BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca máj

K obrazovkám nás priklincoval hokej, Game of Thrones a kopec vydarených memes

Zdroj: EMEFKA

Máj je za nami. Mesiac, keď mala byť jar, ktorá nebola. Mesiac, ktorý mal byť lásky čas, no v skutočnosti sme všetci celý čas sledovali, ako sa ľudia medzi sebou rúbu buď na hokejových štadiónoch alebo vo finálnej sérii Game of Thrones.

Predstavíme si tu šesť tém a formátov, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, kde môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Filmový Sonic

Hollywood sa rozhodol zmasakrovať ďalšiu hernú klasiku – tentoraz je to ježko Sonic. Obavy fanúšikov naplnili prvé obrázky protagonistu a následne trailer. Filmový Sonic vyzerá blbo a internetové komunity mu to dali poriadne pocítiť.

Memes majú svoju silu – po poriadnom hejte, ktorý filmový Sonic schytal na nete, sa tvorcovia rozhodli prepracovať vizuálnu stránku ikonickej hernej postavičky. Možno aj kvôli tomu bola premiéra filmu presunutá až na 14. február 2020. Skvelé valentínske rande!

Po vlne kritiky sa však nakoniec Paramount a Sega rozhodli, že spravia redizajn 😌

Gepostet von EMEFKA am Freitag, 3. Mai 2019

WE LIVE ON TWITCH RIGHT NOWcome join, chat, play me in Mortal Kombat 11 if you’d likeTwitch.tv/SavinTheBees LINK IN BIO

Gepostet von Bardock Obama am Donnerstag, 2. Mai 2019

Gepostet von Marcel Biz am Freitag, 3. Mai 2019

HUH

Gepostet von Bardock Obama am Donnerstag, 2. Mai 2019

HUH?

Gepostet von Bardock Obama am Sonntag, 5. Mai 2019

Finále Game of Thrones

Epická fantasy sága sa definitívne skončila. Záverečná ôsma séria patrí medzi najsledovanejšie televízne počiny. Nemožno sa preto čudovať tomu, že Game of Thrones memes taktiež dobyli rebríčky popularity. Vzniklo nespočetne veľa obrázkov, ktorými fanúšikovia komentovali dianie v seriáli a jednotlivé epizódy.

Veľkú časť memes o finále Game of Thrones predstavovala kritika. Divákom najviac prekážalo nevysvetliteľné správanie podaktorých postáv a akási uponáhľanosť celej ôsmej série (zabudnutý pohár kávy). Fanúšikovia tiež zle prijali fakt, že niektorí najnenávidenejší záporáci zomreli úplne debilnou antiklimatickou smrťou.

Gepostet von Things that are not aesthetic am Sonntag, 19. Mai 2019

Gepostet von Game Of Laughs am Sonntag, 19. Mai 2019

Hokej

Ako každý rok, aj tohtoročné majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji zmobilizovali celý národ. Tentokrát to bolo o to atraktívnejšie, že sa hokej hral v Bratislave a Košiciach. Takúto šou sme tu mali naposledy pred ôsmimi rokmi, a preto je celkom prirodzené, že celé Slovensko bolo na nohách.

Ako bojovala naša reprezentácia? Ukázala parádnu hru, ale slabé výsledky. Viaceré zápasy (aj proti veľmi silným súperom) nám unikli v posledných minútach, z čoho prakticky vzniklo meme samo osebe.

Boys Locker Room

Aký je rozdiel medzi dievčenskou a chlapčenskou šatňou? Túto otázku sme si počas školských čias a hodín telesnej kládli mnohí. Našťastie sa objavilo meme, ktoré nám ju ochotne zodpovedá. Samozrejme, totálne prehnaným a uleteným spôsobom.

Žiaľ, meme sa celkom rýchlo stalo obohraným, pretože v drvivej väčšine prípadov sa len obmieňali bojové scény za iné bojové scény. Meme, ktoré často opakuje rovnaký motív, je odsúdené na skorý zánik…

People whomstved watched kingsmen from dankmemes

Hmmmmm from dankmemes

Gepostet von Rýdze a umyté rakúsko-uhorské meme am Montag, 13. Mai 2019

Bowling Alley Screen

Niečo zo surreálneho súdka. Zvláštny pocit nostalgie a spomienok na crazy shit z detstva vdýchol život meme, aké sa len tak často nevidí. V našich končinách bowling veľkú tradíciu nemá, v zahraničí je to ale inak.

Divné, absurdné a nekvalitné animácie, ktoré sa na obrazovkách zobrazovali vždy, pokiaľ sa niekomu podarilo skórovať strike, sa stali vďačným terčom paródií. Čím väčšiu divočinu autor vymyslel, tým lepšie.

View this post on Instagram

I like these memes

A post shared by clean meme parque (@2.guacs.in.the.parque) on

View this post on Instagram

Reposted from @willmakememes4food – i miss bowling fr – Big W to my patrons & donors: @el.emad.el @aaronbwilson @mdangeloc @davidmcowburn @cursed_png @slef.memes @vicke_14 @_adhdan_ @hamidnuur @aleks.frankss @vincent_smid @loudequalsfunny @hyperocto @joshc.4 @nathan.rg.fitzpatrick @huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa @dexy.vr @handicapped.memes.v3 @leanmeanshreknutbustermachine @molester_of_a_penguin @mineturte @crusty_toes_v1 Charlie Staines @vancouver_memes @fr1ck.mp4 @dank.spongebob.memes_ @andrew_ruckerr @tyskidzik @oppshit.ciaran @rexuw @karl_lundqvist @_tpatrol @mcgeegaylord @cyia.m @daddydevitoo @dippendot_mot @richxcindy @pricewr02 on twitter @lilcenttheif @koko.mp4 – tags (ignore em); #reletablememes #normiememes #shitpostmemes #badmemes #bowlingmemes #bowlingalley #bowlingalleyscreen #strike #wiisportsstrike #badedits #cringememes #ironicmemes #dankmemes #trendingmemes #redditmemes #ocgarbage #ocshitpost #omgpage – #regrann

A post shared by Angel Diaz (@yodababyyyy) on

Ramen, ktorý opraví všetko!

Videotutoriály, v ktorých šikovní ľudia za pomoci instantných cestovín opravujú umývadlo, karosériu auta alebo nábytok, poslúžili ako skvelá predloha ku vzniku úspešného meme. Áno, je rok 2019 a takéto videá existujú. A ak niečo existuje, je dosť veľká šanca, že o tom niekto bude robiť memes.

Toto meme sa môže pochváliť skutočne širokou paletou využitia. Či je to poškodená historická pamiatka alebo zranená filmová postava, stará dobrá vifonka je všade tam, kde treba dávať veci do poriadku!

Gepostet von Sad Meme Page am Donnerstag, 23. Mai 2019

Gepostet von Sad Meme Page am Samstag, 25. Mai 2019

Gepostet von Sad Meme Page am Donnerstag, 23. Mai 2019

Gepostet von Don't end my life because I relate to memes am Mittwoch, 29. Mai 2019

Se filtra preview de la reparación de la Iglesia de Notre Dame

Gepostet von Pinche Ocio am Donnerstag, 23. Mai 2019

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o momenty, keď im bolo jasné, že niečo na plnej čiare pokašlali

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME