BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca január

Nové memes pre nový rok.

Zdroj: Koláž EMEFKA

Ako po minulé roky, aj začiatok roka 2021 bol naozaj úrodný na skvelé memes. Január jednoducho nikdy nesklame a doma i vo svete sa toho udialo mnoho.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Lamar roasts Franklin

Kto by povedal, že jedným z najhorúcejších memes začiatku roka 2021 bude cutscéna z osem rokov starej hry? Klip, v ktorom Franklin, jeden z hrateľných protagonistov, čelí slovnej nakladačke od svojho kamaráta Lamara, je nečakaným hitom.

Na Youtube každý s ľahkosťou natrafí na desiatky verzií tejto scény. Franklina naozaj nikto nešetrí a schytáva to od rôznych hrdinov, zločincov aj od svojich dobrých priateľov. Vlastnú verziu dokonca pripravili aj herci, ktorí Franklinovi a Lamarovi prepožičali svoj hlas v hre!

Bernie Sanders sitting in a chair

Najväčšou hviezdou inaugurácie nového amerického prezidenta sa nestala žiadna z popových ikon, ktorá na nej vystúpila, ale staručký senátor Bernie Sanders. Čo sa týka tvorby memes, Sanders dokonca zatienil aj samotného Joea Bidena.

Vermontskému senátorovi na to úplne stačilo mrzuto sedieť na skladacej stoličke. A mať na rukách pletené rukavice, ktoré sa okamžite vypredali. Bernie Sanders na fotografii jednoducho dokázal vystihnúť náladu, v ktorej sa v tejto ročnej dobe nachádzajú mnohí z nás.

Či či čí!

Treba uznať, že rečový prejav Štefana Harabina je naozaj unikátny. Sudca s pozastaveným výkonom funkcie a volebný líder strany Vlasť v minulosti viackrát dokázal, že udržať s ním krok je veľmi náročné. Najnovšie sa Harabinovi podarilo zviditeľniť v relácii Startitup Diskusný klub.

Ani tentoraz si nemohol odpustiť prekrikovanie moderátora, slabikovanie slov aj čudné protiotázky, ktorými sa chcel vyhnúť nepríjemným témam. Suverénnym vrcholom vystúpenia sa stalo opakované „či či čí“, ktoré zaznelo na konci trinástej minúty.

Márne čakanie. 🤷‍♂️🤷‍♂️

Posted by Satirén on Thursday, January 28, 2021

Godzilla vs. Kong

Dlhoočakávaný film Godzilla vs. Kong konečne zverejnil prvý trailer. Americká snímka je inšpirovaná japonským žánrom kaiju (gigantické monštrá sa navzájom mlátia) a proti sebe stavia hneď dve z najlegendárnejších kreatúr – jaštera Godzillu a opicu King Konga.

Nedá sa pochybovať, že to, čo sa stalo, bolo presne v súlade s očakávaniami tvorcov – sociálne siete zaplavili memes aj seriózne debaty o tom, ktorá z gigantických potvor je silnejšia a zaručene porazí svojho soka. O tom, či má pravdu Tím Godzilla alebo Tím Kong, sa budeme môcť presvedčiť na konci marca.

Prepad benzínky na Panónskej

Nestáva sa to tak často, že by nejaký incident zo Slovenska totálne prevalcoval sociálne siete, inšpiroval tvorbu memes a objavil sa v médiách doslova vo všetkých kútoch sveta. Prípad lúpežného prepadnutia benzínky na Panónskej v Bratislave naozaj netreba nikomu predstavovať.

Hoci ide o relatívne malé miesto činu, je isté, že polícia bude má o prácu postarané. Nájsť vysvetlenie bizarných udalostí a pospájať všetko tak, aby to dávalo zmysel, určite dá poriadne zabrať. Ide o unikát, ktorý upútal pozornosť Slovenska aj celého sveta úplne právom.

Logo (Jaro)

Posted by Zomri on Thursday, January 28, 2021

Welcome to Slovakia

Posted by Vrece na hlave on Wednesday, January 27, 2021

Posted by Memoviny on Wednesday, January 27, 2021

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Predchádzajúce časti seriálu Back to the memes nájdeš tu

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
34
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Profil mladej ženy na Tinderi sa stal virálnym. Záujemca si na jej fotkách všimol podozrivú vec


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME