BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca august

Posledné dni letných prázdnin sa niesli v znamení týchto memes.

Zdroj: EMEFKA

Mesiac august bol naozaj nabitý udalosťami a veľa sa toho udialo doma aj v zahraničí. V chaotickom svete nás sprevádzala jedna istota – nech sa deje, čo sa deje, memes sa nezastavia!

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Men With a Time Machine

Cestovanie časom nie je zriedkavým motívom pre memes. Je to vždy atraktívna téma, ktorá sa v tvorbe často vracia v nových formátoch. Meme nazývané Men With a Time Machine je najnovším prírastkom v tejto početnej rodine.

Čo by so strojom času spravili ženy? Ako by sa zachovali muži? Keďže dejiny tvoria malé aj veľké príbehy, formát predstavuje mnoho príležitostí pre kreativitu. Zmenil by si históriu, alebo by si sa ulakomil na osobné radosti, ako napríklad sladkosti, ktoré sa dnes už nevyrábajú?

Leonardo DiCaprio Laughing

Kým bude na svete Leonardo DiCaprio, môžeme si byť istí, že nebudeme mať núdzu o meme formáty. Obľúbený herec nás už dlhé roky zásobuje zábermi, ktoré nachádzajú široké uplatnenie v meme komunikácii. Ak by náhodou neboli k dispozícii novinky, vždy sa dá siahnuť po bohatom archíve.

To je prípad formátu Leonardo DiCaprio Laughing, ktorý sa momentálne teší veľkej popularite. Záber pochádza z osem rokov starého filmu Django Unchained, v ktorom DiCaprio fenomenálne zahral rasistické hovädo menom Calvin Candie. Leov úškrn je jednoducho geniálny!

View this post on Instagram

Listen to your damn parents ! 😂

A post shared by Social Decline (@social.decline) on

Protesty v Bielorusku

Dňa 9. augusta prebehli v Bielorusku prezidentské voľby, označované za nedemokratické. Oficiálne výsledky určili za víťaza Alexandra Lukašenka. Drvivé víťazstvo sa ale výrazne nezhodovalo s prieskumami a exit pollmi. Verejnosť preto nadobudla presvedčenie, že voľby boli drzo sfalšované, a rozhodla sa vyjsť do ulíc.

Po 24 rokoch nepretržitej vlády sa Lukašenko Bielorusom zunoval, a tí mu to dali slušne, ale dôrazne najavo. Na pokojné demonštrácie zareagoval prezident brutálnym terorom. Ťažkoodenci mlátili a zatýkali každého, kto sa im dostal do rúk (aj náhodných okoloidúcich). Napätá situácia, ktorá stále pretrváva, inšpiruje tvorbu memes.

Úvahy diktátora.

Gepostet von Ľegrácie Janka Francisciho am Montag, 17. August 2020

Nech sa vám niečo pekné sníva!!!!!!!

Gepostet von Rusko Online am Montag, 24. August 2020

Vanya and Five Drive By Each Other

Takýto nepraktický názov prischol meme formátu, ktorý určite pomôže spropagovať stále obľúbenejší seriál Umbrella Academy. Seriál od Netflixu je adaptáciou komiksu a sleduje osudy superhrdinov, ktorí okrem bežných superhrdinských problémov musia riešiť aj zložitú pavučinu medziľudských vzťahov.

Zábery použité v meme pochádzajú z epizódy, ktorá mala premiéru 31. júla. Vidíme na nich, ako popri sebe opačným smerom prechádzajú autá, v ktorých sedia postavy Vanya Hargreeves a Number Five. Dvojici sa na okamih stretnú pohľady a neveriacky sa na seba dívajú. Ako nám ukázala tvorba memes, s takýmito zaskočenými ksichtami sa veľmi často stretávame aj v každodennom živote.

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Predchádzajúce časti seriálu BACK TO THE MEMES nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
34
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pred 75 rokmi kapitulovalo Japonsko. Zaujímavosti o konci druhej svetovej vojny v Tichomorí

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME