Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Je veľa ľudí, ktorým by sa páčilo vlastniť skutočnú kostru dinosaura. Menej je však tých, ktorí by si to naozaj mohli dovoliť. Presvedčí nás o tom pripravovaná dražba kostry triceratopsa, ktorá sa onedlho uskutoční v Paríži. Vďaka svojim úctyhodným rozmerom je tento kus nazývaný Big John.

Dĺžka 2,62 metra, šírka 2 metre a hmotnosť 700 kilogramov. Takýmito parametrami sa pýšia zachovalé pozostatky mocného živočícha, ktorý sa po planéte pohyboval pred 66 miliónmi rokov. Po vykopaní kostí v roku 2014 bola kostra prepravená z náleziska v USA a zložená v Taliansku. Veľký Jano je výnimočný hneď z viacerých dôvodov.

profimedia

Ide o najväčšiu známu kostru triceratopsa

Tento junák bol o 5-10 % väčší ako väčšina nájdených kostier. Zároveň je skvelo zachovaný – obsahuje až 75 % lebky a 60 % celého tela. Zaujímavý príbeh sa môže skrývať aj za dierou na lebke, ktorá zrejme vznikla pri súboji s druhým triceratopsom, čo predstavuje fascinujúce svedectvo o brutálnej dobe, počas ktorej vládli Zemi dinosaury.

profimedia
profimedia
profimedia

Aukcia prebehne v Paríži

Od 16. septembra do 15. októbra budú mať návštevníci parížskeho dištriktu Marais možnosť pozrieť si Johna na vlastné oči. Dinosaurus následne poputuje do aukcie a nového majiteľa spozná 21. októbra. Organizátori očakávajú poriadny záujem, pretože momentálne sú dinosaurie kosti veľkým hitom. Preto sa predpokladá, že sa predá asi za 1,5 milióna eur.

Zdroj: profimedia.sk


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.