BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca júl

Domáce aj zahraničné udalosti našli odozvu v meme komunitách.

Zdroj: EMEFKA, Profimedia

Slnečné júlové počasie vyhnalo mnohých ľudí z ich domovov – videli sme preplnené turistické chodníky, parky aj kúpaliská. Leto je obdobie dovoleniek a v súčasnej situácii Slováci uprednostňujú relax na Slovensku.

Tento stav sa – celkom pochopiteľne – podpísal na náraste prípadov koronavírusu, ktoré nám väčšinu dní pribúdali po desiatkach. Našťastie, stále existujú zodpovední ľudia, ktorí aj počas leta sedia zalezení pri počítačoch a usilovne vyrábajú memes.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Ken & Karen

V súvislosti s nepokojmi, ktoré stále sužujú USA, sme sa zoznámili s mnohými neobyčajnými postavičkami. Medzi ne patrí aj manželský pár Patricia a Mark McCloskey, ktorých internet pomenoval Ken & Karen. Tí sa zviditeľnili po tom, ako na protestujúcich, ktorí prechádzali okolo ich vily, tasili zbrane.

Bola to reakcia adekvátna situácii, alebo zbytočné ohrozovanie okolia? Kým ľudia na sociálnych sieťach sa rozdelili do dvoch táborov, úrady sa prikláňajú skôr k druhej možnosti. Dňa 20. júla prokurátor zahájil oficiálne vyšetrovanie tohto prípadu. Manželia sa na internete stali veľmi polarizujúcimi osobnosťami a vznikali memes, ktoré sa ich zastávali, ale aj také, ktoré si z nich uťahovali.

„Zavri si p*ču a zahoď to!“

Na začiatku mesiaca sme sa stali svedkom dramatickej akcie v bratislavskom Starom meste. Policajná zásahová jednotka spacifikovala muža, ktorý sa ozbrojený nožom pohyboval v okolí španielskej ambasády a vykrikoval. Zo zásahu sa na verejnosti objavilo niekoľko videí, v ktorých z úst policajta zaznela nezabudnuteľná hláška „Zavri si p*ču a zahoď to!“

Pohľady slovenskej verejnosti na zákrok sa rôznia: niektorí považujú zásah družstva po zuby ozbrojených kukláčov na zmäteného pána za neadekvátne. Iní zasa zastávajú názor, že chlapík bol ozbrojený, vyhrážal sa a nespolupracoval s políciou, za čo celkom zaslúžene dostal preplesk. Šťavnatý slovník mužov zákona nespochybniteľne obohatil slovenskú ľudovú slovesnosť.

Gepostet von Socialistické Meme am Donnerstag, 9. Juli 2020

Pomáhať

Gepostet von Chskym Chscim am Montag, 13. Juli 2020

Laughing wolves

Zvieratá stále potvrdzujú svoju povesť vždy spoľahlivého zdroja memes a v našom výbere nechýbajú ani tento mesiac. Tentoraz sa zviditeľnila trojica vlkov s výraznými grimasami, ktoré, žiaľ, vznikli až po úprave fotografie photoshopom.

Formát najčastejšie prezentuje trojicu vlkov – jedného s vážnym výrazom a dva vyškerené od ucha k uchu. Počet vlkov a ich výrazy sa, samozrejme, v každom jednom príspevku menia podľa potreby. Meme svoje využitie našlo predovšetkým pri zobrazovaní výjavov z rodinného prostredia alebo z diania na pracovisku.

These Are All Cakes

Virálne video z dielne portálu Tasty sa stalo absolútnym hitom sociálnych sietí a jeho obrovská popularita viedla ku vzniku nového meme formátu. Takmer štvorminútový klip ukazuje – na prvý pohľad – obyčajné predmety každodennej potreby, z ktorých sa po kontakte s nožom vykľujú dobre zamaskované torty.

Video dosiahlo vyše 30-miliónov zhliadnutí a mnohým ľuďom vyrazilo dych. Podaktorí začali pochybovať o reálnom svete, v ktorom žijú, a začali si klásť otázku – čo ak to je všetko len torta? Následne rozšírený meme formát ďalej rozvíja túto znepokojivú myšlienku.

How Aliens Would Reconstruct the Animal

Paleontológia. Vo svojich počiatkoch sa táto veda stretávala s „detskými chorobami“, ktoré sú typické pre všetky nové odbory. Jedným z jej nedostatkov bolo napríklad to, že múdri ujovia nájdené kosti pozliepali, ako sa im zachcelo, bez ohľadu na to, či by výsledné zviera dokázalo reálne fungovať.

Čo ak by sa raz na Zem dostali mimozemskí paleontológovia a skúšali by rekonštruovať pozemské tvory podľa ich lebiek? Tento meme formát sa snaží zodpovedať na túto otázku a vtipnou formou poukázať na to, že kosti môžu na prvý pohľad klamať. Mimozemských vedcov čakajú mnohé prekvapenia, kým zistia, že aj desivo vyzerajúca lebka môže patriť roztomilému zvieratku.

Damn that hippo skull from natureismetal

Alright, I am game. from memes

Predator dogs from animalsdrawnlikedinos

Mindflayers are just misunderstood platypusses from dndmemes

Yeah, this is small brain time. from memes

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Predchádzajúce časti seriálu BACK TO THE MEMES nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
41
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako by vyzerali panovníci z minulosti v modernej dobe? Nadaná umelkyňa ti to ukáže (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME