BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca február

Čo nového sa udialo vo svete memes?

Zdroj: Koláž EMEFKA

Máme za sebou február, najkratší mesiac roku. Aj 28 dní ale stačilo na to, aby sa na internete objavili nové meme formáty, ktoré nám spestrili naše mizerné pandemické obdobie.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

I’m not a cat

Prípad amerického právnika, ktorý sa počas online súdneho pojednávania premenil na mačku, rozvíril hladiny internetu a stal sa virálnym hitom. Je to úplne pochopiteľné, pretože doteraz sme si všetci mysleli, že takéto veci sa môžu stať len v nejakej uletenej komédii.

Nešťastnú mačaciu tváričku spôsobenú neposlušným filtrom a slová „I’m not a cat“ si internet zamiloval a pustil sa do usilovnej tvorby memes. Ba čo viac, bizarný incident bol zvečnený aj vo forme akčnej figúrky.

Posted by Heather KF on Wednesday, February 10, 2021

Zoomer boomer from dankmemes

Sčítanie obyvateľstva

Dňa 15.2. sa spustilo sčítanie obyvateľstva prostredníctvom online dotazníka. Ako to už býva zvykom, recesisti opäť dostali možnosť prihlásiť sa k eskimáckej národnosti a pastafariánskej viere. Najdôležitejšou témou, spojenou so sčítaním obyvateľstva, je určite otázka náboženstva.

Počet veriacich, hlásiacich sa k určitej cirkvi, definuje, koľko peňazí daná cirkev získa zo štátnej kasy. Prívrženci odluky cirkvi od štátu preto spustili kampaň Bez vyznania, ktorej veriaci zasa oponujú heslom Nehanbím sa za Ježiša.

Tak ako to teda je?

Posted by Vrece na hlave on Monday, February 15, 2021

KAŽDÝ DEŇ ROVNAKÁ FOTKA MILANA UHRÍKA!Hnedá vetva má napriek svojej rôznorodosti jednu vec spoločnú – kvalitné vzdelanie z VŠŽ!KONIEC KAŽDÝ DEŇ ROVNAKÁ FOTKA MILANA UHRÍKA!

Posted by Kancelária Koordinátora úderky on Monday, February 15, 2021

Zde (@srandamusibit)

Posted by Zomri on Monday, February 15, 2021

Amogus

Herný hit Among Us nie je žiadnou novinkou, a rovnako ani vo svete memes tento pojem nie je ničím neznámym. Práve naopak, farebné kombinézy kozmonautov sú niečo, s čím sa medzi memes stretávame často. Až príliš často.

Keďže internet nikdy nevie, kedy prestať, začali sa objavovať ironické memes s tematikou Among Us. Ich pointa väčšinou spočíva v hľadaní nečakaných referencií na hru doslova kdekoľvek. Tento formát dostal krásne zdeformovaný názov Amogus.

Posted by Samuel Tovar on Saturday, February 20, 2021

Posted by Ben Hanson on Saturday, February 20, 2021

Posted by Corey Martin Kawoya on Saturday, February 20, 2021

Cruella

Medzi filmy, ktoré si nikto nepýtal, ale aj tak sme ich dostali, môžeme zaradiť snímku Cruella, ktorá pred pár dňami získala prvý trailer. Hlavnou postavou je Cruella De Vil, záporáčka z filmov o 101 dalmatíncoch. Stvárňuje ju Emma Stone.

Aký je zmysel tohto filmu? Chcú vzbudiť súcit k niekomu, kto cíti potrebu masovo vraždiť šteniatka? Cruella budí rozpačité reakcie a stala sa terčom posmechu. Najčastejšie sa s filmom spája nálepka „Joker pre dievčatá“, ktorá naozaj veľmi pasuje.

Pristátie roveru Perseverance na Marse

Doba nie je radostná a v takejto situácii sa ľudia potešia akejkoľvek dobrej správe. Jednou z nich je napríklad úspech americkej vesmírnej misie, ktorej cieľom bolo dopraviť rover Perseverance na Červenú planétu. Posledné chvíle pred pristátím sledovali s napätím diváci z celého sveta.

Bezproblémové pristátie dodalo ľuďom optimizmu a navyše sa postaralo o skvelý materiál na memes. Tým sa stala prvá čierno-biela fotografia, ktorú rover zaslal na domovskú planétu. Nuž, na Marse sa dá natrafiť naozaj na všeličo…

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Predchádzajúce časti seriálu Back to the memes nájdeš tu

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Bizarný prípad. Manželia netušili, že ak chcú mať dieťa, musia mať najprv pohlavný styk


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME