Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Bill Gates pred 26 rokmi v talkshow vysvetľoval, čo je internet. Moderátor nechápal, aký môže mať prínos

Zábavné video spred 26 rokov začalo cirkulovať sociálnymi sieťami.


Niektoré videá získavajú postupom času naozaj zvláštne a zábavné čaro. Celkom iste k nim patrí aj návšteva Billa Gatesa v talkshow Davida Lettermana z roku 1995. Zakladateľ Microsoftu prišiel do štúdia vysvetliť nový rodiaci sa vynález: internet.

V roku 1995 ešte totiž takmer nikto netušil, čo to vlastne je a akú veľkú rolu bude v budúcnosti hrať. Bill Gates však už vtedy vedel, že internet z našich životov len tak neodíde, hoci Letterman si evidentne myslel opak.

Internet? Čo to je?

Najprv sa Gatesa spýtal, či vie, čo je to ten internet. „Iste,“ odpovedal Gates. „Dopekla, čo to vlastne je?“ pýtal sa ďalej Letterman. „Je to miesto, kde ľudia zverejňujú informácie. Každý môže mať vlastnú domovskú stránku, rovnako aj firmy, sú tam najnovšie informácie. Môžete ľuďom posielať elektronickú poštu, je to naozaj divoké a je to veľká novinka,“ vysvetľoval Gates.

„Je jednoduché kritizovať niečo, čomu nerozumiem, čo je tento prípad,“ odvetil Letterman. „Ale spomínam si, že pred pár mesiacmi prišlo prelomové oznámenie, že na internete sa bude vysielať baseballový zápas. Môžete na ňom počúvať priebeh zápasu. A ja som si vravel, či vám niečo hovorí rádio?“

„Ale v tom je rozdiel!“ zareagoval Gates po smiechu publika. „Ten baseballový zápas si na internete môžete vypočuť kedykoľvek chcete.“ Lettermanova odpoveď bola rýchla: „Aha, takže sa to akoby uloží, že? A hovorí vám niečo magnetofón?“

Výsek z tejto relácie sa teraz dostal na internet, kde sa dočkal mnohých zdieľaní. Na svojom twitterovom profile ho dokonca prezdieľal aj Elon Musk.

Ľudí video pobavilo a zároveň vyjadrili údiv nad tým, ako veľmi sa svet za 26 rokov zmenil. Poukázali na to, že to nie je zase taká dlhá doba, ale technológie sa zmenili priam neuveriteľne. Dnes si už život bez internetu asi naozaj nedokážeme predstaviť.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť