BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca marec

Mesiac v znamení prezidentských volieb a krtkovej torty

Ďalší mesiac je za nami a prichádza preto čas zhrnúť si, čo dôležité sa v oblasti memes urodilo. Na konci článku máte príležitosť hlasovať o najlepšom meme mesiaca marec, ktoré sa na konci roka postaví jedenástim rivalom v boji o titul meme roka.

Marec sa na Slovensku niesol v znamení prezidentských volieb. Politické témy sa na nás hrnuli zo všetkých strán a nedalo sa im uniknúť.

Dokonca ani na Youtube sa človek neschoval pred kauzami pezinská skládka a iné. Svet sa, samozrejme, kvôli našim voľbám nezastavil a globálny internet priniesol niekoľko nových meme formátov. Z Česka k nám zavítala jedna sladká špecialita!

Rozrušený Tom

Keď pred takmer 80 rokmi vznikala dvojica Tom & Jerry, len málokto mohol tušiť, akým fenoménom sa raz stanú. Seriál sa stal úspešným okamžite, no o niekoľko desaťročí im internet a meme kultúra dala druhý život. Staručký seriál nás zásobuje meme formátmi už niekoľko rokov.

Tentoraz meme nevzniklo zo seriálu, ale z ilustrácie z fanúšikovského komiksu. Kocúr Tom má na svojej tvári znepokojený výraz, ktorým reaguje na okolité dianie. Väčšinou sú to šokujúce a zvrátené udalosti, vychádzajúce z temných zákutí mysle autorov memes. Žiadna téma nie je tabu.

View this post on Instagram

#tom #memes

A post shared by Tom Cat (@cartoon_memes_only) on

View this post on Instagram

#trending#savage#meme#dark#af#tom#jerry#followforfollowback

A post shared by Dark Roger (@darkrogersmith) on

View this post on Instagram

#boss #meme #tom #memes #unsettled #tomandjerry #mfw

A post shared by Meme_Fodder_Offical (@meme_fodder_official) on

Krtkova torta

Krtkovu tortu poznáme už desaťročia a hláška „mňam dop*či“ nie je v meme kruhoch novinkou. Napriek tomu bol marec 2019 mesiac, kedy sa kombinácia týchto dvoch zapísala do dejín česko-slovenského internetu. Na začiatku vlny stál jeden jediný komiks, ktorý bol zdieľaný mnohými českými a slovenskými, malými a veľkými meme stránkami.

Z krtkovej torty a onej expresívnej hlášky vznikli memes, ktoré prevrátili český a slovenský internet naruby. Maškrta od Dr. Oetkera sa okamžite stala najznámejším dezertom v obidvoch krajinách a dá sa očakávať, že jej predaje išli prudko nahor.

View this post on Instagram

#mnamdopici

A post shared by DANKEST MEMES OD MEMEQUEENS (@janinymeme) on

„You Can Radially Blur Any Image And It’ll Be Funny“

Niekedy stačí na vznik meme náhodná myšlienka náhodného človeka. Myšlienka, aké zvyknú vznikať v sprche. Vďaka tweetu prišlo na svet meme, ktoré má rovnako veľa fanúšikov aj odporcov.

Záujem o štúdium efektu kruhového rozostrenia vyvolal tweet používateľa iodbcOfficial. V ňom sa objavuje rozostrený záber lepiacej pištole a slová: „Môžeš kruhovo rozostriť akýkoľvek obrázok a bude smiešny.“ Ďalší užívatelia sa pridali a skúšali teóriu s inými obrázkami. Naozaj to funguje? Niektorým sa meme pozdáva a pripadá im vtipné, iní ho považujú za totálnu hlúposť.

View this post on Instagram

Okay the chair really got me

A post shared by S 🦋 (@boregasms_) on

View this post on Instagram

this filter is so funny to me

A post shared by leaving the fandom 😔 (@mrflimfluwu) on

View this post on Instagram

cheese lookin ass croc

A post shared by shitty radially blurred images (@radiallyblurred) on

Ant-Man vs. Thanos

Ako každý správny blockbuster, aj finálna časť veľkolepej série Avengers dráždi predstavivosť fanúšikov. Tí sa nevedia dočkať, ako sa celý príbeh uzavrie a prichádzajú s vlastnými teóriami o tom, čo sa bude diať. Jedna teória je, zdá sa, oveľa populárnejšia ako ostatné.

Plán, ktorým by Avengers mali poraziť mocného Thanosa znie úplne jednoducho: Ant-Man sa zmenší na miniatúrnu veľkosť, vojde do ritného otvoru zlosyna, potom sa zväčší, čím Thanosa nekompromisne roztrhá na kusy zvnútra. Teória je dosť divoká na to, aby sa z nej stalo rozšírené meme.

View this post on Instagram

#thanus

A post shared by gamer fox (@baxterpyro) on

View this post on Instagram

Thanos : 1 Internet : 0 😬🤝

A post shared by Dankiest Memes On IG 😎🥚 (@dankeasteregg) on

View this post on Instagram

The Last one i swear #thanus

A post shared by hizkia arvid (@hizkiaarvid) on

Pixarovská lampa

Logo Pixaru, v ktorom sa objavuje skackajúca stolná lampa, patrí určite medzi tie známejšie. Hoci je s nami už niekoľko rokov, až v marci 2019 sa logo dočkalo poriadnej meme starostlivosti. Nevedno prečo, ale zrazu sa všelikde po internete začali objavovať memes a paródie, ktoré si z ikonického intra uťahujú.

Pointou celého meme je vymýšľať scenáre, v ktorých lampa skočí na písmenko I. Nič viac, nič menej. Lampa ide Íčku nekompromisne po krku. Písmenko sa môže pokúšať ujsť, ale snahy sú zbytočné. Pixarovská lampa je rodený zabijak, ktorého nezastaví nič. I má svoje dni zrátané.

Prezidentské voľby

Prezidentské voľby sa v uplynulých dňoch nepochybne stali najvýraznejšou témou na Slovensku. Za normálnych okolností sa konajú len každých päť rokov, preto si ich treba poriadne užiť. Prihlásilo sa pätnásť rozmanitých kandidátov, ale len niektorí z nich boli natoľko výrazní, aby si zaslúžili memes.

Z postupu do druhého kola sa mohla tešiť Zuzana Čaputová so 40,57% a Maroš Šefčovič s 18,66%. Prvé kolo volieb bolo pomerne pokojné. Žiadne veľké prekvapenie sa nekonalo a nedošlo k vážnym incidentom. Okrem obce Medzany, kde sa nad*baný poslanec zmocnil urny a vonku ňou tresol o chodník. O ďalších bizarných udalostiach z prvého kola volieb si môžeš prečítať tu.

Čaputová sa pred druhým kolom rozhodla vystupovať skôr defenzívne. Odrážala útoky svojich neprajníkov (ktorých bolo požehnane) a veci nijako neeskalovala. S dostatočným náskokom by boli akčné vystúpenia zbytočné a v konečnom dôsledku by mohli byť aj kontraproduktívne.

Maroš Šefčovič v snahe dobehnúť veľký náskok predvádzal rôzne divoké kotrmelce. V prvom kole sme sa o ňom dozvedeli, že je smerák-nesmerák, pred druhým kolom bol dokonca liberálne-tradičný socialistický konzervatívec.

Skúsenému diplomatovi jeho prerod nikto neuveril a sklamaní z neho boli aj niektorí jeho dlhoroční známi. Nie je preto prekvapením, že Čaputovej náskok sa mu nepodarilo dohnať. Spojitosť so stranou Smer je v dnešnej dobe železná guľa, ktorá každého kandidáta ťahá dole. Zuzana Čaputová definitívne zvíťazila a stala sa prvou ženou úradujúcou v Grasalkovičovom paláci!

Máme prezidentku.

Gepostet von Zomri am Samstag, 30. März 2019

Volebný víkend v stručnosti…

Gepostet von EMEFKA am Sonntag, 31. März 2019

Harry Potter a prezidentský palác

Gepostet von EMEFKA am Samstag, 30. März 2019

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Titulná fotka: EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, ktoré ti rozhodne nie sú cudzie, ak bývaš so (skvelými) spolubývajúcimi

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME