Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Bizarné animácie so žabiakom Pepe si podmanili TikTok

Pochádzajú priamo od originálneho autora kreslenej postavičky.


Zelený žabiak Pepe sa dá považovať za jedno z najlepších a najobľúbenejších memes. Dôkazom toho je jeho dlhovekosť, niečo čím sa môže pochváliť len veľmi málo formátov. Pepe je s nami už takmer 15 rokov!

V priebehu augusta sa na TikToku rozšírili animované videá s Pepem, ktoré žabiaka zobrazujú v rôznych absurdných až surreálnych kontextoch. Väčšina týchto klipov má výrazný hudobný sprievod a často sa v nich vyskytuje hororová, ezoterická či sci-fi ikonografia. Je to naozaj riadny trip!

Virálnosť týchto videí je na jednej strane úplne pochopiteľná (sú super!), na strane druhej aj dosť prekvapivá. Nejde totiž o žiadnu novinku a krátke klipy, z ktorých tieto remixy pozostávajú, sa na internete objavili už v priebehu roka 2021. Mnohých ľudí, ktorí nevedeli, odkiaľ sa videá zjavili, prekvapilo, že ich autorom nie je nik iný, ako samotný tvorca Pepeho – Matt Furie.

Prvá z krátkych animácií bola zverejnená už 17. novembra 2021 a rovnako ako všetky nasledujúce ju bolo možné kúpiť ako NFT. Furie bol takýmto spôsobom schopný opäť prevziať kontrolu nad svojím dielom, ktoré sa mu po rozšírení Pepe memes akosi vymklo z rúk a bolo zneužívané aj pravicovými extrémistami.

Fascinujúcich animovaných klipov s našou obľúbenou internetovou žabou je viac než dosť a Furie neustále pridáva nové. Nájdeš ich priamo na jeho Twitteri. Tu je výber tých najlepších:


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť