BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca február

Najkratší mesiac roka bol na memes štedrý.

Zdroj: Koláž EMEFKA

Ak by sa niekto bál, že v priebehu najkratšieho mesiaca roka bude nových meme formátov málo, je na omyle. Slovensko sa bavilo na významných udalostiach verejného života a svetová meme scéna bola taktiež štedrá na novinky.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Let’s fight somewhere empty

Goku a Vegeta z legendárneho anime Dragonball chcú svoje nezhody riešiť tak, ako je to pre tento seriál typické – päsťami. Súboj dvoch takýchto silných bojovníkov môže narobiť poriadnu paseku. Aby zabránili kolaterálnym škodám, rozhodnú sa svoj boj presunúť na nejaké prázdne miesto.

V uštipačných memes to najčastejšie bývajú sály, v ktorých sa premieta nepopulárny film alebo hra s mŕtvymi servermi. Smutnou zhodou okolností bola premiéra filmu Birds of Prey tým, vďaka čomu sa formát opäť dostal do povedomia ľudí. Komiksovka zatiaľ zarobila asi len polovicu toho, čo štúdio očakávalo, a je teda považovaná za prepadák.

Let’s fight somewhere empty from memes

dayum from Kappa

The perfect place! from Animemes

Let’s fight somewhere empty from dankmemes

Kapitán Amerika vo výťahu

Opäť sa raz potvrdilo, že komiksové blockbustery patria medzi najlepšie zdroje memes. Šesť rokov od svojej premiéry si zásah do čierneho môže pripísať Captain America: The Winter Soldier. Druhá sólovka Kapitána Ameriku je fanúšikmi považovaná za jeden z najlepších filmov MCU, aj vďaka svojim dychberúcim akčným scénam.

Len ťažko zabudnúť na ikonický moment, keď Steve Rogers čelí v stiesnenom priestore výťahu presile agentov Hydry. Kým vo filme je dôvodom na bitku večný konflikt medzi dobrom a zlom, v meme formáte si Supervojak pýta výprask svojimi debilnými vtipmi. Kapitán Amerika hovorí stupídne vtipy a trápne slovné hračky na úrovni základnej školy, za ktoré by si si do neho určite udrel aj ty.

haha pun haha from dankmemes

thought this was funny when i was 9yo from PewdiepieSubmissions

Ice Age Baby

Odniekiaľ z hlbín kolektívneho ľudského nevedomia sa vynorilo zlo, ktoré malo ostať navždy zabudnuté. Po dlhých rokoch si ľudia spomenuli na bábätko zo známeho animáku Doba ľadová a rozhodli sa, že ho budú nenávidieť. Otravné dieťa s čudnými telesnými proporciami predstavuje vďačný terč.

Malý Roshan (áno, to decko sa volá rovnako ako ten rohatý frajer z Doty) sa z nejakých príčin stal fackovacím panákom internetu. Tvorcovia memes sa pretekajú v tom, kto dieťaťu viac ublíži a vznikla dokonca aj facebooková stránka I hate the baby from Ice Age, ktorej poslanie je celkom očividné.

Gepostet von I hate the baby from Ice Age am Montag, 17. Februar 2020

I really hate the top right one 😡😡Credit: babyfromiceage (instagram)

Gepostet von I hate the baby from Ice Age am Montag, 24. Februar 2020

Inspired by another post I saw here

Gepostet von Damien Pantoja am Donnerstag, 27. Februar 2020

Ice age baby makeover from dankmemes

Finally, Upgrade

Jedno z absurdnejších meme februára nám ukazuje, čo všetko sa po dlhom úsilí podarilo vypestovať vedcom (prípadne čarodejníkom). Či ide o Cardi C, Maroon Seven alebo Star Peace, slovné hračky v tomto formáte nám ukazujú, ako by vyzerali lepšie verzie našich obľúbených interpretov, filmov alebo hier.

Za derivát tohoto meme môžeme považovať Foo Fighters vs. Foo. Ľudia si začali klásť otázku, čo je to „foo“. Z názvu skupiny Foo Fighters celkom očividne vyplýva, že títo muži sú bojovníkmi proti nejakému „foo“. Čo to ale je? Odpoveď je jednoduchá – foo je to, proti čomu bojujú Foo Fighters.

Gepostet von Vettergis am Freitag, 28. Februar 2020

Gepostet von Alocin Wate Howan am Freitag, 28. Februar 2020

Gepostet von Meme Hospital am Sonntag, 1. März 2020

A salute to the foo fighters, fighting foo, so you don’t have too. from memes

Súd v kauze zmenky

Svojho vyvrcholenia sa dočkal jeden z najväčších súdnych procesov nedávnej histórie. Rozsudok si vypočuli Marián Kočner a Pavol Rusko, dvojica obvinená v kauze falšovania miliónových zmeniek. Škodoradosť je najlepšia radosť a ešte viac sa násobí, ak si to ten človek naozaj zaslúži. Na tragédii dvoch špekulantov sa bavila celá krajina.

Obaja páni schytali po 19 rokov v zariadení s najvyšším stupňom stráženia, čo určite nepredstavuje ich vysnený ideál trávenia dôchodkového veku. Je isté, že Rusko s Kočnerom budú robiť všetko pre to, aby sa trestu vyhli a kým nie sú v base, úrady zasypú odvolaniami a sťažnosťami.

Gepostet von Kripláže am Donnerstag, 27. Februar 2020

Vinní!

Gepostet von Vrece na hlave am Donnerstag, 27. Februar 2020

Parlamentné voľby

Najvýznamnejšou februárovou udalosťou (nielen pre slovenskú meme scénu) boli parlamentné voľby. A bola to veru riadna šou! S výnimkou šokujúco úspešného hnutia Obyčajní ľudia a kamoši nemôže byť s výsledkom spokojný takmer nikto. Extra špinavej kampani viacerých subjektov sme venovali celý jeden článok.

Mnohé strany katastrofálne pohoreli a ich predsedovia Truban, Beblavý, Danko, Bugár a Chmelár ponúkli svoje líderské pozície. Z nováčikov sa do NRSR prebojovali jedine kiskovci, aj to s odretými ušami. Popri tom prepadol najväčší počet hlasov v histórii samostatného Slovenska. To znamená, že veľký počet hlasov zhltli strany, ktoré sa do parlamentu nedostali. Fascinujúci výsledok!

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
42
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
12 trápnych situácií, ktoré sa nám dejú pri nakupovaní


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME