6. Winston Churchill
Bývalý britský premiér Winston Churchill celý život zápasil s bipolárnou poruchou, ktorú sám nazýval svojím „čiernym psom“. Popri politickej kariére pôsobil aj ako dôstojník britskej armády, historik, spisovateľ a impresionistický maliar. Za svoje literárne dielo dokonca získal Nobelovu cenu. Vo svojich pamätiach otvorene opisuje zápasy s depresiou a prudkými výkyvmi nálad, ktoré ho sprevádzali počas celého života.
7. Isaac Newton
Isaac Newton, významný vedec, ktorý zásadne prispel k rozvoju fyziky a matematiky, pravdepodobne trpel viacerými duševnými problémami. Jeho výrazné náladové výkyvy naznačujú bipolárnu poruchu s psychotickými príznakmi. Navyše mal sklony k písaniu listov plných bludov, čo odborníci často spájajú so schizofréniou. Jeho život sprevádzali aj obdobia hlbokej depresie.

8. Ernest Hemingway
Meno Ernest Hemingway nám je dobre známe zo školských hodín literatúry. Tento slávny prozaik, autor poviedok a novinár získal počas svojho života Pulitzerovu aj Nobelovu cenu. Napriek veľkým úspechom však bojoval s depresiami, ktoré sa snažil zvládať alkoholom. Tento boj sa postupne zmenil na vážny problém s alkoholizmom, ktorý významne ovplyvnil jeho život. Nakoniec si Hemingway vzal život.
9. Virginia Woolf
Britská spisovateľka Virginia Woolf pochádzala z privilegovanej rodiny, no celý svoj život sa potýkala s výraznými výkyvmi nálad spôsobenými bipolárnou poruchou. Písanie jej slúžilo ako únik z vnútorného chaosu, ktorý ju sprevádzal. Woolf bola veľmi oceňovaná za svoju tvorbu, v ktorej dokázala detailne a originálne zachytiť hlboké aspekty ľudskej povahy. Napriek úspechom si však nakoniec vzala život utopením.

10. Abraham Lincoln
Abraham Lincoln, americký prezident, trpel počas celého života chronickou depresiou, ktorá ovplyvňovala jeho rozhodovanie najmä v ťažkých časoch, ako počas občianskej vojny. Biograf Carl Sandburg uvádza, že Lincolnove myšlienky sa niekedy blížili k samovr*žde. Na zvládanie depresie sa spoliehal na prácu, humor, fatalistickú rezignáciu a náboženstvo. Okrem toho sa verí, že trpel aj Marfanovým syndrómom, genetickou poruchou ovplyvňujúcou spojivové tkanivo.