BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca júl

Ani cez prázdniny sa nemôžeme sťažovať na nedostatok nových memes

Zdroj: Redakcia EMEFKA

Letné prázdniny sú v plnom prúde, no tvorcovia memes oddych nepoznajú. Mesiac júl bol na podarené memes fakt úrodný. Bodaj by aj nie, keď sa na Facebooku organizuje šialený event a britská cosplayerka predáva vodu, v ktorej sa kúpala.

Predstavíme si tu témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Anime intro/outro

Možno to na slovenskom internete nie veľmi vidieť, ale v zahraničí sú japonské anime seriály považované za jeden z najspoľahlivejších zdrojov meme zábavy. Aj mesiac júl nám priniesol meme, za ktoré vďačíme anime.

Vnímavejší diváci si všimli často sa opakujúci vzorec. Zatiaľčo intrá na začiatku epizódy sú akčné, temperamentné a veľa sa toho v nich udeje, záverečné titulky sú pomalé a melancholické. Tento výrazný kontrast sa stal skvelým materiálom na memes!

Belle Delphine a jej voda z kúpeľa

Belle Delphine je pseudonym britskej dievčiny, ktorá sa živí tým, že si oblieka divné kostýmy fiktívnych postáv, fotí sa v nich, pretŕča sa v nich na streamoch a hrá hry. Belle sa z nejakého dôvodu rozhodla predávať fľašky s vodou, v ktorej sa kúpala. Takzvaná GamerGirl Bath Water sa stala terčom vtipov, ale zároveň aj veľkým komerčným úspechom.

Je len veľmi ťažké vžiť sa do hláv ľudí, ktorí si túto vecičku zakúpili. Urobili tak len zo srandy, lebo mali zbytočných 30 dolárov, alebo si mysleli, že im voda nejakým spôsobom zlepší kvalitu života? Voda z kúpeľa sa rýchlo vypredala a neskôr mala Belle tú smolu, že jej instagramový účet bol zablokovaný.

Gepostet von Vyse Rjw Determined am Freitag, 5. Juli 2019

Útok na Area 51

Masovo vtrhnúť do tajnej základne Area 51, bežať „narutovsky“, čím sa vyhneme paľbe strážnikov a nakoniec odhaliť pravdu o UFO. Takto znie popis facebookovej udalosti, ktorá sa koná 20. septembra. Momentálne sa na jej účasť hlásia 2 milióny ľudí.

Väčšina ľudí si, našťastie, uvedomuje, že ide o vtip (aj keď niektoré médiá s tým mali problém). Americké bezpečnostné zložky pre istotu aj tak vydali varovanie, nech sa o takýto prienik nikto nepokúša.

Gepostet von Sad Meme Page am Samstag, 13. Juli 2019

Gepostet von Arv Gerald am Samstag, 13. Juli 2019

No tak, Džonýýý

Gepostet von EMEFKA am Montag, 15. Juli 2019

Cestovateľ v čase

Čo nám prinesie zajtrajšok? Aké radosti a starosti nás čakajú? Vďaka meme o cestovateľovi v čase poznáme odpoveď na tieto otázky. Po príchode z budúcnosti je cestovateľ vždy zmätený a krátky rozhovor s človekom z našej doby mu ukáže, do akého roku sa dostal.

My sa zasa dozvieme niečo z budúcnosti. Veľmi častým motívom vtipov tohto formátu sa stali aktuálne témy, ako napríklad voda Belle Delphine alebo útok na Area 51.

„9 z 10 zubárov“

„9 z 10 zubárov odporúča túto pastu/kefku/žuvačku…“ Každý z nás sa už určite stretol s touto frázou. Bolo len otázkou času, kedy sa toto známe marketingové klišé dočká poriadneho memeservisu. Konečne to prišlo.

Otrepaná fráza sa stala inšpiráciou pre memes, ktoré proti sebe stavajú nezmieriteľných rivalov. Na jednej strane stojí 9 doktorov z 10 a firmy, vyrábajúce zubné pasty. Na strane druhej stojí jeden jediný zubár, ktorý je síce sám, ale je odhodlaný bojovať za svoju pravdu aj proti presile.

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa delia o historky zo svojich rozchodov. Pri niektorých si budeš klopať na čelo

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME