life (@a.memeingless.life) on

Nebula: I’m you!

Superhrdinské blockbustery nikdy nesklamú a sú vždy spoľahlivým zdrojom memes. Od premiéry Avengers: Endgame už síce prešiel nejaký ten piatok, ale pozornosti divákov sa teší dodnes. Portfólio meme formátov najlepšie zarábajúceho filmu všetkých čias sa opäť rozšírilo.

Tentoraz bola ako meme použitá scénka, v ktorej Nebula z budúcnosti bojuje so svojou verziou z minulosti. Zlá „minulá“ verzia zrazí svoju lepšiu verziu z budúcnosti a vysmeje ju za jej slabosť. Ikonická slovná výmena sa objavuje v memes, kde sa stretnú dve rovnaké veci, ktoré možno nie sú až tak úplne rovnaké.

C from chemistrymemes

The first guy…

Nesmrteľné gifko, na ktorom herný novinár Drew Scanlon rozpačito zažmurká, sa navždy zapísalo do histórie meme kultúry. Nezabudnuteľné snímky sa vrátili, aby sa opäť stali jedným z najpopulárnejších meme formátov.

Meme vždy znázorňuje, ako vyzeral človek, ktorý sa ako prvý venoval určitej činnosti. Znie to ťažkopádne, no v skutočnosti je meme krásne zrozumiteľné. Je minimalistické, abstraktné a vo svojej jednoduchosti geniálne.

Gepostet von Sad Meme Page am Freitag, 30. August 2019

Gepostet von Sad Meme Page am Freitag, 30. August 2019

Gepostet von Sad Meme Page am Freitag, 30. August 2019

Gepostet von Sad Meme Page am Freitag, 30. August 2019

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Chalan svojím monštruóznym palcom valcuje internety

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME