Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Je skutočne neuveriteľné, čo všetko už lekári v ľudskom tele objavili. Ide o najrôznejšie bežné predmety, s ktorými sa stretávame každodenne, ale aj o rastliny či zvieratá. Prvú časť článku o bizarných predmetoch, nájdených v ľudských telách, sme ti už na EMEFKA priniesli.

Nižšie nájdeš 10 ďalších pozoruhodných a zvláštnych prípadov.

1. Kľúče

Len dvojročnému chlapcovi Nicholasovi Holdermanovi sa prihodila naozaj desivá nehoda. Zakopol, spadol a pádom si vrazil kľúče od auta priamo do oka. Rodičia okamžite zavolali záchranku a chlapca previezli do nemocnice. Lekárom sa, našťastie, podarilo kľúče vybrať, a to bez toho, aby došlo k poškodeniu mozgu.

Následné vyšetrenia ukázali, že aj napriek miernemu natrhnutiu oka je chlapec úplne v poriadku a vidí dobre.

Shutterstock

2. Vidlička

Nemenovanej 32-ročnej žene z Izraela sa podarilo nechtiac prehltnúť vidličku. Ako je to možné? Žena sa totiž snažila vidličkou zbaviť švába v hrdle, ale nejako sa jej to vymklo z rúk. Lekárom sa vidličku podarilo odstrániť a žena sa rýchlo zotavila.

3. Prsteň

Mladý Reed Harris z Nového Mexika sa rozhodol svoju priateľku Kaitlin Whipple prekvapiť snubným prsteňom. Keďže je však romantik, ukryl ho do jej milkshaku. Môžeš si tipnúť, čo sa stalo. Áno, Kaitlin svoj milkshake vypila a prsteň nechtiac prehltla. Romantická večera tak musela byť prerušená návštevou nemocnice.

Reed Kaitlin požiadal o ruku röntgenovou snímkou, na ktorej bol prsteň zachytený. Samotný šperk Kaitlin neskôr vylúčila. A, ako inak, Reedovi povedala vytúžené „áno“. Romantika ako lusk!

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/picture-man-woman-wedding-ring-247845670)

4. Hračka pre dospelých

Nemenovaný muž sa dostal do poriadne nepríjemnej situácie. Pri posteľných hrách mu totiž v tele uviazol vibrátor. Muž sa hanbil ísť k doktorovi, a tak sa pokúsil hračku pre dospelých dostať z tela vlastnými rukami, konkrétne kliešťami na šalát. Tie však v jeho otvore uviazli tiež. Mužovi teda neostávalo nič iné než vyhľadať lekára. Napokon sa chirurgom podarilo oba predmety odstrániť.

5. Nožnice

27-ročnému Lin Kongovi z Číny sa nešťastnou náhodou podarilo prehltnúť malé nožnice, keď sa nimi špáral v zuboch po večeri. K incidentu došlo tak, že jeden z Linových kamarátov povedal vtip, Lin sa začal strašne smiať na plné ústa a nožnice prehltol. Lekárom sa ich, našťastie, podarilo vybrať.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/scissors-gold-silver-color-isolated-against-1499670308)

6. 30 magnetiek

8-ročná Haley Lents z americkej Indiany si pomýlila magnetky s cukríkmi. Zjedla ich rovno 30. To pre ňu mohlo mať katastrofálne následky. Podľa lekárov môže byť Haley rada, že je nažive. V nemocnici musela ostať rovné dva týždne.

7. Rastúci strom

28-ročného Artyoma Sidorkina z Ruska dlhšie trápili zdravotné problémy. Sťažoval sa na veľkú bolesť v hrudi, dokonca vykašliaval krv. Napokon musel vyhľadať lekárov, ktorí si najprv mysleli, že môže ísť o rakovinu.

Pri bližšom vyšetrení ale zistili, že mladíkovi z pľúc rastie asi 5-centimetrový kúsok jedle. Sidorkin zrejme pri tréningu v lese vdýchol semienko jedle, ktoré sa usadilo v jeho tele. 

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/fir-tree-brunch-close-shallow-focus-674070829)

8. 57 červov

Lekárov aj rodinu nález šokoval. V uchu 92-ročnej dôchodkyne Catherine McCann doktori objavili 57 červov. Catherine trpí Alzheimerovou chorobou, nedokáže rozprávať ani sa o seba postarať. Catherinine ucho bolo nejaký čas pred nálezom červov operované, ale nehojilo sa a neustále sa zapaľovalo.

Žena tak musela užívať predpísané kvapky. Jej rodina však podozrieva pracovníkov domova dôchodcov, kde Catherine žije, že jej lieky nedali a v dôsledku toho sa jej v uchu rozšírili červy.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/maggots-wriggling-on-black-background-1643968018)

9. Chirurgické nožnice

69-ročná Pat Skinner z Austrálie sa musela podrobiť náročnej operácii. Zdalo sa, že prebehla bez problémov, ale Pat nasledujúce mesiace cítila silnú bolesť na ľavej strane brucha.

Napokon ju tieto bolesti prinútili vyhľadať lekárov. Tí urobili röntgen a ostali v šoku. Zistilo sa totiž, že chirurg si po operácii „zabudol“ v tele Pat chirurgické nožnice.

10. Granát

32-ročná Karla Flores prežila niečo neuveriteľné. Jedného dňa na ulici predávala ryby, keď do jej tváre vletel vystrelený granát! Karla okamžite stratila vedomie, a keď sa neskôr prebrala v nemocnici, myslela si, že ju niekto zasiahol kameňom.

Lekári urobili vyšetrenia a zistili, že ide o odistený granát. Našťastie neexplodoval, ale mohlo sa to stať ktorúkoľvek sekundu. Chirurgovia sa pustili do práce a granát žene vyoperovali. Pracovali s vedomím, že kedykoľvek môže dôjsť k explózii, ktorá zabije každého v blízkosti. Napokon sa im to, našťastie, podarilo.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/hand-pulls-check-grenade-isolated-on-1247331010)

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť