Bez týchto (zbytočných) vecí sme si nedokázali predstaviť deň v školskej lavici

Keď ešte nezáležalo na lajkoch, ale na kartičkách s pokémonmi

Prázdniny sa oficiálne skončili a decká už znova derú školské lavice. Niektorí z nás si už ani nepamätajú ako vyzerala ich základná škola a iní majú ešte stále čerstvé spomienky zo svojej stužkovej, akoby sa len včera odohrala. Obsah školských tašiek sa pravdepodobne dosť líši od toho, ktorý sme si nosili do školy my, deti 90. rokov.

Dnes už je samozrejmosťou, že má so sebou dieťa v škole telefón, zatiaľ čo nám ich učiteľky zatvárali do katedry. Na školách sú plastové okná, rovnaké izbové rastliny už 20 rokov, základný obsah školských tašiek je nemenný, rovnako ako tie rastliny. Avšak sú veci, ktoré si už deti do školy nevezmú.

Desiata kráľov

Resanka. Tú už žiaden iný croissant nenahradí. Resanka bola jednoducho legenda, ktorú by sme si najradšej zobrali na desiatu aj do práce, ak by ešte existovala. Mmm, iba si to predstav, Resanka ku káve… Nesmieme zabudnúť ani na Vlnky, ktoré vo vrecúšku s desiatou nesmeli chýbať. To nikomu nevysvetlíš, kým to nezažil.

Facebook Resanka, vráť sa !

Pogy

Kam sa derú plastové postavičky šmolkov, Pogy boli život. Nehrali sme sa cez prestávku na to, kto má viac lajkov na selfie, ale kto ich viac obráti na správnu stranu. A ten čo mal na nich najnovšiu rozprávku, ktorá práve fičala bol najväčší šéf.

Céčka

Céčka boli podobná frajerina ako Pogy, avšak vedel si im nájsť oveľa viac možností využitia. Baby ich nosili ako doplnky, boli na kľúčenkách, šatkách, takmer všade. Prestávky boli pre nás príliš krátke s toľkými dobrými zábavkami.

Bužírky

Pamätáš si ešte bužírky? Keď to vypuklo, tak plietli snáď všetci. Tieto umelohmotné nitky si obľúbili nielen baby. Ten, kto mal dokonca trblietavé a priesvitné, bol najväčší frajer v triede. Doteraz však netuším, na čo boli dobré tie patvary, ktoré sme z nich vyrábali.

Výmenné bločky

Bločky si najviac išli dievčatá. Boli to v podstate neužitočné bločky papierov vo formáte A7, na ktorých bol jeden rovnaký obrázok. Takže ich pointou bolo iba vymieňanie, keďže sa na ne písať veľmi nedalo a mal si desiatky bločkov s rovnakým obrázkom.

Youtube.com/
Little Mouse TV

Kartičky

Okrem výmenných bločkov sa vymieňali aj kartičky s Pokémonmi, futbalistami, hokejistami a tuším, že aj so súťažiacimi zo Superstar. Pravdepodobne sa u mnohých z nás nájde ešte nejaká tá zbierka takýchto kartičiek, ktoré už majú zberateľskú hodnotu.

Pamätníčky

Tiež si sa capol po čele, že si na túto vec aj zabudol? My ako deti sme mali menej instantné spôsoby zbierania spomienok ako tie dnešné decká. Do malých pamätníčkov sme si kreslili rôzne vymakané obrázky a písali srdcervúce venovania, ktorými sme si nadbiehali karmu.

Peračník plný zbytočných pier

V tomto boli špecialistky práve dievčatá. Chalani si vystačili s perom, ktoré malo v sebe štyri rôzne náplne a mohol si si ich prepínať. Dievčatá mali v peračníkoch trblietavé, voňavé a dokonca viacfarebné gélové perá, ktorými si zdobili nadpisy v pracovných zošitoch. To, že všetko čo si napísal týmito perami bolo vidieť iba za svitu mesiaca počas splnu už bolo druhoradé.

skolnibatohy.cz

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
27
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Neustále sa škriabeš a vytláčaš si vyrážky? Toto je tvoja diagnóza!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME