Biologička, doktor či pedagóg. Akademické vzdelanie známych celebrít, o ktorom si nevedel

Niektoré celebrity by pokojne mohli skončiť s herectvom a venovať sa úplne inému remeslu.

Zdroj: Pyramania / MoviestillsDB

Občas sa stretávame s názorom, že celebrity, prevažne herci a herečky, by sa v „reálnom“ živote neuživili alebo že ide o takých ľudí, ktorí toho veľa v hlave nemajú. Málokto si uvedomuje, že za niektorými velikánmi šoubiznisu sú prestížne tituly a niekedy aj značne vysoké IQ.

V EMEFKA ti prinášame zoznam celebrít, o ktorých si možno ani netušil, že by sa bez herectva pokojne uživili. Častokrát vyštudovali niečo diametrálne odlišné od herectva, čo by si možno ani nikdy nepovedal.

1. Lisa Kudrow

Ikonická Phoebe Buffay zo seriálu Priatelia bola stvárnená herečkou Lisou Kudrow, ktorá do roly perfektne zapasovala a dodala jej, ako sa hovorí, ten správny „šmrnc“. Okrem tejto super-roly stvárnila aj iné, dokonca mala vlastný seriál Web Therapy. Ten si však nezískal srdcia divákov.

Málokto vie, že Kudrow je vyštudovaná biologička, ktorá po boku ďalších výskumníkov publikovala vedeckú štúdiu. Tá skúmala spojenie medzi ľavákmi a bolesťou hlavy.

Profimedia.sk

2. Gerard Butler

Ak sa spýtaš tvoje mamy na to, kto je podľa nej najkrajší muž Hollywoodu, pravdepodobne ti povie, že je to Gerard Butler. Obľúbený herec nielen medzi ženami stredného veku, ale vlastne všetkých vekových kategórií. Stvárnil hneď niekoľko známych rolí, vrátane Leonida vo filme 300, fantóma vo Fantóm opery alebo Draculu vo filme Dracula 2000. A mohli by sme pokračovať.

Butler však pôvodne pomýšľal na kariéru právnika. Vďaka dobrým výsledkom v škole sa dostal na prestížnu univerzitu v Glasgowe (je Škót). Po ukončení štúdia pracoval ako advokátsky koncipient v právnickej firme v Edinburghu. Ako vieme… pred právom dal prednosť herectvu.

Shutterstock

3. Shaquille O’Neal

Basketbalová hviezda svetových rozmerov (vlastne aj telesných rozmerov) má za sebou tiež akademickú minulosť. Je však pravdou, že bola ľahko zatienená jeho hviezdnou basketbalovou kariérou a štyrmi víťazstvami NBA šampionátu.

O’Neal nezískal len bakalársky a magisterský titul. Známy basketbalista získal doktorát v odbore Rozvoj ľudských zdrojov na univerzite Barry v Miami. Podarilo sa mu to iba rok po ukončení kariéry, čo znamená, že sa aktívne vzdelával popritom, ako hrával basketbal na profesionálnej úrovni. To nedokáže len tak hocikto.

Shutterstock

4. Ken Jeong

Síce meno Ken Jeong nie je také zvučné, ak nemáš pamäť na mená, určite si už videl film Vo štvorici po opici. Herec tam stvárnil postavu Leslieho Chowa, extravagantného Aziata, ktorý dopĺňal štvoricu priateľov.

Jeong skončil strednú školu už v 16 rokoch. Patril medzi mimoriadne nadaných študentov. Jeho ďalším cieľom sa stala medicína, v ktorej napokon získal aj doktorát. Svoje štúdium sa snažil skĺbiť s kariérou komedianta, čo sú dve veľmi rozdielne veci. Dá sa však povedať, že svoje štúdium bral asi s humorom.

Shutterstock

5. Natalie Portman

Okrem toho, že Portman je talentovaná herečka, ktorá stvárnila viacero úloh (Star Wars, Čierna labuť, Leon), je známa aj pre svoje veľmi vysoké IQ. Konkrétne jej namerali 140 IQ, čím patrí k hollywoodskej vysoko intelektuálnej elite.

Portman vyštudovala bakalársky program psychológie na Harvardovej univerzite. Nadaná je aj na jazyky, ovláda hebrejčinu, japončinu, francúzštinu a arabčinu.

Shutterstock

7. Karlie Kloss

Ako sme už zmienili na začiatku, množstvo ľudí si o celebritnej inteligencii myslí svoje. Osobitnou kategóriou sú modelky, ktoré často berú ako pekné schránky, ktoré sú vo vnútri úplne prázdne. Supermodelka Karlie Kloss môže tento názor ľahko vyvrátiť.

Kedysi anjel z módnych prehliadok Victoria’s Secret, v súčasnosti podnikateľka a amatérska počítačová programátorka. Študovala na univerzite v New Yorku. Kloss sa dokonca spojila s organizáciou Code.org a Flatironskou školou pri vývine štipendia pre dievčatá, ktoré chcú študovať a naučiť sa niečo o počítačovom programovaní.

Shutterstock

8. Rowan Atkinson

Každý pozná Mr. Beana. Hoci sa Mr. Bean nevyznačuje ohromnou inteligenciou a skôr je v bežnom živote úplnou pohromou, Atkinson, ktorý ho stvárnil, je úplným opakom. Atkinson sa pôvodne vydal cestou elektroinžinierstva, ktoré vyštudoval na univerzite v Newcastli.

Práve počas štúdia magisterského programu si ho začali všímať pre jeho herecké schopnosti a prirodzený cit pre komédiu. Atkinson zaradil spiatočku a celý svoj život otočil o 180 stupňov. Elektroinžinierstvo zanechal a venoval sa tomu, čo ho skutočne napĺňa – herectvu.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
42
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Životné situácie, ktoré sa príchodom tvojej dospelosti výrazne zmenili


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME