BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca september

Aké memes sprevádzali začiatok školského roka?

Zdroj: EMEFKA

So septembrom sa dni skracujú, počasie je menej prívetivé a mladším ročníkom pribudli školské povinnosti. Ako sa to všetko premietlo do sveta memes?

Predstavíme si tu témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Čaputová v škole

Každá hlava štátu má vlastný štýl úradovania. Zuzana Čaputová sa ako prezidentka nezašíva vo svojej kancelárii, ale snaží sa čo najviac času tráviť medzi ľuďmi. Aj keď nie každý bude súhlasiť, aj malé deti sú ľudia!

Slovenská prezidentka sa zúčastnila slávnostného otvorenia školského roka na jednej zo základných škôl v Petržalke. Prezrela si školu, stretla sa so žiakmi a učiteľmi a predniesla prejav. Počas tejto návštevy vznikla fotografia, ktorá si jednoducho pýtala vtipné úpravy.

No hybaj na jeden!

Gepostet von EMEFKA am Dienstag, 3. September 2019

Gepostet von Keby som mal meme am Montag, 2. September 2019

Prvý školský deň https://www.dobrenoviny.sk/c/171692/prezidentka-otvarala-skolsky-rok-v-petrzalke-v-skole-ktora-ide-prikladom

Gepostet von Bagristov sprievodca galaxiou am Montag, 2. September 2019

Nový iPhone 11

Odhalenie nových iPhonov predstavuje vždy veľkú udalosť, na ktorú čaká nielen technologický svet. Séria iPhone 11 rozhodne príjemne prekvapila – hoci nedisponuje výraznými novinkami, silný výkon prekonáva všetku konkurenciu.

Väčšina výrobcov telefónov v súčasnosti experimentuje s umiestnením a počtom fotoaparátov. Výnimkou nie je ani iPhone 11. Konkrétne jeho verzia Pro Max má vzadu fotoaparáty hneď tri a tento neobyčajný dizajnový prvok, samozrejme, nikomu neunikol…

Joker

Príval komiksových filmov neustáva a spolu s októbrom do našich kín prichádza sólovka legendárneho zločinca Jokera. Inkarnácia v podaní Joaquina Phoenixa si získala kritikov a film je považovaný za jednu z najlepších snímok roku 2019.

Vďaka obrovským očakávaniam fanúšikovia hltali všetky novinky o filme a dôkladne preskúmali každú jednu snímku z trailerov. Výsledkom nemohlo byť nič iné ako poriadny náklad memes. Tie s Jokerom sú také, ako samotná postava – sklamané, deprimované, plné hnevu a žiaľu…

Greta

Činnosť 16-ročnej švédskej ekoaktivistky Grety Thunbergovej mohla uniknúť len niekomu, kto prežil posledné týždne mimo civilizácie. Školáčka (ktorá nechodí do školy) burcuje verejnosť do boja proti klimatickým zmenám. Stihla dokonca vystúpiť aj na pôde OSN, kde sa škaredo pozerala na Trumpa.

Greta spoločnosť výrazne polarizuje a môže sa pochváliť zhruba rovnakým počtom podporovateľov aj odporcov. Mediálne prepieraná dievčina sa objavila nielen v nespočetných memes, ale pozornosť jej venovali aj karikaturisti. Niektoré obrázky sa jej zastávajú, iné sa jej posmievajú a ďalšie zasa len používajú jej poriadne nasratý ksicht ako reakčný obrázok.

bruh

Gepostet von Trash Bin am Dienstag, 24. September 2019

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 ženských nechutností, ku ktorým sa ženy nerady priznávajú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME