BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca október

Čo robilo fanúšikom memes radosť v októbri?

Zdroj: EMEFKA

Október bol akčný mesiac a rozhodne nebola núdza o nové filmové hity či významné udalosti z domova a zo zahraničia. Všetko z toho predstavovalo skvelú inšpiráciu pre vznik memes. Oproti iným mesiacom sa výnimočne dobre darilo video formátom. Okrem dvoch vstupov z tohto článku treba spomenúť napríklad Half-Life audio remixy.

Predstavíme si tu témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Baby eats camera

Video, v ktorom malé bábo prilezie k akčnej kamere GoPro a napchá si ju do úst, vôbec nie je novinkou. Na Youtube je už niekoľko rokov a za ten čas bolo použité ako meme len párkrát. Veci sa zmenili na konci septembra 2019, keď sa na sociálnych sieťach začali objavovať remixy tohto klipu.

Video pôsobí bizarne, vtipne a možno aj troška strašidelne. Dobrý základ pre kvalitné meme! Animácia s bábätkom našla svoje uplatnenie predovšetkým v týchto dvoch oblastiach: remixy známych (aj menej známych piesní) a klipy s tematikou počítačových hier.

Freddie Mercury ASMR

Freddie Mercury, líder legendárnej skupiny Queen, patrí aj po takmer tridsiatich rokoch od svojej skorej a tragickej smrti medzi najobľúbenejšie hudobné hviezdy. Minuloročný film Bohemian Rhapsody prispel k tomu, že s jeho životom a tvorbou sa oboznámili generácie, ktoré prišli na svet až po jeho smrti.

Keďže pre mladých ľudí sú memes obľúbená forma komunikácie, nemožno sa čudovať tomu, že aj z Freddieho vznikol meme formát. Ide o krátke videá, v ktorých spevák zažíva radosti aj starosti všedného života a všetko komentuje originálny Freddieho hlas z jeho najznámejších hitov.

Google vs. Bing

Veľa internetových spoločností sa snaží správať zodpovedne a chrániť používateľov svojich služieb. Napríklad Google nechce, aby sa ľudia zabíjali, a už niekoľko rokov proti tomu bojuje. Ak človek (v anglicky hovoriacich krajinách) hľadá pojmy spojené so samovraždou, Google mu na vrchole výsledkov zobrazí odkazy na služby prevencie samovrážd.

Konkurenčný Bing od Microsoftu ničím takýmto nedisponuje a ochotne ti navrhne spoľahlivý spôsob samovraždy brokovnicou do hlavy. Ľudia si tento rozdiel, samozrejme, všimli a vyhrotili ho do extrému. V tomto meme formáte je Bing znázornený ako bezcitný sociopat, ktorý ti vždy poradí neľudské riešenia problémov.

View this post on Instagram

-K #meme #googlevsbing #google #bing #gamingchair

A post shared by Google vs Bing Memes (@googlevsbingpostz) on

AirPods Pro

Nech Apple oznámi akúkoľvek vecičku, jedno je isté – novinári sa pôjdu pobiť o to, kto získa o novinke čo najviac exkluzívnych informácií. Aj takto sa môže prejaviť sila jednej z najcennejších značiek sveta. Inak tomu nebolo ani pri odhalení slúchadiel AirPods Pro, ktoré svojím dizajnom zaujali (nielen) tvorcov memes.

Moderný look nových AirPodsov je výnimočný tým, že každému, kto sa na ne pozrie, niečo pripomenie. Nechýbajú Pokémoni či postavičky z iných hier, rozmanité sci-fi gadgety či všelijaké predmety dennej spotreby. Každý okamžite utekal pridať status o tom, na čo sa to podobá jemu a nové meme bolo na svete.

When was calcium invented?

Pod týmto zvláštnym názvom sa ukrýva meme, ktoré len ťažko mohlo niekomu uniknúť. Hlavne ku koncu mesiaca október sa objavilo veľmi veľa príspevkov, ktoré nás zaviedli do čias minulých.

Formát si kladie otázku, ako vyzeral svet bez dosiahnutí rôznych objavov, bez ktorých si dnes svoj život ani len nedokážeme predstaviť. Medzi také objavy patrí napríklad vápnik v našich kostiach alebo kyslík, ktorý dýchame. Meme odporúča 0/10 učiteľov dejepisu.

Couldn’t stub your toe from dankmemes

View this post on Instagram

I hAVe dEpReSSioN🤮

A post shared by 🐐Homer's Fresh Memes🐐 (@homersmh) on

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
24
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Trinásť ľudí skončilo v nemocnici po tom, ako po pohrebe omylom zjedli marihuanové koláčiky


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME