Bizarná výstava výkalov v Holandsku, ktorú si môžete pozrieť len pod jednou špeciálnou podmienkou

Ktorá je, neprekvapivo, keď vezmeme do úvahy obsah výstavy, taktiež veľmi výstredná

V dnešnej dobe sa umenie dostalo do veľmi zaujímavého štádia. Ťažko povedať, či je na vine otvorenejšia myseľ moderných ľudí alebo naopak, degradácia zdravého rozumu a zmyslu pre estetiku, no dnes sa za umenie považuje už skutočne čokoľvek. Vyrežeš dieru do stolu na stolný tenis, nazveš to „diera do večnosti“. Razom si fenoménom všetkých svetových výstavísk! Nešikovne pri intímnych radovánkach ostriekaš zelené závesy svojim biologickým odpadom? Odfoť to, zaves na net a nejaká galéria plná vizionárov to od teba určite kúpi za nekresťanské prachy. Zjednodušene, dnes môžeš umením nazvať aj hovno a určite sa nájde niekto, kto to bude obdivovať a považovať za skvost. Doslova.

metro.co.uk (https://metro.co.uk/2018/05/21/bizarre-collection-artwork-featuring-giant-mounds-poo-goes-show-7565488/)

Stelesnením toho „doslova“ je novootvorená výstava v Holandsku, ktorá pozostáva zo 101 unikátnych kúskov a všetky z nich sú ladené do hnedých tónov. Áno, naozaj je to výstava plná sr*čiek. Avšak to, že na svete naozaj existuje miesto, kde si môžte pozrieť počiny tráviaceho traktu vo vyše sto rôznych prevedeniach, je síce obdivuhodné, no ani zďaleka nie to jediné, čo túto výstavu odlišuje od ostatných. Nemôžete tam totiž len tak prísť a začať sa prechádzať pomedzi utešené hnedé kôpky a kopiská, tým by ste predsa úplne zruinovali podstatu celého projektu. Musíte najprv splniť jednu veľmi kurióznu podmienku.

metro.co.uk (https://metro.co.uk/2018/05/21/bizarre-collection-artwork-featuring-giant-mounds-poo-goes-show-7565488/)

Výstredná podmienka znie, že pred vstupom do múzea Boijmans Van Beuningen musíte zhodiť svoje vlastné šaty a navliecť sa do habitu, ktorý korešponduje s celou výstavou trochu viac, ako vaše bežné rifle a tričko. A nie je to nič iné, ako kostým „nahého“ tela s ovisnutým poprsím alebo penisom. Ak by ste však čakali, že takáto bizarnosť bude mať zo strany iných ľudí veľmi negatívnu odozvu ste na veľkom omyle. „Celý ten nápad s prezliekaním sa je vynikajúci. Človek takto môže doslova zhodiť svoju kožu, seba samého a všetko, čo je s tým spojené a na malý moment byť niekym celkom iným. Napríklad aj opačným pohlavím,“ hovorí Thomas Urban.

metro.co.uk (https://metro.co.uk/2018/05/21/bizarre-collection-artwork-featuring-giant-mounds-poo-goes-show-7565488/)

Za celým týmto skvostným počinom stojí umelec, ktorý sám seba nazýva Gelatin. A aj napriek tomu, ako šialene toto celé znie, treba podotknúť, že zožal úspech, najmä od svojich umeleckých kolegov. „Koncept tejto výstavy je jedinečný a úchvatný. Stolica je prvá vec na tomto svete, ktorú vytvoríme úplne sami a zároveň je to prvý darček, ktorý venujeme svojim rodičom,“ hovorí umelec Florian Reither. Ten v tom však vidí očividne omnoho hlbší zmysel, ako samotný autor, ktorý svoju ideu o výstave formuluje omnoho stručnejšie a jasnejšie: „Ľudia hovoria, že moderné umenie je nah*vno, preto som im ako umelec nechcel ostať nič dlžný a len som im to potvrdil.“

metro.co.uk (https://metro.co.uk/2018/05/21/bizarre-collection-artwork-featuring-giant-mounds-poo-goes-show-7565488/)

Zdroj: metro.co.uk
Titulná fotka: metro.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
32
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Hotel lákal zákazníkov na luxusný bazén s dokonalým výhľadom. Fotografie sa však minuli realite!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME