Banálne činnosti, ktoré dnešným deťom robia problém

Aj vy máte pocit, že dnešné deti blbnú? Keď už aj ručičkové hodiny sú pre nich náramne ťažký oriešok…

Dnešné deti sú iné ako tie v minulosti“, hovoria vyhorené učiteľky, mamičky na dne aj babky komunistky. Nuž, musíme im bohužiaľ dať v tomto prípade za pravdu. Vplyvom výdobytkov techniky a čoraz viac skazeného sveta sa dostávame do bodu, kedy sa úplne bežné veci stávajú pre deti problematickými. To, či je to normálne, necháme na posúdení každého z vás.

Neschopnosť zistiť čas z ručičkových hodín

Nedávno sa vo Veľkej Británii rozhodlo, že budú zo škôl odstraňovať analógové hodiny. Vraj študenti už nie sú takí dobrí pri čítaní tradičného ciferníka a vytvára im to, chudáčikom, iba zbytočný stres. Nevedia, koľko im na písomke zostáva času na vyplodenie niečoho iného ako svojho mena, a tak dlho čumia na hodiny, alebo sa pýtajú. Ale niežeby ich viedli k učeniu ručičiek, oni hodiny jednoducho vymenia za digitálne.

Kde budú potom anglické deti o 30 rokov? Nakoniec prestanú ovládať aj digitálky a na otázku „Koľko je hodín?“, nám zabijú, že palica, palica, hadík a snehuliak (pre ľudí bez fantázie – bolo by 11:28). Alebo anglické autá už nebudú divné len preto, že majú volant na pravej strane, ale aj preto, že žiadne nebudú mať analógové budíky. Veď by naša pokroková generácia nevedela odčítať, akou rýchlosťou ide. A keď už raz ľudstvo nebude čítať písmená, ale emoji, rituálne spálime všetky knihy. Veď no a čo.

memecenter.com

Problémy s držaním pera či ceruzky

To, že žijeme až v chorobne digitalizovanom svete značí aj fakt, že pre deti je stále ťažšie držať v rukách pero. Prečo je to tak? Stačí sa pozrieť na terajšiu výchovu, najľahšie je strčiť dieťaťu do rúk tablet a máš pokoj dovtedy, kým si nenakladie do plienky. Mám pocit, že dnešné batoľatá sa najskôr naučia odomknúť mobil, až potom normálne vykonať potrebu. Nuž, každý máme iné priority.

Aby dieťa mohlo držať pero, potrebuje silné ovládanie jemných svalov na prstoch. Tie bohužiaľ nezíska ťukaním do klávesnice, hraním WOWka alebo duchaplným šúchaním prsta po screene mobilu na záchode. Tu sa zas vynára otázka, kam sa týmto štýlom dostaneme. Možno do bodu, kedy bude ohromne ťažké držať príbor, a tak sa bude jesť len pizza a burgre rukami. Hlavne, že manipulácia s počítačovou myšou bude na skvelej úrovni.

giphy.com

Potreba používania kalkulačky aj na triviálne príklady

Okej, okej, poznáme situácie, kedy si pre istotu na mobile vypočítaš 8÷2, aby ťa kamoš pri platení obedu neošmekol. Ale predsa len, deti dnes učia nespoliehať sa na vlastný rozum, ale rátať s tým, že vždy ti helpne kamoš telefón. Potom majú problém spočítať si, koľko mesiačikov z mandarínky dlžia Jožovi za minulú desiatu. Aj to je príklad toho, ako kvôli moderným výdobytkom súčasné deti strácajú isté zručnosti, ktoré rodičia v ich veku považovali za samozrejmé. Veď nie je normálne, aby si človek nevedel vynásobiť do 100 do sekundy. Jasné, sú kalkulačky a mobily, ale človek nikdy nevie.

aboluowang.com

Zdroj: theguardian.com
Titulná fotka: shutterstock.com

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
39
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mamička kŕmi dcérky vulgárnymi cestovinami, internet puká od smiechu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME