Bežné problémy žien, ktoré sa pýšia tmavou korunkou krásy

Pri všetkých tých problémoch, ktoré zažívaš ako každá žena so svojimi vlasmi, často uvažuješ, aké by to bolo byť holohlavá. Vyzerala by si hrozne, však? Tak sa prestaň sťažovať…

Vlasy sú korunou krásy a ženy sú stvorenia večne nespokojné. Za celý svoj život si prejdeme rôznymi strihmi, dĺžkou, farbami, experimentujeme s aktuálnou módou od vyholených bokov až po nikdy nedosiahnuteľné ombré. Toľko starostlivosti a peňazí nás naše krásne vlasy stoja, ale my to s nimi nikdy nevzdáme. Ak sú tvoje vlasy prirodzene tmavé až čierne (no dobre no, môžu byť aj farbené) tak pri všetkých tých bežných starostiach, musíš riešiť ešte aj toto.

Teraz si dovysávala celý byt a už vidíš po zemi tvoje vlasy. Sú všade a nikdy sa ich nezbavíš. Ak si spočítaš, že denne vypadne v priemere 100 vlasov, ty vieš presne kde sú, narozdiel od slečny s blonďavými vlasmi. Sú po zemi zalozené po kútoch, v odtoku vo vani a aj na tvojom bielučkom kabáte. Stačí len jemný pohyb, aby sa dali tvoje vlasy do pohybu a už si jeden letí na umývadlo. Hneď za tebou ide tvoja mama do kúpeľne a už ju z toho chytá panický záchvat.

flickr.com (http://farm2.static.flickr.com/1015/1472612118_6777e8db1c_o.jpg)

Nie, nie. Dnes ľudia nemajú šedivé vlasy až v starobe, ani infarkt a iná pliaga neprichádza až po 50- tke. V dnešnom uponáhľanom svete, záťaži a strese, kde ľudia vyhorievajú rýchlejšie než zápalky ťa môže prekvapiť okrem upchatej cievy aj sivý vlas. A veruže ho ako tmavovláska budeš vidieť hneď!

abbieloosemore/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BdaQO44lOPV/?tagged=firstgreyhair)

Je úplne jedno, aký máš účes. Až sa ním chceš pochváliť na sociálnej sieti, nebude ti vidno do tváre. Experimentuješ s kontrastom, svetlom, filtrami, no raz darmo. Musíš si vybrať, ty alebo tvoje vlasy. Takisto si nik nevšimne, že máš nejaký iný účes, až kým by neprišiel bližšie. Zapletená ofina, či pekný spoločenský účes je síce super, ale krásne ukáže len pri ženách so svetlejšími, či melírovanými vlasmi.

madisenneburdock/instagram.com (https://www.instagram.com/p/kHjcwFJrf-/)

Ženy sa holia. To už všetci dobre vieme. Najnovšie trendy hlásia holiť si aj tvár. No ak si prirodzene tmavý typ, tak si už dávno prišla na to, že tvoje chĺpky sú odolnejšie, tmavšie a občas aj riadne tvrdé potvory a rašia, kde sa im zapáči, takže sa ti nevyhýba ani depilácia hornej pery. No čo, aspoň máš svoje obočie pekné a husté.

elizabethbrenkley/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BDsLqqziPAv/?tagged=darkhairproblems)

Je úplne jedno ako často a ako dokonale dokážeš oholiť svoje telo. Sekundu po odložení žiletky prichádzajú tieto malé čierne spomienky na to, čo zrejme nedobrovoľne opúšťa tvoje telo, keďže za sebou necháva tieto znamenia. A potom vyzeráš ako zanedbané lesné žieňa, ale nedá sa ti uprieť fakt, že sa veľmi snažíš.

uhcacia/instagram.com (https://www.instagram.com/p/01WHB3MJgd/?tagged=darkhairproblems)

Myslela si si, že suchý šampón je tvoja spása zakaždým, keď si si jednoducho nestihla umyť vlasy. Veď v reklame to vyzerá veľmi účelovo a aplikácia je rýchla. No ty po použití vyzeráš o 30 rokov staršia. Ono to vážne funguje, len to treba riadne vyčesať a nestriekať ho veľmi zblízka, ale na takéto cenné rady a polhodinové česanie nemáš čas, ak ti o 10 minút ide autobus.

deindex.bluesalt.co (http://2.bp.blogspot.com/-l6wyDDaqFtk/TkqL7hTbNqI/AAAAAAAABg4/wHIwT1G6VH0/s1600/DSC_1161.JPG)

Každá jedna tmavovláska určite raz zatúžila po ombré, balayage alebo inom zosvetľovaní, po ktorom však maximálne prišli slzy a vlasy ostali v kvalite hodnej výstelky vtáčieho hniezda. Buď si sa o to pokúšala sama a skončila si oranžovo-žltá a lá pani zo susednej osady alebo ťa domrvila kaderníčka. Aspoň si vhodný materiál na ,,before and after“ foto. Tvoje vlasy, ktoré nikdy nebudú vytúžene sivé skončia v koši alebo na ročnej kúre, pretože sa chúdence nevedia z tohto kroku spamätať. Ako je to možné, že pri videách zo zahraničia majú baby nádherné studené odtiene hneď na šupu, prvýkrát po odfarbovaní a ty skončíš tak, že aj farebné dôchodkyne vyzerajú lepšie ako ty?

gembobozo/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BMIq4sBAaEl/?tagged=darkhairproblems)

Nebudeš utrácať za kaderníčku, vlasy si vieš nafarbiť aj sama. Ale okrem toho nafarbíš aj stenu, umývadlo a svoje ruky. Tričko, uterák, svoje uši a aj polovičku tváre a potom nevychádzaš dva dni z domu. Jedna farba ti úplne stačí, nikdy sa nepoučíš a tak chodíš s ,,cappuccino“ odtieňom na tej viditeľnej časti hlavy a všade inde máš farbu orieškovú.

wndl/twitter.com (https://twitter.com/wndlwhtl/status/556528718529953796)

Prezradíme ti jeden celkom vhodný trik. Pred farbením vlasov si nanes na uši a všetky miesta, ktoré by sa mohli zafarbiť nejaký olej. Napríklad ten, čo používaš na vlasy a žiadna farba ti tam neostane.

pinterest.com (https://i.pinimg.com/originals/33/bb/c0/33bbc0d979af4d02d620b9fdb8e3b088.jpg)

Nedá sa s tým nič robiť. Svetlé vlasy sa odfarbujú jednoduchšie a každý trend na nich vyzerá lepšie. Farby sú jasnejšie, lepšie chytajú, vlasy nie sú až tak poškodené a nie je problém farbu vymeniť za inú. Dokonca aj vymytá farba im pristane viac, lebo tú tvoju na tmavej hrive len ledva vidno. A ak máš prirodzene tmavé vlasy, niektoré farby ti ale že vôbec nechcú držať. Tvoje vlasy si žijú svoj vlastný život a chcú pravdepodobne ostať len tmavé.

totalbeauty.com/playbuzz.com
(http://images.totalbeauty.com/content/photos/rainbow_hair_08.jpg
http://cdn.playbuzz.com/cdn/5215c290-f099-4812-8cbe-637908f739d4/cb35e126-d7ef-4dea-801c-ed6793067fd3.jpg)

Až si vlasy farbíš, čo je vysoké percento pravdepodobnosti, odrasty boli tvojou nočnou morou. Až kým neprišli do módy. To ťa trošku upokojilo a naučila si sa s tým žiť. Uvidíme, dokedy…

jessiereedx/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BQxp7jVDd5O/?tagged=darkhairproblems)

A ešte jedna vec, ktorá je možno výhodou, ale občas aj nevýhodou. A to je to, že na niektorých fotkách elegantne zmizneš. Nie vždy je život s filtrom krajší, aspoň pre teba.

alannahlouisee/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BBeLQrdFPGN/)

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: deindex.bluesalt.coelizabethbrenkley/instagram.com

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
31
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
7
Uups
Haha Haha
109
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vety, po ktorých zostaneš s vysokou pravdepodobnosťou ignorovaný


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME