Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Barbie aj Oppenheimera chcú vidieť všetci. Oba filmy hlásia rekordné tržby

Oba filmy dosiahli parádne výsledky!


Aj do našich kín sa v týchto dňoch dostali očakávané filmy Barbie a Oppenheimer. A hoci ide o diametrálne odlišné žánre, obe snímky sa už týždne pred premiérou tešili popularite na sociálnych sieťach.

Tým dominoval fenomén Barbenheimer a zahŕňal vtipné memečká a koláže, ktoré kombinovali motívy z oboch filmov. Diváci tak dávali na známosť aj fakt, že sa chystajú vyraziť na oba filmy (najlepšie rovno v ten istý deň). Portál CNBC informoval, že ľudia svoje slová dodržali, keďže oba filmy odštartovali naozaj výborne. V súboji Oppenheimera a Barbie sa viac darilo bábike od Mattela.

Film Grety Gerwig si totiž z domácich Spojených štátov odniesol parádnych 155 miliónov dolárov. To je, mimochodom, zatiaľ maximum za tento rok. Po započítaní celosvetových tržieb tak má Barbie na konte 337 miliónov. Výrazne tak prekonal konzervatívne očakávania mnohých analytikov.

Filmu, pravdaže, pomohol aj skvelý marketing a v neposlednom rade aj nadšené recenzie a divácke ohlasy. Greta Gerwig to skrátka opäť zvládla!

film, filmy, tržby, Barbie, Oppenheimer, filmové novinky, filmové hity, kino program, kinohity, Barbenheimer
Continental Film

Bodoval aj Oppenheimer

Oppenheimer od Christophera Nolana také vysoké čísla nedosahuje, čo sa ale dá chápať. Ide predsa len o ťažšiu látku, snímka má tri hodiny a je z drvivej časti postavená na dialógoch. Napriek tomu ale Nolan nemusí smútiť.

Jeho epický biografický film odštartoval za 80,5 milióna dolárov z domácich trhov. Zvyšok sveta dodal ďalších 93,7 milióna, takže dohromady má Nolanova novinka momentálne na konte 174,2 milióna dolárov.

film, filmy, tržby, Barbie, Oppenheimer, filmové novinky, filmové hity, kino program, kinohity, Barbenheimer
CinemArt SK

Odhadovalo sa pritom, že bude úspech, ak snímka po prvom víkende dosiahne 40 až 50 miliónov. Aj v prípade Oppenheimera sú lákadlom nadšené recenzie, ktoré tvrdia, že Nolan natočil najlepší film svojej kariéry. Veľkú spokojnosť hlásia aj diváci, takže je nepravdepodobné, že by sa na Oppenheimera v nasledujúcich týždňoch prestalo chodiť.

V prípade oboch filmov ide teda o poriadny triumf. Nolan a Gerwig nebudú mať v nasledujúcich rokoch o lukratívne ponuky núdzu!


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.