Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil
V spolupráci s Grada
Zdroj: ©Grada

Bestsellerová spisovateľka Julie Caplin zavíta na Slovensko! Kedy a kde sa s ňou môžeš stretnúť?

Obľúbená britská spisovateľka Julie Caplin chystá na Slovensku autogramiádu a ty môžeš byť pri tom.

Pokiaľ patríš tiež medzi knihomoľov, tak s nami budeš súhlasiť, že medzi najčastejšie „čitateľské sny“ patrí podpis od najobľúbenejšieho autora, podľa možnosti aj s venovaním a ideálne do niektorej (pre knihomoľa) symbolickej knihy. Úplný strop však predstavuje možnosť položiť svojmu obľúbencovi zopár otázok.

Toto extra „privilégium“ nám občas umožní vydavateľstvo alebo kníhkupectvo formou autogramiády, vďaka ktorej máš možnosť stretnúť na Slovensku aj zahraničných bestsellerových autorov. Jednu takú akciu usporadúva koncom mája aj Vydavateľstvo Grada v spolupráci s kníhkupectvom Martinus, na ktorej privíta aj obľúbenú britskú spisovateľku Julie Caplin.

Kto je Julie Caplin?

Britská spisovateľka Julie Caplin sa vryla do sŕdc slovenských čitateľov svojou sériou Romantické úteky, v ktorých jej hrdinky navštevujú rôzne kúty sveta, aby našli nielen pravú lásku, ale hlavne samy seba. Je závislá od cestovania a dobrého jedla. Neustále sa snaží objaviť ten najlepší džin. Dokonca aj svoju prvú knihu napísala vo chvíľach medzi ochutnávkami tohto nápoja, ktorému sa hovorí aj „holandská guráž“.

Ako PR riaditeľka sa dlhé roky potulovala po Európe a sprevádzala tých najlepších gastronovinárov na press tripy, aby ochutnali gastronomické pochúťky v najrôznejších mestách Talianska, Francúzska, Belgicka, Dánska či Švajčiarska. Tieto cesty sa neskôr pre ňu stali inšpiráciou na napísanie úspešnej série, v ktorej pokračuje dodnes.

S autorkou sme už pred časom absolvovali rozhovor pri príležitosti vydania knihy Hotelík na Islande. A keďže onedlho vychádza slovenský preklad jedenástej časti série Romantické úteky – novinka Vila v Taliansku, rozhodli sme sa spísať niekoľko dôvodov, prečo sa po nich oplatí siahnuť.

Bestsellerová spisovateľka Julie Caplin zavíta na Slovensko! Kedy a kde sa s ňou môžeš stretnúť?
Grada

O čom je novinka Vila v Taliansku?

Lia Bathurst vždy snívala o úteku na biele piesočnaté pláže a o tyrkysovo modrom mori na pobreží Amalfi – lenže tento sen nezahŕňal stretnutie s jej skutočným otcom. Tým, o ktorom ešte pred niekoľkými týždňami vôbec nevedela. A predsa tu zrazu stojí pred bránami nádhernej ružovej vily, do ktorej jej zamietol prístup neznesiteľný – a zároveň neskutočne príťažlivý – Raphael Knight, obchodný manažér jej otca.

Keď stará čiernobiela fotografia dokáže, že Liino tvrdenie je pravdivé, Raph je odhodlaný uistiť sa, že táto cudzinka s dlhými karamelovými vlasmi a nákazlivým úsmevom nemá postranné úmysly. Aj keby to znamenalo, že ju nespustí z dohľadu. Na pobreží Amalfi obsypanom citrónovníkmi začína byť horúco, a nie je to spôsobené len počasím…

Kde môžeš autorku stretnúť, nechať si od nej podpísať svoje knihy a prehodiť s ňou pár slov?

Pre veľký záujem zo strany čitateľov sa autorka napriek všetkým povinnostiam s vydavateľstvom Grada dohodla pri príležitosti vydania novinky Vila v Taliansku na autogramiáde. 

Už v pondelok 27. mája o 17:00 ju môžeš stretnúť v Bratislave v čitateľmi obľúbenom kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici

Pokiaľ si chceš novinku Vila v Taliansku nechať podpísať od autorky, kúp si ju v pondelok priamo na autogramiáde. V ostatných kníhkupectvách a na e-shope bude novinka k dispozícii najskôr až od 28. mája. Viac info o autogramiáde nájdeš tu.

Grada

Prečo sa oplatí siahnuť po jednotlivých knihách Romantickej série?

Cestovanie skrz stránky kníh

Julie Caplin je známa tým, že vo svojich knihách veľa cestuje – každá časť série sa odohráva v inom malebnom mestečku. Vďaka jej predošlej práci má toho precestovaného celkom dosť, čo sa odzrkadľuje na dôveryhodnosti opisov scenérií. Tie lákajú k tomu, aby si si už počas čítania začal zháňať lacnú letenku a ubytovanie. A vôbec nezáleží na tom, či sa pustíš do príbehu plného letnej prímorskej atmosféry, alebo zimného lovu na dych berúcu polárnu žiaru.

Excelentný obzor v gastronómii

V prípade, že ti dobré jedlo a lahodný nápoj dokážu vyčariť úsmev na tvári, si na správnej adrese. Každý príbeh tejto série zabŕda aj do gastronómie, či už okrajovo, alebo aj trochu dôslednejšie. Vďaka tomu si môžeš z pohodlia gauča vychutnať atmosféru prestížneho kulinárskeho kurzu, rôznych chorvátskych dobrôt, výnimočných syrov či dokonalých čokolád. A ako bonus sa priučíš mnohým šikovným tipom, ktoré môžeš zužitkovať počas varenia a pečenia.

Nenásilná romantická linka

Ako už z názvu série vyplýva, v príbehu nechýba ani romantická linka. Keďže sa ale romantická časť delí s priestorom pre cestovanie a kulinárske pôžitky, nie je jej prehnane, iba tak akurát. Vďaka tomuto pomeru si tieto knihy zamiluješ ako ideálne oddychové čítanie, či už počas dovolenky, alebo počas oddychu na gauči.

Grada

Či už patríš k autorkiným stálym fanúšikom, alebo si sa k jej tvorbe dostal len nedávno, veríme, že si užiješ ešte veľa jej skvelých príbehov, a vidíme sa na autogramiáde.


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.