Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Prázdniny sa oficiálne skončili a decká už znova derú školské lavice. Niektorí z nás si už ani nepamätajú ako vyzerala ich základná škola a iní majú ešte stále čerstvé spomienky zo svojej stužkovej, akoby sa len včera odohrala. Obsah školských tašiek sa pravdepodobne dosť líši od toho, ktorý sme si nosili do školy my, deti 90. rokov.

Dnes už je samozrejmosťou, že má so sebou dieťa v škole telefón, zatiaľ čo nám ich učiteľky zatvárali do katedry. Na školách sú plastové okná, rovnaké izbové rastliny už 20 rokov, základný obsah školských tašiek je nemenný, rovnako ako tie rastliny. Avšak sú veci, ktoré si už deti do školy nevezmú.

Desiata kráľov

Resanka. Tú už žiaden iný croissant nenahradí. Resanka bola jednoducho legenda, ktorú by sme si najradšej zobrali na desiatu aj do práce, ak by ešte existovala. Mmm, iba si to predstav, Resanka ku káve… Nesmieme zabudnúť ani na Vlnky, ktoré vo vrecúšku s desiatou nesmeli chýbať. To nikomu nevysvetlíš, kým to nezažil.

Facebook Resanka, vráť sa !

Pogy

Kam sa derú plastové postavičky šmolkov, Pogy boli život. Nehrali sme sa cez prestávku na to, kto má viac lajkov na selfie, ale kto ich viac obráti na správnu stranu. A ten čo mal na nich najnovšiu rozprávku, ktorá práve fičala bol najväčší šéf.

Céčka

Céčka boli podobná frajerina ako Pogy, avšak vedel si im nájsť oveľa viac možností využitia. Baby ich nosili ako doplnky, boli na kľúčenkách, šatkách, takmer všade. Prestávky boli pre nás príliš krátke s toľkými dobrými zábavkami.

https://www.instagram.com/p/Bk4rQcGhCGP/?tagged=cecka

Bužírky

Pamätáš si ešte bužírky? Keď to vypuklo, tak plietli snáď všetci. Tieto umelohmotné nitky si obľúbili nielen baby. Ten, kto mal dokonca trblietavé a priesvitné, bol najväčší frajer v triede. Doteraz však netuším, na čo boli dobré tie patvary, ktoré sme z nich vyrábali.

https://www.instagram.com/p/9OzUKRwcYh/?tagged=buž%C3%ADrky

Výmenné bločky

Bločky si najviac išli dievčatá. Boli to v podstate neužitočné bločky papierov vo formáte A7, na ktorých bol jeden rovnaký obrázok. Takže ich pointou bolo iba vymieňanie, keďže sa na ne písať veľmi nedalo a mal si desiatky bločkov s rovnakým obrázkom.

Youtube.com/
Little Mouse TV

Kartičky

Okrem výmenných bločkov sa vymieňali aj kartičky s Pokémonmi, futbalistami, hokejistami a tuším, že aj so súťažiacimi zo Superstar. Pravdepodobne sa u mnohých z nás nájde ešte nejaká tá zbierka takýchto kartičiek, ktoré už majú zberateľskú hodnotu.

https://www.instagram.com/p/BbzAWvwgTGW/?tagged=hokejovekarticky

Pamätníčky

Tiež si sa capol po čele, že si na túto vec aj zabudol? My ako deti sme mali menej instantné spôsoby zbierania spomienok ako tie dnešné decká. Do malých pamätníčkov sme si kreslili rôzne vymakané obrázky a písali srdcervúce venovania, ktorými sme si nadbiehali karmu.

Peračník plný zbytočných pier

V tomto boli špecialistky práve dievčatá. Chalani si vystačili s perom, ktoré malo v sebe štyri rôzne náplne a mohol si si ich prepínať. Dievčatá mali v peračníkoch trblietavé, voňavé a dokonca viacfarebné gélové perá, ktorými si zdobili nadpisy v pracovných zošitoch. To, že všetko čo si napísal týmito perami bolo vidieť iba za svitu mesiaca počas splnu už bolo druhoradé.

skolnibatohy.cz

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.