Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Mesiac august bol naozaj nabitý udalosťami a veľa sa toho udialo doma aj v zahraničí. V chaotickom svete nás sprevádzala jedna istota – nech sa deje, čo sa deje, memes sa nezastavia!

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Men With a Time Machine

Cestovanie časom nie je zriedkavým motívom pre memes. Je to vždy atraktívna téma, ktorá sa v tvorbe často vracia v nových formátoch. Meme nazývané Men With a Time Machine je najnovším prírastkom v tejto početnej rodine.

Čo by so strojom času spravili ženy? Ako by sa zachovali muži? Keďže dejiny tvoria malé aj veľké príbehy, formát predstavuje mnoho príležitostí pre kreativitu. Zmenil by si históriu, alebo by si sa ulakomil na osobné radosti, ako napríklad sladkosti, ktoré sa dnes už nevyrábajú?

https://www.instagram.com/p/CD02vN-pgTf/

https://www.instagram.com/p/CET3q6Lswz8/

https://www.instagram.com/p/CEPT1o4s0oj/

https://www.instagram.com/p/CEG7BblMBvl/

https://www.instagram.com/p/CEMAoBJJcCv/

Leonardo DiCaprio Laughing

Kým bude na svete Leonardo DiCaprio, môžeme si byť istí, že nebudeme mať núdzu o meme formáty. Obľúbený herec nás už dlhé roky zásobuje zábermi, ktoré nachádzajú široké uplatnenie v meme komunikácii. Ak by náhodou neboli k dispozícii novinky, vždy sa dá siahnuť po bohatom archíve.

To je prípad formátu Leonardo DiCaprio Laughing, ktorý sa momentálne teší veľkej popularite. Záber pochádza z osem rokov starého filmu Django Unchained, v ktorom DiCaprio fenomenálne zahral rasistické hovädo menom Calvin Candie. Leov úškrn je jednoducho geniálny!

https://www.instagram.com/p/CEPFvtlsoq3/

https://www.instagram.com/p/CEE8zrrMVM4/

https://www.instagram.com/p/CEVsMMfnGTp/

https://www.instagram.com/p/CEC5kSDn7L9/

https://www.instagram.com/p/CEWSvVNjkvS/

Protesty v Bielorusku

Dňa 9. augusta prebehli v Bielorusku prezidentské voľby, označované za nedemokratické. Oficiálne výsledky určili za víťaza Alexandra Lukašenka. Drvivé víťazstvo sa ale výrazne nezhodovalo s prieskumami a exit pollmi. Verejnosť preto nadobudla presvedčenie, že voľby boli drzo sfalšované, a rozhodla sa vyjsť do ulíc.

Po 24 rokoch nepretržitej vlády sa Lukašenko Bielorusom zunoval, a tí mu to dali slušne, ale dôrazne najavo. Na pokojné demonštrácie zareagoval prezident brutálnym terorom. Ťažkoodenci mlátili a zatýkali každého, kto sa im dostal do rúk (aj náhodných okoloidúcich). Napätá situácia, ktorá stále pretrváva, inšpiruje tvorbu memes.

https://www.instagram.com/p/CDs-CvaJKkD/

https://www.instagram.com/p/CDwsqN0p1RB/

https://www.instagram.com/p/CD1V3fsJKJa/

https://www.facebook.com/jesuisfrancisci/posts/1606679759533970

https://www.facebook.com/1948355795423628/photos/a.1948363455422862/2747468588845674/

Vanya and Five Drive By Each Other

Takýto nepraktický názov prischol meme formátu, ktorý určite pomôže spropagovať stále obľúbenejší seriál Umbrella Academy. Seriál od Netflixu je adaptáciou komiksu a sleduje osudy superhrdinov, ktorí okrem bežných superhrdinských problémov musia riešiť aj zložitú pavučinu medziľudských vzťahov.

Zábery použité v meme pochádzajú z epizódy, ktorá mala premiéru 31. júla. Vidíme na nich, ako popri sebe opačným smerom prechádzajú autá, v ktorých sedia postavy Vanya Hargreeves a Number Five. Dvojici sa na okamih stretnú pohľady a neveriacky sa na seba dívajú. Ako nám ukázala tvorba memes, s takýmito zaskočenými ksichtami sa veľmi často stretávame aj v každodennom živote.

https://www.instagram.com/p/CEg4inZMdbv/

https://www.instagram.com/p/CESTJMzsDCD/

https://www.instagram.com/p/CD2okCWldAK/

https://www.instagram.com/p/CEX-cV1pIXm/

[poll id=“99″]

Predchádzajúce časti seriálu BACK TO THE MEMES nájdeš tu.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.