Bavíš sa na filmových brakoch? Vedci prišli na zaujímavé zistenie

Nie je to s tebou až také zlé, ako si si myslel

Síce sa považuješ za pomerne inteligenčne vybavenú ľudskú bytosť, no aj tak sa z času na čas pristihneš pri pozeraní totálnej koniny. Niekto nechal zapnutú telku, ty si to v zápale prokrastinácie začal pozerať a akosi ťa to chytilo.

Až s príchodom reklamy precitneš a uvedomíš si, že tento druh kinematografického kontentu nekorešponduje so šedou mozgovou kôrou. „Kriste, čo to pozerám?“ opýtaš sa sám seba a šmátraš po ovládač. Pomalšie, ako by si mal. Pomalšie, ako by si chcel. Lebo hoci s tým veľmi bojuješ… chceš vedieť, ako to skončí!

Nepanikár. Nie je to s tebou zlé, práve naopak. Nedávno svetlo sveta uzrela štúdia, ktorá tvrdí, že práve inteligentní ľudia si najviac užívajú takzvaný televízny odpad. V štúdii to síce nenazvali práve týmto menom, no všetci si vieme predstaviť, čo sa pod ním skrýva. Filmy s príšerným scenárom, ešte príšernejším spracovaním a obsadením, z ktorého by si jeden radšej vypichol oko.

https://www.catavencii.ro/author/mihai-radu/page/26/

Na druhú stranu sem spadajú aj tie filmové počiny, ktorým chýba akákoľvek originalita. Čiže od všetkých tých stredoškolských drám až po rozprávky o láske na prvý pohľad, ktoré sa líšia len prostredím. Hlavná postava sa volá Jessica, jej tajný ctiteľ má na bruchu pekáč buchiet, každý deň si mení trenky a racionálne uvažujúci divák vie, že je to celé blbosť.

Presne toto sú typy filmov, po ktorých divák s funkčnou vybavenosťou vnútra lebečnej dutiny siaha s úsmevom. Teda minimálne to hovorí štúdia založená na anonymnom internetovom prieskume. Prečo je však tomu tak?

Odôvodnení môže byť hneď niekoľko. Prvým a pravdepodobne aj najčastejším je „pozerám tento hnoj z recesie“. Človek vie, že to bude blbosť, psychicky sa na to pripraví, a potom sa dve hodiny úprimne baví na fakte, že na tomto naozaj tvorcovia zarobili milióny.

Ak hľadáte film, ktorý potrebu po absurdnej somarine ukojí, nepochybne siahnite po skvoste menom Žralokonádo. Určite neoľutujete.

Southward Films

Druhý podnet na zhliadnutie nízkorozpočtového filmu môže byť zápletka. Päťkorunové filmy nemajú budget na známe hollywoodske tváričky, ktoré by ľudí donútili pozerať sa dve hodiny hoci aj na párenie divokých opíc. Musia preto staviť na zaujímavú zápletku. Takú, ktorá roky recyklovateľné klišé strčí hravo do vačku.

Pre niektorých môže byť dôvodom relax. Inteligentný človek sa denne zaoberá množstvom vecí. Analyzuje aj to, čo analyzovať netreba. Na chvíľu vypnúť, nepremýšľať nad tým, kto je vrahom a kto ukradol tamten obraz, im padne vhod. A presne to sa udeje pri pozeraní filmového odpadu. Naň ozaj netreba ani jednu živú mozgovú bunku.

https://giphy.com/gifs/abcnetwork-d3LEhxhBBF1c7ZwA

Aj ty si občas rád pozrieš nejakú hovadinu alebo radšej ostávaš verný kvalitnému obsahu? 🙂

Zdroj: indy100.com
Titulná fotka: Paramount Pictures

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa delia o trápne historky, keď nepochopili, že ich niekto balí

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME