BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca január

Pozrime sa na prvé veľké memes roka 2020!

Zdroj: Koláž EMEFKA

Naša rubrika BACK TO THE MEMES sa pre rok 2019 uzavrela a poznáme jej víťaza. O hlasovanie bol veľký záujem, a preto vám túto možnosť prinášame aj v roku 2020. Január je každoročne silný mesiac na memes a nový rok nám otvára zopár atraktívnych formátov.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Tretia svetová vojna

Po tom, ako USA počas leteckého útoku zabili veliteľa iránskych špeciálnych síl, sa v médiách začal skloňovať začiatok tretej svetovej vojny. Hoci reálne je takýto scenár extrémne nepravdepodobný, veľa sa o tom písalo a vývoj inšpiroval mnoho podarených memes. Ako by vyzerali hráči Fortnite na vojnovom poli? Internet si začal klásť skutočne dôležité otázky.

Momentálne má situácia veľmi ďaleko od globálneho konfliktu a strety Iráncov a Američanov sú obmedzené len na sporadické ostreľovanie amerických základní v Iraku. Medzitým sa na sociálnych sieťach začali objavovať falošné správy, ktoré ničnetušiacich Američanov povolávajú do vojny proti Iránu.

I Had a Dream Where I Kissed My Crush

Sny delíme na tri druhy: dobré, zlé a čodoboh*tobolo? Sigmund Freud by asi mal nejaké námietky proti tejto klasifikácii, ale pre potreby objasnenia nasledovného meme nám bude postačovať. Meme I Had a Dream Where I Kissed My Crush proti sebe stavia dobrý kamarátov sen proti nášmu snu z tretej kategórie.

Kým kamarát sa vo fiktívnom rozhovore chváli krásnym snom, kde pobozkal svoju lásku, náš protagonista môže vytiahnuť len niečo, čo vyzerá ako z najtemnejších zákutí vesmíru. Absurdné, divné a surreálne sny sú vždy ilustrované obrázkom, ktoré nájdeme v tých divných častiach internetu.

i wish i was normal from dankmemes

My wet dream from memes

Not really intesting meme from PrequelMemes

Obama prism from dankmemes

Koronavírus

Čínsky koronavírus je nová „trendy“ choroba, o ktorej môžeme každý deň čítať v novinách. Rovnako ako v prípade tretej svetovej vojny, aj tu je riziko značne zveličené. Čína, ktorá je epicentrom nákazy, hlási od prvého prípadu vyše 100 mŕtvych. Pre porovnanie – na obyčajnú chrípku zomrie takmer 1800 ľudí. Denne.

Pochmúrne správy sú vždy skvelou témou pre memes a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Zrazu je každý extrémne opatrný a hocičo, čo má nejakú spojitosť s Čínou, vyvoláva veľké podozrenie. Hlavne by si si mal odpustiť polievku z netopierov, ktorej konzumácia je považovaná za zdroj nákazy!

Gepostet von The meme dealer am Donnerstag, 23. Januar 2020

Gepostet von The meme dealer am Donnerstag, 23. Januar 2020

Gepostet von Free China Memes am Freitag, 24. Januar 2020

Dolly Parton Challenge

O novú virálnu senzáciu sa postarala country legenda Dolly Parton so svojím príspevkom na Instagrame. Štvorica fotografií, symbolizujúcich rozdiely medzi sociálnymi sieťami, vyvolali výzvu, do ktorej sa zapojili celebrity, značky, zvieratká aj bežní ľudia.

LinkedIn – to je profesionálna záležitosť. Facebook ukazuje tvoju priateľskú tvár. Na Instagrame máš možnosť predviesť svoju cool a umeleckú stránku. Tinder je zasa priestor, kde najľahšie uspeješ ako niekto zvodný, vášnivý a dobrodružný. Formát sa, samozrejme, stal skvelým nástrojom satiry a paródie.

View this post on Instagram

Get you a woman who can do it all 😉

A post shared by Dolly Parton (@dollyparton) on

View this post on Instagram

Did I do this right?

A post shared by Marshall Mathers (@eminem) on

„Pes na snowboarde“

Do panteónu legiend slovenského internetu pribudla nová tvár. Stalo sa tak vďaka virálnej reportáži o šoférovi z východného Slovenska, ktorý zaparkovanému autu odpálil späťák. Muž z Michaloviec svoje zlyhanie vysvetlil priamo na kamere a pri podrobnom rozprávaní ho neopúšťala dobrá nálada.

Za jednu z hlavných príčin kolízie považuje svojho psa, ktorému nerobí problém vyliezť na snowboard, prestrčiť sa k šoférovi a povedať mu, nech prepne pesničku. Vodič síce nebol opitý, no z jeho prejavu bolo policajtom jasné, že vziať ho na krvné testy do nemocnice znie ako dobrý nápad. Snáď mu aspoň ponúkli polievočku…

View this post on Instagram

Pes @druckertomas

A post shared by Ceco (@cecove_meme) on

Hmmm 😋

Gepostet von EMEFKA am Montag, 27. Januar 2020

Vinník jasný!

Gepostet von EMEFKA am Montag, 27. Januar 2020

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
41
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Šofér zastavil auto, aby pomohol zrazenému leopardovi. Veci sa vyvinuli nezvyčajným smerom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME