BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca marec

Na čom sa bavíme počas karantény?

Zdroj: Koláž EMEFKA

Keďže vo svete memes platí, že tragédii sa najlepšie čelí úsmevom, hlavnou témou pre memes v mesiaci marec bol koronavírus a všetko s ním súvisiace. Vírus ale ani zďaleka nebol jediným námetom pre ľudovú tvorivosť.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Pickle Rick, Funniest Stuff Ever

Každý populárny seriál má nejakú epizódu alebo scénu, ktorá sa vryje do pamäti všetkým divákom a stane sa symbolom. Pre Ricka a Mortyho to bol určite moment, keď sa Rick premenil na uhorku. Pickle Rick predstavuje ikonický okamih pre fanúšikov seriálu a mnohí ho považujú za vrchol komédie.

Nuž, nemyslí si to každý. V posledných týždňoch internet zaplavili ironické memes, ktorých autori majú na vec iný názor. Rozličné postavy kladú až príliš veľký dôraz na to, že uhorkový Rick je najsmiešnejšia vec na svete, čím vytvárajú dojem, že scéna Rick and Morty bola sprostá, trápna a od humoru mala ozaj ďaleko.

me_irl from me_irl

WHOA HOW DID THIS END UP BLOWING UP THIS MUCH!

Gepostet von Mark Samenfink am Donnerstag, 12. März 2020

Hromadenie toaletného papiera

Hrozba v podobe koronavírusu mnohých ľudí vydesila natoľko, že okamžite začali panicky nakupovať čokoľvek, čo im prišlo pod ruku. Jednou z najobľúbenejších položiek sa stal toaletný papier, o ktorý sa na niektorých miestach doslova bojovalo.

Slovensko obišlo relatívne dobre. Avšak, napríklad v USA dochádzalo k bitkám či krádežiam, keď niekto rozbil okno na aute, aby z neho mohol ukradnúť hajzlák. Memes, samozrejme, odzrkadľovali situáciu v duchu „toaletný papier nad zlato“.

Me_irl from me_irl

No toilet paper starter pack from starterpacks

Government: Work from home

Ďalším výrazným javom, ktorý k nám prišiel spolu s koronavírusom, je práca z domu. V podaktorých moderných firmách nie je home office ničím nezvyčajným a zamestnanci si ľahko zvykli. Samozrejme, nie všade to ide tak jednoducho.

Väčšina normálnych ľudí si myslí, že nie každú profesiu je možné vykonávať na diaľku z pohodlia svojho domova. Memes sú ale vždy múdrejšie a s ľahkosťou nás presvedčili o opaku. Robiť z domu môže doslova každý!

Just like looper from memes

Príroda sa zotavuje

Svetovými médiami preleteli správy o pozitívnom dopade koronavírusu na životné prostredie. Sociálne siete zaplnili mapy emisného znečistenia a fotografie krásne čistej vody v benátskych kanáloch. Dokonca sa tam vrátili aj delfíny! Meme stránky z celého sveta mali jasno v tom, že to ani zďaleka nie je všetko.

Vedel si, že do Trenčína sa vrátili žirafy? Neuveriteľne krásne prírodné javy neobišli ani Slovensko. Na Facebooku sa dokonca objavila udalosť Pozorovanie delfínov v Dunaji, kde sa koncentrujú všetky tieto čarovné momenty zo Slovenska. Nie je príroda úžasná?

Dobrá správa pre slovenský turizmus. Oddnes už žiadna fotka panoramatická Trenčianskeho hradu bez žiráf!Ďakujeme Michal Egg

Gepostet von Marián Pavel am Sonntag, 29. März 2020

Dobré ráno. Len hlásime, že T-rex z Karlovky, ktorý žebral cigy sa našiel až v Ružinove.Inak nezdá sa vám jeho majiteľka trocha nasrdená? Je to síce od chrbta, ale jeden nevie 😀

Gepostet von Marián Pavel am Mittwoch, 25. März 2020

Radostná správa pre všetkých! Aj knieža Pribina sa vrátil! Prvé jeho kroky na Slovensku viedli na kávu za jeho…

Gepostet von Málo cynizmu na toto mesto 4.0 am Samstag, 28. März 2020

Doom Slayer & Isabelle

Koronavírus nás zahnal do našich domovov, ale ak si myslel, že nad nami vyhrá a v domácej izolácii nás doženie k šialenstvu, vybral si veľmi zlý čas. V marci totiž vyšlo niekoľko očakávaných herných titulov. Hovoríme napríklad o Half-Life: Alyx, Mount and Blade II: Bannerlord, Animal Crossing: New Horizons a Doom: Eternal.

Zaujímavé sú dve posledné menované hry. Zdanlivé protipóly Animal Crossing a Doom vyšli v ten istý deň. Ostrý kontrast zaujal ľudí na internete, ktorí okamžite po oznámení rovnakého dňa vydania začali tvoriť. Čo bolo výsledkom ich práce? Kresbičky, ktoré Doom Slayera a Isabelle znázorňovali ako najlepších priateľov. Veľmi potrebná dávka pozitivity!

The Crossing from Doom

Watch out gamestop from Doom

Predpoveď na apríl

Asi ako do každého roku, aj do roku 2020 sme všetci vstupovali s optimizmom. Realita priniesla medzinárodné napätie v mnohých svetových regiónoch, globálnu pandémiu koronavírusu alebo zemetrasenie, ktoré zasiahlo Chorvátsko. Čo sa týka nešťastí, je z čoho vyberať. Niektorí si hovoria, že rok 2020 snáď ani nemôže byť horší…

Hádaj čo? Môže! Obľúbeným motívom memes sa stala predpoveď na mesiac apríl. Touto predpoveďou, samozrejme, nie je nič iné, ako hľadanie čo najhoršej katastrofy, ktorá by nás v apríli mohla postihnúť a udržať šnúru nešťastí, zoslaných na náš svet.

Ok its happening, and we have to adapt from memes

Please..no ! from ComedyCemetery

Gepostet von The Exiles Sheffield am Montag, 30. März 2020

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Predchádzajúce časti seriálu BACK TO THE MEMES nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
17
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Neuveríš, ale tieto obrazy naozaj nie sú zabalené vo fólii


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME