Bezpečný odstup pomáhajú v reštauráciách dodržiavať figuríny, ale aj plyšové pandy

No na to, aby si sa v jednej z nich najedol, budeš musieť dlho šetriť.

Zdroj: Profimedia

Možno si už aj ty s nadšením a „drinčíkom“ v ruke uvítal otvorenie terás a nedočkavo čakáš, keď podniky otvoria pre návštevníkov aj vnútorné priestory. Predsa len, väčšine z nás už chýba sociálny kontakt, popíjanie v meste s kamošmi a normálny život.

Uvoľňovanie opatrení prebieha rovnako ako u nás aj v Amerike. Portál Washingtonian píše o netradičnej novinke, s ktorou prišla jedna reštaurácia vo Virgínii.

Polovica podniku je prázdna

Guvernér Virgínie, Ralph Northam, povolil od 28. mája otvoriť podnikom vnútorné priestory. A tak sa reštaurácie v USA už vo veľkom chystajú na znovuotvorenie prevádzok, no musia rátať aj s určitými obmedzeniami.

Kapacita podniku môže byť zaplnená len spolovice, aby si ľudia od seba zachovali dostatočný odstup. Človek sa tak pri jedení vo veľkom a zároveň poloprázdnom priestore môže cítiť osamelo.

Reštaurácia ohodnotená tromi Michelinskými hviezdičkami s názvom The Inn at Little Washington sa však vynašla po svojom. Hlavný kuchár luxusného zariadenia, Patrick O’Connell, sa rozhodol siahnuť po kreatívnom riešení.

Namiesto hostí figuríny

Reštaurácia hľadala spôsob, aby podnik nevyzeral poloprázdno a ľudia sa tam necítili zvláštne. Rozhodli sa preto, že vyplnia voľné miesta oblečenými figurínami, ktoré kapacitne nahradia ľudí. Namiesto prázdnych stoličiek tak budú hosťom v reštaurácii robiť spoločnosť neživí manekýni a manekýnky.

Podnik spolupracuje s miestnym divadlom, ktoré sa postaralo o podarené retro outfity figurín. Do úlohy kostyméra sa prevtelil hlavný kuchár, ktorý obliekol náhradných hosťov do šiat zo 40. rokov 20. storočia.

Nepatrí k najlacnejším

Týmto spôsobom budú hostia chránení bezpečným odstupom, ktorý rozhodne vyvolá zopár úsmevov. Návštevníci si na tomto mieste určite zhotovia aj nemálo fotografií, čím reštaurácia docieli aj reklamu zadarmo. Ostáva dúfať, že nikto z hostí nebude mať z figurín fóbiu.

No na večeru v The Inn at Little Washington potrebujete mať okrem pozitívneho vzťahu k umelým bábkam aj poriadne plnú peňaženku. Tento podnik zrejme nenavštevujú bežní smrteľníci, iba ochutnávkové menu totiž stojí 248 $ (približne 229 €) na osobu. 

Večera s plyšovou pandou

S podobným a trochu milším nápadom prišla aj reštaurácia v Thajsku. Nato, aby sa u nich ľudia necítili osamelí, posadili k stolom plyšové pandy. Hračky v ľudskej veľkosti sú roztomilé a rozhodne pôsobia menej strašidelne ako figuríny.

View this post on Instagram

NEW NORMAL @ Maison Saigon เมซง ไซ่ง่อน เปิดให้รับประทานในร้านแล้ว !! จะมาเดี่ยวๆ มาเป็นคู่ หรือมาทั้งครอบครัว เรามีบรรดาน้องหมีแพนด้า และแผ่นฉากใสมาช่วยรักษาระยะห่างให้คุณแฮปปี้ และเฮลท์ตี้กับรสชาติอาหารเวียดนามแท้ๆ .. อย่างปลอดภัยไร้กังวล พร้อมมาตรการรักษาความสะอาดอย่างเข้มงวดตามมาตรฐานของรัฐ พิเศษสุดในช่วงเดือนพฤษภาคมนี้ เรามอบส่วนลดอาหาร 20 % สำหรับการรับประทานในร้าน เมซง ไซ่ง่อน โครงการ เวลา แอทสินธร วิลเลจ เปิดให้บริการทุกวันตั้งแต่เวลา 11.00 น. ปิดรับออร์เดอร์เวลา 19.00 น. สำรองที่นั่ง 02 656 4966

A post shared by Maison Saigon (@maison.saigon) on

Zdroj: Washingtonian

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o najbizarnejšie otázky, ktoré im položili na pracovnom pohovore


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME