Utorok 9.8.2022
sk
Ľubomíra
cz
Roman

Bitcoiny za 180 miliónov skončili v koši. Muž má bizarný plán, ako ich získať späť

Nebude to veru ľahká a ani voňavá práca.


Predstav si, že sa po sto rokoch konečne odhodláš upratať si svoju izbu. Popri tom vyhodíš všetky staré haraburdy, ktoré si roky ukrýval pod posteľou a v šuplíkoch. Buď sa ti vtedy nechcelo alebo máš syndróm „veď sa mi to raz môže ísť.“ A konečne si dospel do bodu, kedy si pochopil, že veru nie.

Príbeh s opačným koncom sa stal tridsaťsedemročnému mužovi menom James Howells, ktorý pochádza z Walesu, uvádza BBC. Ten počas veľkého upratovania v roku 2013 vyhodil do koša svoj pevný disk, na ktorom mal uložené bitcoiny. Samozrejme, keď sa to stalo, bitcoin ešte nemal takú hodnotu, ako dnes. Tá ale v nasledujúcich rokoch rapídne stúpla, no disk bol dávno preč. Aby sme boli presní, ide o 150 miliónov libier, čo je 179 286 439,97 eur.

Bitcoiny za 180 miliónov skončili v koši. Muž má bizarný plán, ako ich získať späť
Shutterstock

James hľadá svoj stratený poklad už dekádu. Mal by sa nachádzať na mestskej skládke približne 160-tisícového Newportu neďaleko hlavného mesta Cardiff. Jeho plán, ako sa k nemu dostať, je doslova ako z filmu. Už nejaký ten piatok sa snaží presvedčiť úrady, aby mohol na skládke začať kopať. Samozrejme, nechce sa ručne hrabať medzi odpadkami, všetko má dôkladne premyslené.

Hrozba pre životné prostredie

Ako úrady, tak aj miestni sa obávajú, že by tým, čo chce spraviť, vystavil miestne prostredie riziku. On tvrdí, že sa nemajú čoho obávať. James má pripravený tím odborníkov z rôznych oblastí, vďaka ktorým by mal mať všetko pod kontrolou.

Ak by sa disk našiel, skládka by sa navyše vyčistila a premenila na eko skládku. A tiež by pribudlo pár veterných turbín na výrobu energie. To všetko z Jamesovho vačku.

Bitcoiny za 180 miliónov skončili v koši. Muž má bizarný plán, ako ich získať späť
Shutterstock

Mesto by zarobilo

Rada by dostala desať percent z nálezu. Newport by tak mohol byť centrom kryptomien. James by tiež nainštaloval krypto-terminály do obchodov a každý občan by dostal 50 libier v bitcoinoch. Môžeme to nazvať ako určité bolestné. V tomto prípade asi skôr radostné.

Aj napriek pekným predstavám a sľubom nič nenasvedčuje tomu, že by nakoniec mestská rada povolila. Proti sú zákony a možné riziká. Nikdy však netreba podceňovať silu peňazí. Zatiaľ je vyvrcholenie príbehu vo hviezdach.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť