Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 26.2.2024
sk
Viktor
cz
Dorota
, Dorotea

Prinášame ti pokračovanie článku o bizarných a šialených náboženských sektách (prvú časť nájdeš tu), ktorých vodcovia majú na svojich rukách krv ľudských obetí. Dnes sa pozrieme na ďalších 5 šialených kultov, ktorých členovia neváhali kvôli svojmu fanatizmu vraždiť nevinných ľudí.

1. Jeffrey Lundgren

Jeffrey Lundgren bol samozvaným prorokom a mesiášom, ktorý viedol menšiu sektu – približne 20 ľudí. Tá sa odštiepila od mormonskej cirkvi. Narodil sa v roku 1950 a v detstve bol svojím otcom kruto týraný. Útočisko nachádzal v Biblii a vo viere. Už v tejto dobe si svojou charizmou dokázal získať mnohých ľudí.

V roku 1970 sa oženil s Alice Keeler, ktorá mu postupne porodila štyri deti. Ich spolužitie však nebolo šťastné, keďže zápasili s ťažkou finančnou situáciou. Lundgren sa vrátil k štúdiu Biblie a z jej textov vyvodil blížiaci sa koniec sveta.

Samého seba označil za jediného a pravého mesiáša a zhromaždil okolo seba asi dve desiatky verných stúpencov. Sekta sa usadila na farme v Ohiu a vládli v nej kruté pravidlá. Lundgren bol nespochybniteľným vodcom a nepripúšťal žiadnu kritiku svojej osoby.

Svojim stúpencom dokonca zakazoval, aby sa medzi sebou rozprávali. Za hriech tiež považoval odkladanie si peňazí. Tie museli členovia sekty dávať priamo jemu.

https://www.instagram.com/p/BaUvR7LjMao/

Hlásateľ Apokalypsy

Svojich nasledovateľov aj sexuálne ponižoval a presvedčil ich, že dokáže čítať ich myšlienky. V roku 1988 Lundgren vyhlásil, že čas Apokalypsy sa blíži a členovia sekty musia spáchať samovraždu presne v deň druhého príchodu Krista. Pri tejto príležitosti plánovala sekta obsadiť Kirtlandský chrám. O všetkom sa ale dozvedela polícia a z plánov musel Lundgren ustúpiť.

Stal sa extrémne paranoidným a keď sa päťčlenná rodina Averyovcov odmietla presťahovať do iného sídla sekty, rozhodol sa, že ich zavraždí. Najvernejším sluhom povedal, že len vraždou piatich ľudí sa môžu pozrieť do tváre Boha. V roku 1989 k vražde skutočne došlo.

Členovia sekty zabili manželov Averyovcov aj ich tri tínedžerské dcéry. Zakopali ich v hroboch v stodole a utiekli. Polícia ešte v ten istý rok telá objavila, samotného Lundgrena však chytila až o deväť mesiacov v Kalifornii.

https://www.facebook.com/briansdarkhistory/photos/bc.Abr1yAuLizo-lpzxtGqC-N2vs7jal7py_EuP4BHNFMMJJHQXyx2u5CRwOUMCu8WTLS38qmRL-mm3TDFA5RrGasuWZGQ64bMIV08prYzQfyXtBwPG_CEKDnDIz6wR21KGe5_e2JCHsOwUkdWA5F_lUKHd/646142098743956/?type=1&opaqueCursor=Abp6796LjHB11-OfqZT1t_APBVKihAqnKt6Q4FkRcx4on1jPun1V1W69Smqu_z4yNf6gs9_ciMxep-n6zXN6UJCFkIrEXKlcZ5rVK-uIZ3yJWZknihb6d_ArJWxhu7DhnrXXlLlOj3mAs79GcOtYwawXa2WKbY6NeWtzxsQROZnO6bTQrw1bC2g-J5x00G3r0gjj_2fyzgyBKwPSt1C5Ro5_tVkvaG7VspQyr05xjGdKrYcfyY-j0VywrJqQDCs6vtKPSKyRu3MFTgYgCLnkQNl4T5eFxheD6TXD9tnhDnmwqvoPAugIKDjIR6o3LeOnw2KgcUwO0c01-5LrKEgUwFo396bdwTfEAG4XrbrK6LrzhfxgKjjjAFQx0ItArRTzOgamS7wf6CwybW9cMPjaCxToNp3nPtmUMBujgelZSzwgAU4t7Fz-Y3_56AIntLEOspBqINzQfjLcWWGT_wMhTK3vM5wo_0zKQB0bIYcIUmQOzfGauhO6canKdlFhqXd41QUkh1aIGqYVgKalEA3JlsbLfa0Kayiwzq4zAxlmEuKKU53IWaCDeWKr3-D625c_srLi3ZPdaqyRpAP8pmCEYsRj&theater

Na súde dostal šialený mesiáš trest smrti, jeho manželka doživotný trest a syn Damon 120 rokov väzenia. Ostatní členovia sekty dostali síce nižšie tresty, stále však mnohoročné.

Lundgren na súde vyhlásil, že žiadnu ľútosť necíti a nemôže sa ospravedlniť za niečo, čo mu bolo prikázané Bohom. Svoju popravu sa niekoľkokrát snažil rôznymi obštrukciami oddialiť, ale napokon bol 24. októbra 2006 popravený smrtiacou injekciou.

2. Kráľovstvo

Sekta Kráľovstvo vznikla v hlave pastora Franka W. Sandforda, ktorý sa narodil v roku 1862. Bol horlivým študentom kresťanskej školy, neskôr nastúpil na miesto učiteľa. Prejavoval sa ako krutý sadista a svojich žiakov za prehrešky neľudsky bil. V roku 1880 sa pridal k baptistom a stal sa fanatickým kresťanom.

Bol charizmatickým kazateľom, ktorý budil rešpekt, úctu aj strach. Priťahoval k sebe mnohých ľudí. Standford veril, že v Starom zákone sa skrýva zašifrovaný odkaz budúcnosti a bol posadnutý myšlienkou Apokalypsy.

Standford dokonca v štáte Maine založil biblickú školu, kde sa študovala len a výhradne Biblia. Pastor v skutočnosti týmto spôsobom vychovával ďalších fanatických extrémistov, ktorí očakávali biblický Armageddon.

V roku 1901 Standford vyhlásil, že on sám je vtelením biblického proroka Elijáša, neskôr zase vyhlásil, že je kráľom Dávidom. Členovia sekty žili v komplexe budov, ktorý sami vybudovali, v totálnej izolácii. Kvôli epidémii kiahní tam totiž úrady vyhlásili karanténu.

Bain News Service/Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Frank_Sandford#/media/File:Frank_Sandford.jpg)
Evanjelizácia celého sveta

Niektorí z členov (najmä deti) sa začali búriť. Čakali ich za to tvrdé fyzické tresty. Rodičom šialený pastor prikazoval, aby svoje deti do krvi bili. Ostatným často prikazoval postiť sa nekonečne dlhé dni. Museli vydržať nielen bez jedla, ale aj bez vody. Na následky chorôb a krutého zaobchádzania zomrelo šesť ľudí.

Niektorým ľuďom sa po týchto strašných skúsenostiach otvorili oči a sektu opustili. Zvyšok Sandford začal pripravovať na novú úlohu: evanjelizáciu celého sveta. V roku 1905 zakúpil loď Coronet a so svojimi ovečkami sa vydával k brehom Turecka či Fidži. V ďalšej „božskej vízii“ Boh Sandfordovi prikázal, aby založil kolóniu v Afrike a Grónsku.

John S. Johnston/Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Frank_Sandford#/media/File:Yacht_Coronet_(1885)(Detroit-Publishing_Co_1894-LOC).jpg)

Sekta sa teda vydala na cestu, hoci zásoby sa rýchlo míňali. Pastor sa však obával návratu do Ameriky, keďže jedna z bývalých členiek ho obvinila z obmedzovania osobnej slobody. Tak sa Sandford dostal do hľadáčika polície. Napokon sa ale kazateľ so svojou loďou a totálne vyčerpanou a vyhladovanou posádkou musel vrátiť do USA.

Postavil sa pred súd a bol odsúdený na 10 rokov väzenia. Prepustili ho po 7 rokoch za dobré správanie. Aj po prepustení sa stále považoval za vyvoleného. Zomrel v bohatstve (z majetku od svojich stúpencov) vo veku 85 rokov. Jeho sekta existuje dodnes.

3. Satanove beštie

Prípad podivného kultu Satanove beštie v roku 2004 otriasol celým Talianskom. Išlo o skupinu mladých ľudí, ktorí sa obliekali do čierneho, praktizovali čierne omše a mágiu, svoje izby zdobili satanistickými symbolmi, pili vlastnú krv a oddávali sa skupinovému sexu a tvrdým drogám.

Práve vďaka nim sa im polícia dostala na stopu. 24. januára totiž dvaja členovia sekty – Andrea Volpe a jeho priateľka Elisabetta Ballarin pod vplyvom drog havarovali autom.

Polícia ich vzala do nemocnice, kde Ballarin prezradila, že minulý večer zavraždili Andreovu bývalú priateľku Mariangelu Pezzotto. Policajti následne telo mladej ženy skutočne objavili. To však nebola jediná obeť Satanových beštií.

https://www.instagram.com/p/Bno9bqzny0t/

Keď sa správa o vražde dostala do televízie, na polícii sa prihlásil muž Michele Tollis, ktorého syn pred šiestimi rokmi spolu s priateľkou zmizol. Polícia s prípadom nevedela pohnúť, takže sa Tollis rozhodol pátrať sám v death metalovej subkultúre po celej Európe.

Zhromaždil viacero dôkazov a uvedomil si, že medzi priateľov jeho syna patril aj Andrea Volpe. Ako sa ukázalo, Tollisov syn aj jeho priateľka sa stali obeťami práve sekty Satanove beštie. Okrem nich tento kult zabil aj Chiaru Marino, členku, ktorá sa ale rozhodla zo sekty odísť.

Najhoršie zločiny v povojnovom Taliansku

Jedného zo svojich stúpencov, Andreu Bontadeho, dohnali členovia sekty k samovražde, pretože sa odmietol zúčastniť na vraždách. Pôvodne sa špekulovalo, že Satanove beštie by mohli mať na svedomí viac ako 20 podivných neobjasnených úmrtí či samovrážd, to sa ale nepodarilo dokázať.

https://www.instagram.com/p/BlbeCGZHrSE/

Andrea Volpe dostal za spoluprácu s políciou znížený trest 20 rokov väzenia (pôvodne mal dostať 30), ďalší členovia, Nicola Sapone a Paolo Leoni, dostali doživotie. Elisabetta Ballarin bola odsúdená na 24 rokov. Vo väzení u nej došlo k veľkej premene, svoje činy oľutovala a začala sa venovať štúdiu. V roku 2013 ju taliansky prezident omilostil.

4. Kult Desatora

Sektu Kult Desatora založil v Ugande kňaz a politik Joseph Kibweteere, ktorý sa narodil v roku 1932. Odštiepil sa od rímsko-katolíckej cirkvi a začal hlásať nové a „jediné pravé“ náboženstvo. Tvrdil, že má videnia Ježiša a Panny Márie a zhromaždil okolo seba hŕstku stúpencov. Zoznámila sa s ním aj istá Credonia Mwerinde, ktorá tiež tvrdila, že má náboženské vízie.

Obaja sa stali vodcami sekty Kultu Desatora. Ako hovorí už jej názov, dôraz kládli hlavne na biblické Desatoro božích prikázaní. „Len tí, ktorí ho dodržiavajú, môžu prežiť blížiacu sa Apokalypsu,“ hlásal Kibweteere. Uverilo mu dokonca aj niekoľko iných kňazov (napokon, sám Kibwetere bol duchovný). A jeho sekta tak utešene rástla.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=701450439945555&set=bc.AbpunDzVSWcPHzpkBzK3z-YfjH4EyNIqUkC0e4qhyKyvN2FT4t0DiPhfUpHqrAZvRrNRiuZ7zFttNkXpmLq9FxoGLVf_rZFNosRA9dM_Rflk_CcrxXiW8JXGuvl98bihcEGZPfBoJbAQTHEfsSPm7Udc&type=1&opaqueCursor=AbpgK4f0-QIDmNzoklaDVE0uZmtTylw9hgGLbWdIbJT_ucnBvK5RIb8-8gwoztgWouAHcrhubKx58vPjIaTDqKdYcR3BJfIgr6xaQQE8mrFEeX3L7x3iz-q6oLtBIKowGZXmytNjG5EYaNOM96_BhPNbViUi024P8HCm8dKHR8efMaqukk7juh6yDw3dMsOeu7-2-hV6jt4kVHYQ0Fkpo3UMSwxxYeRqAfM7Ug4p7HMYZrjuZG1kCi6shRtsG1Zfgwy0Pluc7_VxaRURBmuFAEKL1NGFOBUlhSOee3U2oYL3HVmMtwUQpngTLUJyaThDBeLzkXrgLbEWCqTuR2jlzlPWJgGVcAgtkTlzhMiCiR8Zro-JHhmIurSBreig7lmWI1a3uJ6d4ozG2F193_UssNVbd8RwUM7QWgu1twQ_9g3ckg9RPTRL0q0fU-23F6BkWn0EPK5DfUJwFSRO5dbPqBC6GL9C8DWJZmwmY7CmWurDNovSJJC-gfAglF23P9lO0tpXoy81h2ahor4iyPamJfG9qUoOgY-SLf70F7XcwYVJ2UUTBZdyBcEhEMw9eAFX8CR0WJfDu4qf0TJK7JgYbM2zcf_oA2Yg8uyVEuR1Z6jWmMO4iaPMpXzEVERUML2aFRM&theater

Koniec sveta sa blíži

Kibweteere stanovil koniec sveta na 31. decembra 1999. V tej dobe mala jeho sekta už neuveriteľných 5 tisíc členov. Tí museli pred vstupom do kultu odovzdať svoj majetok, vyhlásiť, že sú ochotní pre svoju vieru zomrieť a zriecť sa akejkoľvek sexuálnej aktivity, cigariet či alkoholu.

Prežívali tiež dni tvrdého pôstu a neustálych modlitieb. Kibweteere a Mwerinde si zo svojich ovečiek urobili otrokov a zamestnávali ich ťažkou prácou mnoho hodín denne.

Zakazoval im dokonca umývať sa mydlom, používať mohli len čistú vodu. Kto toto pravidlo porušil, bol brutálne zbitý. Bývalí členovia sekty sa zhodujú, že hlavným vodcom nebol Kibweteere, ale skôr Mwerinde, ktorá mala údajne mimoriadne násilnícku povahu. Základom učenia bolo, že po Apokalypse ostanú na Zemi len vyvolení Kultu Desatora.

Keďže však Koniec sveta nenastal, mnohí členovia začali rebelovať. Týchto „nepohodlných“ členov ostatní proste na príkaz vodcov zavraždili. Zároveň sa pre koniec sveta stanovil nový dátum, a to 31. decembra 2000.

https://www.facebook.com/DailyBlackHistoryFacts/photos/bc.AbqrZWeLo4WCGdYJ2qt6jPGoLYYhdcBus-HRZWpMz4Zzyrn_G11ARS8-ND5J1pGawDynR9Z8jyU3Dh4HxTNAimkE2S4xrL_0sldLzlQYdbevJW1pFNl-Ei9Ns-H1PLcjiyxwCHkWKRtOPwo0h2q9lyrn/740692339435181/?type=1&opaqueCursor=AbpeRQ5vYu4Phva8yRbmYgRukV29wJI__xTfVMcL8lg-nX0Pmyy4Eh8WDIACTuaM3PxVA2VaiJFPp0IzW6mrJ5qXqoGWqBmTv_XM_r54PpHb7Ps3DyKpvGU9AOOcJGwCXZ_XXY0MbiPzFL016Mx5RqFO1KlfwN47hPejKxE96z7VA7k9c-cuG9eMw_pWEv8FNifqJ7yzKV9BNGC4X40SQetmGriTTkdKlPqOKv5h91QDNcCCqo1VEKKR-6RmhiZvyCdbPtg65Vqvkfl-Tff5tRMDRXeK964lsAwwbhsMhcRQYScqj_MIFRh40I-XaA4u0k4q4Q7SznGJe8o6fVmjUKn2nwRFMROonu2BeF6AVNokELgd3LGZY1p7W2HNrvz3numhsmaOZmQn9nV4BjS-DfgJ6n1qq5V05SFKXGWPRUWU6fMieeZDDjEiGnllhEifgskv7Nltpv0xILpiUEi_vUctfOUHY010KCfDVhLrrZHglyJ6m2FHD_DqJ5uWgw-qaGydVQv71zI_87b7wx9Ae6MRNFPlOTU33N9Va3A1CifV-Y9Sd7DtsD2RKw3KUlyY9axT9R5UGcgqgjbLRORNVUdt5C_s_hXwPIIhgQqgfonUwQ&theater

Smrť v plameňoch

Už 15. marca 2000 sa však schyľovalo ku krvavému koncu. Členovia sekty usporiadali veľkú oslavu a 17. marca sa vydali do blízkeho dreveného kostola, kde niekoľko hodín strávili v modlitbách. O pol jedenástej dopoludnia kostol vyletel do povetria.

Z členov sekty ostalo len niekoľko zoškvarených tiel. Vie sa, že ešte predtým, ako vstúpili do kostola, sa sektári potreli horľavinami a koberce napustili benzínom. Dodnes sa nevie presne, koľko ľudí zahynulo, ale odhady hovoria o 330 až 530 obetiach. Mnohí výbuch kostola pokladali za hromadnú samovraždu, niektorí ale tento záver spochybňovali.

Podľa polície má Kult Desatora na svedomí viac ako tisíc obetí. Nie je jasné, či pri onom výbuchu v kostole zahynuli aj samozvaní mesiáši Kibweteere a Mwerinde. Výsledky DNA ich prítomnosť nepotvrdili.

5. Los Narcosatánicos

Sektu Los Narcosatánicos viedol šialený psychopat Adolfo de Jesús Constanzo. Ten sa narodil v roku 1962. Jeho matka bola fanaticky veriaca. Domnievala sa, že jej syn je obdarený nadprirodzenými schopnosťami.

Už v detstve sa prejavovala Adolfova sadistická povaha, keď zabíjal malé zvieratá. Matka ho v tom dokonca podporovala. Samotný Adolfo bol dôkladne indoktrinovaný svojou matkou a sám sa považoval za vyvoleného.

Susedia sa bizarnej rodinky báli, ale časom sa našlo nemálo takých, ktorí uverili v magické schopnosti mladého Adolfa. V roku 1984 sa Constanzo presťahoval do Mexika, kde svoje „magické“ schopnosti dokázal úspešne speňažiť (napríklad tak, že preklínal ľudí za peniaze).

https://www.facebook.com/ApagueLaLuzYEscuche/photos/bc.AbqavyVE0Pha7F1zoAAzDSsGLylNsTDd3-plBsI7Mr3JEAHnAK2lpbwl56k6qWzj2C–5CC-SZE8R4rQf7TbT1BQwsSELdhMjGnqB-vc0UhLZo20jenJmo4PBs6v7w4xvvYPScq11uZVg-6pf2NMAYuF0-xUKs0Klg-ey9AMuN2nXQ/452393784906310/?type=1&opaqueCursor=Abrs6eAl4eFwqhQmfol02QzDD-AKWDs5t2YGbY-vZMCUCywxj45en8dQ_ZA7w6K10QHv8NXwwJuuwOxLn0h4D0ANcP7MZtkQr7AV-4u0W_MzG9Q-evHJ_Kkw_kQ7ipk4LNo2qDp3hv9ica8WRFZuRHh0RulS9AX9t1xmT1ihuWZWv39S2kEy6uIZLflQoiMu01MzwwYo4r0hMhS0bLIrAav3Khe1Hw8C7K7WXnqVr2rQfpkLz2wnLXp3DLv69U5yHwr_sJ_Ozp6CAAWZ2q-0pRGf8jtlSUbFNLJG4IZFlNkzXdLxKSzR-RioHS6u-4SL4b9zyb9OWd6P_dc5Qujhiz17rfjs7p9vxT26aUKsEY86O91mx0Ssl0s5vqSgSIQsreomYr3OvcwaVcd47DI1z-9apmyUHIOFn0VTffWzeG6MZLMtVHcuHgqy-tSAfcwLOPSMtW9WFmoDoHyYA1VOpKwsEvo3Hq8-OIsClANJo4mjT1c5zZ_UbU6ifepPay6WLMUJAQ7Oj4bRm-0L1HfdY9BP2964ZkWgLCFA-2TVJtvfkQ&theater

Šialený samozvaný mág

Adolfovou pravou rukou sa stala 22-ročná Sara Villareal Aldrete. Neboli však milencami, ako sa zvyklo tvrdiť, keďže Constanzo bol pravdepodobne homosexuál. V roku 1988 sa sekta usadila na ranči Santa Elena. Tu sa šialený vodca kultu začal sústrediť na ľudské obete.

Nešťastníkov zaživa porcioval, pitval ich a vo veľkom kotli varil časti ich tiel. Ľudský vývar členovia sekty následne pili a verili, že sa tým stanú nezraniteľní.

Z kostí obetí si Constanzo vytváral náhrdelníky. Celkovo sa kultu Los Narcosatánicos pripisuje 15 vrážd, počet však môže byť aj vyšší. Polícia sa na stopu šialeného proroka dostala prakticky náhodou. Jeden člen sekty im totiž všetko prezradil a ukázal im aj miesta, kde pochovali svoje obete.

https://www.facebook.com/CreppyRH/photos/bc.AbpAs4DFUPeOrnHE-9nq_kpKtkHlMQ4D6F7csXnWrBxeDaNPXIleWM0F76OtjUqw2mZexpmFr8ednMQBXRzQvgAHdsFE7GoBkK41oAnWK32h_LR25idQKk2yi12IjLdajPRyaj1qFwckSH2nO6j8JctQEY_oj_GZfjZJLr6zC8kSlA/613748188708743/?type=1&opaqueCursor=AbrM8SBdVQ512k8PKZVvHpkqh5wbRDoiyJkblJm6Z79vyRO4HA0g98gv8lAZbS8pyQaUajpkQsPwvBmv0kwIPOXUzYSI8CH09vP-D2P7hvVXni0tiGpelFxUeZAPCOt5Pku_jVvckILoLCisq5fCA0cm4N-zT_TnmKf9RPxqvNET_tWhgq1dD95xleOQ7QKgZZza1aZD4ePqMUmP0ZntIxV6nRhq5nDowo4A1QbHZke_1nPzqdWZdjsNi4nZjirExpe5WtXdAOsxKcNN7JygxqhRN7pWC9yhEE2Y17cmhwU5I-c7QI_-zs7EtihQV4psgzHsIkrFZsgi3UFkVyxpuIfZsLyFaJlQeyMRDlCKl6jEH3zd7xSZqazblh1vF0q7OJTaDOHBueZCXiToqCczV10yVris0zJPBI0Fk071vaV6OTz4GFjgmsCSAxYbGhVPRXWAT78_NSJPtHz_KwAbfSzbTqMEQjuAE19bh_UgJUQXMcLFFqf2GqPDICVE7Qo2Y3RqhK3oMjKTJcqOyIXFbJjlOWEl3wbEu-Sj94myKmylBA&theater

Policajti pri razii zadržali niekoľko členov sekty, ale ich vodca medzi nimi nebol. Na stopu sa mu dostali až o dva týždne neskôr. Constanzo sa nechystal vzdať tak ľahko a pustil sa s políciou do prestrelky. Tá trvala 45 minút. Keď bolo sektárovi jasné, že sa blíži koniec, prikázal, aby ho jeho verní nasledovníci zastrelili.

Zvyšní členovia sekty dostali vysoké tresty – 30 až 60 rokov väzenia.

Zdroj: en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.