Bez servítky: Vzťahové rady, ktoré už nestačí len počúvať, ale aj sa nimi riadiť

Nenarúšaj jeho súkromie len preto, že ty máš problémy s dôverou…

Keby si náhodou ešte toho nečítal dosť o tom, ako máš žiť svoj partnerský život, tak tu máš ďalšiu porciu. Je síce písaná predovšetkým pre ženy, ale ver tomu, že funguje obojstranne.

1. Zamiluj sa do jeho očí. Po prvé sa tam pri troche šťastia budeš pozerať ešte zopár nadchádzajúcich desaťročí, tak by si si to mohla pre seba trochu zútulniť. Po druhé ti vždy prezradia veci, o ktorých ústa mlčia.

2. Buď úprimná, čo sa tvojich očakávaní týka. Ak už do toho naozaj chcete spadnúť, je fér vedieť, čo ktorý z vás od života chce. Manželstvo, financie, deti, cestovanie… Určite to nie sú témy na pretras na prvom rande, ale v dlhodobom vzťahu by si určite mali nájsť svoje miesto.

3. Ľúb najprv seba. Také rozprávkové klišé, však? Lenže niekedy je aj na rozprávkových klišé toho veľa skutočného a toto je jedným z jasných dôkazov. Pravdou totiž je, že sa môžeš silou mocou snažiť prijať lásku od druhého človeka, no pokiaľ si ju v prvom rade nedáš ty sama, nikdy ju nebudeš vedieť vstrebať.

4. Počúvaj. Nie preto, aby si vzápätí mohla vypotiť nejakú extrémne trefnú odpoveď a ukázať, že si zase raz pánom celej situácie. Ale preto, aby si pochopila, čo chce ten druhý povedať.

https://giphy.com/gifs/selena-movie-3oKIPAHKijqWxQPwis

5. Neodúvaj sa kvôli hlúpostiam. Je to síce trochu morbídne, ale teraz si predstav, že by tvoju drahú polovičku prešlo auto. Ešte stále by si mala pocit, že je stupídny lajk na fotke cudzej baby alebo toaletný papier bez vône levandule relevantný dôvod na hádku?!

6. Ver činom a nie slovám. Ľudia toho natárajú mraky. Sú experti, ktorí ti dokážu doslova maľovať medové motúzy popod nos h*vnom bez toho, aby si si to čo i len všimla. Vedia, čo chceš počuť a svoje vety formulujú tak, aby si nemala ani najmenšie pochybnosti. No zhodujú sa s týmito rozprávkami aj ich činy?

7. To, čo sa deje vo vzťahu, vo vzťahu aj nechaj. Váš vzťah – to si ty a on. Tak načo do toho ťahať ešte ďalších dvadsať nezainteresovaných kamarátov len preto, aby si si pomastila ego a potvrdila svoju pravdu?!

8. Poprď si. Nič nepotvrdí vážnosť vzťahu ako nálož črevných plynov uprostred romantickej komédie. Je tu síce istá pravdepodobnosť, že skape na odumretie čuchových buniek, ale aspoň pri svojom poslednom výdychu bude vedieť, že si to s ním myslela vážne.

https://giphy.com/gifs/eddie-murphy-the-nutty-professor-l0HFiEkZDN0i1AIWk

9. Nehovor o hádkach s ostatnými ľuďmi. Nehovor im, ako veľmi ťa zranil, ako ťa ponížil, ako ti ublížil, pokiaľ to neberieš ako definitívny koniec. Ty mu totižto jedného dňa odpustíš, keď ťa s kyticou ruží a pohľadom ranenej srny na kolenách odprosí, no u nich im to tak ľahko neprejde.

10. Snaha sa cení a vo vzťahu to platí ešte dvojnásobne. Vzťah bez úsilia o to, aby všetko fungovalo ako švajčiarske hodinky, je vzťah odsúdený na zánik. A vzťah odsúdený na zánik môžeš skončiť rovno aj teraz – ušetríš si roky života, vrásky a nervy.

11. Prijmi zodpovednosť za svoje slová a činy. To, že si menštruujúca žena s nedostatkom cukru v krvnom obehu ti ešte nedáva právo správať sa k nemu ako k handre s penisom. „Ja som už proste raz taká“ nie je vhodné ospravedlnenie po tej scéne, čo si práve predviedla, tak zatni zuby a urob to poriadne. Na to máš predsa tie imaginárne gule, no nie?

12. Akceptuj ho už od začiatku. Takého, aký je, lebo iný už nikdy nebude. Ak si už v úvode všímaš muchy a si presvedčená, že s týmito sa nikdy nezmieriš, nemá zmysel to ďalej naťahovať v domnienke, že sa to časom zmení. Lebo si povedala. A lebo to tak chceš. Takto to proste nefunguje.

https://giphy.com/gifs/gop-rnc-republican-national-convention-2016-3o7TKNfG064bx1fiqQ

13. Keď máš nejaký problém, povedz to hneď. Neštupluj to v sebe tri roky a nevychrstni mu to potom do ksichtu aj so sprievodom v podobe „tvoja matka kritizuje moje rizoto“ a „tiež by si niekedy k*rva mohol dať dole tú hajzlovú dosku, nemyslíš?“. Škrečkovať si všetky jeho nedokonalosti pre seba a potom naňho spustiť vodopád výčitiek, ktoré korenia hádam ešte v roku Pána, je celkom rana pod pás.

14. Buď sebecká. Z času na čas, samozrejme, lebo ako všetko na tomto svete, aj sebeckosť má určité limity, aby sa dala považovať za zdravú. So svojim partnerom si preto, že ho miluješ (a ešte robí šialene dobré rybie prsty, ale to nikto nemusí vedieť), ale nemôžeš zabúdať na seba. Ty si totižto tiež jedna z tých dvoch osôb, ktoré by sa v tomto vzťahu mali cítiť komfortne.

15. Kašli na svoje ego, na svoju hrdosť a na všetky podobné srandy, ktoré ti nedovolia z hlavy zosadiť korunku. Keď ti horí pri r*ti a vidíš, že sa tvoj vzťah rozpadá len preto, že tak lipneš na týchto svojich kvalitách, odhoď ich. Nikto netvrdí, že máš so sebou pod vyhrážkou rozchodu nechať zametať… Len pamätaj, že aj keby bolo tvoje ego najväčšie na svete, tak ťa počas chladných večerov nezahreje.

16. Nehľadaj pána Dokonalého. Nepríde. Nikto ti nekáže uspokojiť sa s prvým negramotným debilom, ktorý o teba prejaví záujem, ale odtiaľ potiaľ. Ten hore nechal rozprávkových princov v knihách pre rozprávkové princezné. Nám sem poslal skutočných chlapov, lebo rovnako ako oni od princov, máme aj my od tých princezien celkom ďaleko, nemyslíš? A keď prestaneš vypichovať všetky ich drobné nedostatky, zistíš, že sú vlastne celkom fajn aj bez bieleho koňa.

https://giphy.com/gifs/pride-and-prejudice-colin-firth-mr-darcy-RD3b1wRUB2CwE

17. Nenarúšaj jeho súkromie len aby si utvrdila seba samú, že ti je verný. Problém s dôverou voči chlapom je v tvojej hlave, tak čo s tým má, prosím ťa, spoločný jeho telefón?!

18. Neignoruj výstražné signály. Občas ich cez ružové okuliare nie je dobre vidno, no ak dovolíš zdravému rozumu na chvíľu prebrať riadenie, určite ich spozoruješ. A čo robiť, keď ich spozoruješ – pýtaš sa? No nič, utekaj.

19. Nauč sa vstrebať fakt, že normálny vzťah nemá bolieť. Samozrejme, že by ste mohli byť obaja vystrihnutí z filmu Rosamunde Pilcherovej, a aj tak by sa sem-tam niečo na plnej čiare posr*lo. Ale keď je váš spoločný život omnoho viac synonymom mora sĺz ako smiechu, niekde je chyba. Otázne je, či sa dá ešte opraviť.

20. A to najpodstatnejšie na záver – hlavne sa nedávaj dokopy so svojím ex. Určite poznáš to prirovnanie – vracať sa k svojmu ex je ako čítať druhý raz tú istú knihu a čakať, že sa skončí inak. Tak sa ním riaď, lebo hovorí pravdu.

https://giphy.com/gifs/break-up-boyfriend-girlfriend-I0rcAmMiyVCuc

Titulná fotka: © Mmuffn

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
13 strastiplných momentov zo života seriálového fanatika


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME