Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Kráľ rock and rollu Elvis Presley ožije v lákavej biografickej dráme Elvis, ktorá práve vstupuje do našich kín. O jej réžiu sa postaral oceňovaný Baz Luhrmann, autor filmov Romeo a Júlia, Veľký Gatsby či Austrália. Kto si vo filme zahrá a na čo sa v ňom môžeme tešiť?

Príbeh obrovského talentu

Základnou kostrou príbehu bude život a dielu legendárneho speváka Elvisa Presleyho (Austin Butler). Okrem toho bude ale dôležitú rolu hrať aj jeho vzťah s manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Ten asi ťažko môžeme označiť za idylický, často v ňom nebola núdza o konflikty.

Práve Parker ale hral kľúčovú rolu v Presleyho vzostupe a obrovskej popularite. Významnú rolu v spevákovom živote ale zohrala aj Elvisova partnerka Priscilla Presley (Olivia DeJonge).

Continental Film

Zahraniční kritici nešetria chválou

Vo vedľajších úlohách sa objavia aj Dacre Montgomery, Richard Roxburgh, Helen Thomson, Kodi Smit-McPhee, Luke Bracey, David Wenham, Kelvin Harrison Jr. či Xavier Samuel. Elvisov životný príbeh nepochybne skrýva obrovský potenciál a myslíme si, že pre Luhrmanna ide o ideálnu látku.

Už v minulosti nám ukázal, že pre podobne epicky ladené príbehy a dobovú atmosféru má veľký cit, takže aj v tomto prípade očakávame silný zážitok. Snímka si už stihla odbiť premiéru na festivale v Cannes a pozbierala prevažne pozitívne recenzie.

Kritici chválili energickú Luhrmannovu réžiu, originálny štýl a skvelých hercov. Najviac podľa predpokladov žiari Austin Butler v hlavnej úlohe. Výborní sú však vraj aj Tom Hanks či Olivia DeJonge. Snímke údajne nechýba ani nákazlivá energia a veľkolepé hudobné čísla.

Niektorí sa dokonca nechali počuť, že Luhrmann natočil svoj najlepší film od Romea a Júlie. Veľmi pozitívne sa na margo snímky vyjadrila aj dcéra Elvisa Presleyho Lisa Marie Presley. Žeby sme sa dočkali horúceho kandidáta na Oscara? Elvis si na Slovensku odbije premiéru už 23. júna.

Continental Film

Tento obsah vznikol v spolupráci s Continental Film


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť