Rose Edith Kelly a Horus
Crowleyho prvá manželka bola Rose Edith Kelly, ktorá sa mala práve vydávať za rodičmi vybratého muža. Crowleyho táto predstava odpudzovala a len po jednom dni strávenom s Edith ju presvedčil, aby s ním ušla a zosobášili sa spolu. Jeho diabolský šarm znova útočil.
Čerstvo zamilovaná dvojica okamžite vyrazila na medové týždne do Egypta, kde sa Beštia musela predviesť. Zašli spolu do opustenej jaskyne a tam začal recitovať jedno zo zaklínadiel, ktoré malo privolať egyptského boha slnka Hora.
Po desiatke rokov snahy vyvolať bohov sa mu to podarilo. Avšak nie tak, ako chcel. Bola to totižto Edith, ktorá spadla na chrbát a prisahala, že k nej prehovoril Horus. Rozhnevaný Crowley jej, samozrejme, neveril a zobral ju do múzea, aby ukázala na Hora. Edith zdvihla roztrasený prst a ukázala priamo na podobizeň Hora, exponát číslo 666.
Potom sa po konfrontácii s Edith stalo niečo, na čo Crowley čakal celý život. Do ucha sa mu dostal šepot niečoho, čo sám popísal ako jeho „strážny anjel“. Ten mu dal inštrukcie a Beštia písala celé tri dni. Výsledok svojho písania publikoval ako Liber AL vel Legis alebo Kniha zákonov. Najznámejším výrokom tejto knihy je:
Rob, čo ty chceš, a bude celý Zákon.
-Liber AL vel Legis, 1909
Kázania vyslovené v knihe predstavujú základ svetonázoru, ktorý sa neskôr stal Crowleyho kultom zvaným Thelema. Po tomto spirituálnom zážitku Crowley odišiel do Paríža, kde líder rádu Zlatého úsvitu McGregor Mathers uznal, že je pripravený na „ďalší level“. Keď sa ale Crowley vrátil do Londýna, zvyšok rádu ho už pokladal za blázna a po tom, ako si z nich Crowley ešte aj vystrelil, ho boli nútení zo spolku vyhodiť. Ako si z nich vystrelil? Vymenil zámky na všetkých dverách budovy, v ktorej sa rád stretával.
Vzťah s Rose Edith sa rozpadol po smrti ich prvého dieťaťa. Edith upadla do blúznenia a musela byť zatvorená v blázinci. Väčšina ľudí, ktorá sa s Crowleym bližšie stretávala, skončila podobne. Crowley na toto reagoval tak, ako by sa dalo očakávať, „Beštia sa znova rozbesnela“.
Incident Kanchenjunga
Pár rokov pred rozvodom s Edith sa Crowley rozhodol vyraziť na horolezecký výlet so svojimi horskými kolegami. Stúpali na jednu z najnebezpečnejších hôr celého sveta – Kanchenjunga. Dostali sa do dosť značnej výšky, no vtedy sa skupina vzbúrila proti Crowleymu, ktorý sa vraj správal podivne a jeho rozmarné vedenie ich mohlo stáť život. Neustále sa so svojimi kolegami hádal a po nociach nespával. Iba sedel vo svojom stane a snažil sa komunikovať s nejakým démonom.
Niekoľko z horolezcov expedíciu opustilo a zišli z hory. Ostatní ale zostali s Crowleym. Pár dní potom sa stala katastrofa. Z hory sa zosunula lavína a stiahla so sebou niekoľko mužov, z čoho bol Crowley horolezeckou komunitou všeobecne obviňovaný. Niektorí si mysleli, že to zapríčinili jeho démonické rituály. Iba zopár mužov zázračne prežilo. Crowley sa neskôr vyjadril, že k nim nedrží žiadne sympatie a s katastrofou nemá nič spoločné.
Druhá nora Beštie: Abbey of Thelema
Späť k Edith Rose, ktorá bola zavretá na psychiatrii a Crowley sa musel starať o ich druhé dieťa, dcéru s menom Lola Zaza. Toto ale netrvalo dlho a Crowley dcérku opustil, prenechávajúc ju žiť na internátnych školách. Crowley, ktorý bol na vrchole svojho „čarodejníckeho“ života, sa rozhodol založiť vlastný kult.
Komunita zvaná The Abbey of Thelema sídlila v malom domčeku na Sicílii. Crowley tu na dennej báze recitoval útržky z jeho vlastnej knihy Kniha zákonov a tak to aj vyzeralo. Platilo tu jedno pravidlo: každý musí žiť naplno a tak, ako uzná za vhodné. Drahý čitateľ, asi si vieš predstaviť, ako to tam vyzeralo.
Každodenné drogy a orgie. Nonstop. Po záhrade domu pobehávali deti. Všetci brali psychedeliká a oddávali sa pôžitkom. Jedna z miestností domu sa volala „izba nočnej mory“. Tu Crowley namaľoval hrôzostrašné obrazy, pred ktorými mali účastníci kultu sedieť pod vplyvom psychedelík, oddávať sa ich hrôzu vyvolávajúcim sugesciám a počas toho stratiť strach z čohokoľvek. Obety zvierat boli taktiež bežné.
Jedno z dievčat prítomných na týchto orgiách zažilo nervové zrútenie a utieklo priamo k britským novinárom, kde všetko priznalo. Talianska polícia na miesto okamžite nabehla, orgie razantne ukončila a zakázala Crowleymu a jeho skupine návrat. Abbey of Thelema je dodnes opustená a ľudia stále veria, že je prekliata.
O pár rokov neskôr sa aj vďaka tomuto kultu Crowleymu od neznámeho novinára podarilo získať si ďalší titul: Čierny čarodejník. Popri tom sa Crowley ponevieral po svete, hlavne po Amerike, kde šíril svoje kázanie a učil aj známe osobnosti, ako využívať kúzla pri pohlavnom styku. Beštia ale začala starnúť.
Aleister Tataturk Crowley a koniec Beštie
Aleister Crowley sa oficiálne stal heroínovým narkomanom. Extrémne schudol a zostal sám, žijúc v internátnom dome, snažiac sa zachrániť svoj život. Rozhodol sa novinára, ktorý ho označil za Čierneho čarodejníka alebo černokňažníka, zažalovať. Vzhľadom na to, že sa sám vo svojich knihách označoval za Beštiu 666, súd prehral a musel pretrpieť verejné poníženie. V Londýne ho už nikto nikdy nevidel.
Mnohí si mysleli, že konečne zahynul. Crowley sa skrýval niekde v temnej kutici a horko-ťažko dožíval. Z ničoho nič sa ale objavila žena s menom Deidre MacLellan, ktorá prečítala všetky jeho knihy a na rovinu mu povedala, že s ním chce mať dieťa. Crowley, osamotený a umierajúci čudák, tento návrh, samozrejme, prijal.
Deidre postavila Crowleyho späť na nohy a eventuálne sa im narodilo dieťa, ktoré sa volalo Aleister Tataturk Crowley a svojho otca zmenilo. Beštia, na staré kolená ľutujúca všetko to, čo za svoj život vyviedla, sa teraz tešila z malého syna.
Chlapec pre Crowleyho predstavoval celý svet. Trojica spolu šťastne žila pri mori a jedného dňa starý Crowley upadol do kómy, po čom, ako povedala Diedre, „sa nebesá roztvorili v kakofonickej hre hromov a bleskov, a bohovia zostúpili, aby si zobrali Crowleyho dušu“.
Crowley zomrel v roku 1947 vo veku sedemdesiatdva rokov. Neboli to bohovia, ktorí si prišli po jeho dušu, ale bronchitída a rôzne rozšírené a neošetrené zápaly. Desiatky rokov závislosti od drog a pohlavných stykov so stovkami osôb oboch pohlaví ho konečne dobehli.
Na pohrebe sa stretlo pár desiatok ľudí a recitovali sa útržky z mnohých kníh, vrátane Knihy zákonov. Pohreb bol médiami popisovaný ako „Čierna omša“.
Posolstvo Aleistera Crowleyho
Roky po jeho smrti sa svet otočil späť ku Crowleymu dielu a začal ho spomínať vo svojej kultúre. Jeho učenie kompletne slobodného života inšpirovalo hnutie hippies a aj Johna Lennona, ktorý dal Crowleyho tvár na cover albumu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club. Led Zeppelin vyryli jeho motto „Rob, čo ty chceš“ na platňu albumu Led Zeppelin 3.
David Bowie ku Crowleymu referoval v pesničke Quicksand a „Crowleyho tarot“, alebo skôr Crowleyho interpretáciu Thothovho tarotu, má mnoho ľudí doma dodnes. Aleister Crowley a jeho výstrelky otriasali spoločnosťou ešte dlho po smrti a môžeme si byť istí, že bez neho by náš svet nebol úplne taký istý, ako je dnes.