Štvrtok 28.10.2021
sk
Dobromila
cz
Den vzniku samostatného československého státu

Ako po minulé roky, aj začiatok roka 2021 bol naozaj úrodný na skvelé memes. Január jednoducho nikdy nesklame a doma i vo svete sa toho udialo mnoho.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Lamar roasts Franklin

Kto by povedal, že jedným z najhorúcejších memes začiatku roka 2021 bude cutscéna z osem rokov starej hry? Klip, v ktorom Franklin, jeden z hrateľných protagonistov, čelí slovnej nakladačke od svojho kamaráta Lamara, je nečakaným hitom.

Na Youtube každý s ľahkosťou natrafí na desiatky verzií tejto scény. Franklina naozaj nikto nešetrí a schytáva to od rôznych hrdinov, zločincov aj od svojich dobrých priateľov. Vlastnú verziu dokonca pripravili aj herci, ktorí Franklinovi a Lamarovi prepožičali svoj hlas v hre!

Bernie Sanders sitting in a chair

Najväčšou hviezdou inaugurácie nového amerického prezidenta sa nestala žiadna z popových ikon, ktorá na nej vystúpila, ale staručký senátor Bernie Sanders. Čo sa týka tvorby memes, Sanders dokonca zatienil aj samotného Joea Bidena.

Vermontskému senátorovi na to úplne stačilo mrzuto sedieť na skladacej stoličke. A mať na rukách pletené rukavice, ktoré sa okamžite vypredali. Bernie Sanders na fotografii jednoducho dokázal vystihnúť náladu, v ktorej sa v tejto ročnej dobe nachádzajú mnohí z nás.

https://www.instagram.com/p/CKWE_rNM0zU/

https://www.instagram.com/p/CKmDrVrF-HU/

https://www.instagram.com/p/CKmKySNrQq-/

https://www.instagram.com/p/CKmGTaBnglf/

https://www.instagram.com/p/CKmEjSzht-z/

Či či čí!

Treba uznať, že rečový prejav Štefana Harabina je naozaj unikátny. Sudca s pozastaveným výkonom funkcie a volebný líder strany Vlasť v minulosti viackrát dokázal, že udržať s ním krok je veľmi náročné. Najnovšie sa Harabinovi podarilo zviditeľniť v relácii Startitup Diskusný klub.

Ani tentoraz si nemohol odpustiť prekrikovanie moderátora, slabikovanie slov aj čudné protiotázky, ktorými sa chcel vyhnúť nepríjemným témam. Suverénnym vrcholom vystúpenia sa stalo opakované „či či čí“, ktoré zaznelo na konci trinástej minúty.

https://www.instagram.com/p/CKeKs6QsvcB/

https://www.instagram.com/p/CKd4j4jFiuO/

https://www.instagram.com/p/CKeHWliJZ7r/

https://www.instagram.com/p/CKeb5fuJEXX/

https://www.facebook.com/satiren9/photos/245132510478306/

Godzilla vs. Kong

Dlhoočakávaný film Godzilla vs. Kong konečne zverejnil prvý trailer. Americká snímka je inšpirovaná japonským žánrom kaiju (gigantické monštrá sa navzájom mlátia) a proti sebe stavia hneď dve z najlegendárnejších kreatúr – jaštera Godzillu a opicu King Konga.

Nedá sa pochybovať, že to, čo sa stalo, bolo presne v súlade s očakávaniami tvorcov – sociálne siete zaplavili memes aj seriózne debaty o tom, ktorá z gigantických potvor je silnejšia a zaručene porazí svojho soka. O tom, či má pravdu Tím Godzilla alebo Tím Kong, sa budeme môcť presvedčiť na konci marca.

https://www.instagram.com/p/CKmKmLdlJH9/?igshid=1ec0v9jnj36ru

https://www.instagram.com/p/CKmIa7NgjEL/

https://www.instagram.com/p/CKmBY_pn–O/

https://www.instagram.com/p/CKmAletF4Pu/

https://www.instagram.com/p/CKl9nhMh_xz/

Prepad benzínky na Panónskej

Nestáva sa to tak často, že by nejaký incident zo Slovenska totálne prevalcoval sociálne siete, inšpiroval tvorbu memes a objavil sa v médiách doslova vo všetkých kútoch sveta. Prípad lúpežného prepadnutia benzínky na Panónskej v Bratislave naozaj netreba nikomu predstavovať.

Hoci ide o relatívne malé miesto činu, je isté, že polícia bude má o prácu postarané. Nájsť vysvetlenie bizarných udalostí a pospájať všetko tak, aby to dávalo zmysel, určite dá poriadne zabrať. Ide o unikát, ktorý upútal pozornosť Slovenska aj celého sveta úplne právom.

https://www.instagram.com/p/CKjiXVJMpGZ/

https://www.instagram.com/p/CKjnxqvMPos/

https://www.facebook.com/zomriofficial/photos/a.1831445523801369/2882199882059256/

https://www.facebook.com/vrecenahlave/photos/a.101943594548080/461012965307806/

https://www.facebook.com/memoviny/photos/155311033064642/

[poll id=“112″]

Predchádzajúce časti seriálu Back to the memes nájdeš tu


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť