8 bizarných mýtov a príbehov o milovaní, ktorým ľudia v minulosti skutočne verili

Napríklad, že ortuť v intímnych partiách dokáže vyliečiť kvapavku…

Zdroj: WolfgangRieger / wikipedia.org

Príbeh o Adamovi a Eve už určite poznáte, no tušili ste, že existujú aj tieto? Informoval o nich portál Ranker a sme si istí, že niektoré ťa poriadne prekvapia.

1. Ortuť a pohlavné choroby

Nech to znie už v dnešnej dobe, keď aj ortuťové teplomery preventívne zmizli z regálov lekární, akokoľvek bizarne, ortuť naozaj kedysi považovali za liek. A nie len taký hocijaký liek. Nesnažili sa ním vyliečiť chrípku, kiahne ani hnačku, ale zvolili si nepriateľa rovno z tých najvyšších radov.

Na jednej anglickej bojovej lodi menom Mary Rose vstrekovali injekčnou striekačkou ortuť do tela ľuďom, ktorí trpeli kvapavkou. Pre najsilnejší účinok si zvolili miesto vpichu v oblasti pohlavných orgánov.

Aj napriek tomu, že táto metóda znie naozaj dôveryhodne, nie je potvrdené, že by taká ortuť (ktorá je jedovatá!), niekedy kvapavku vyliečila. Teda pokiaľ sa neráta ako vyliečenie smrť, lebo v tom prípade má určite na svedomí zopár „šťastných“ koncov.

quicksilver

2. Predčasná ejakulácia mužov pomaly zabíja

Za dynastie Čouovcou, ktorí vládli na území dnešnej Číny, sa o mužskom orgazme chyrovalo v naozaj zvláštnom svetle. Ale pekne po poriadku – celá táto teória stojí na (ne)fakte, že energia yin a yang bola rozdelená medzi pohlavia. Yin sa skrývala v ženách, zatiaľčo yang okupovalo mužské telá.

Tamojší ľudia verili, že ženská energia yin je nevyčerpateľná, zatiaľ čo tá mužská je na tom o čosi biednejšie a muž teda nesmie uvoľniť zo svojej energie yang pred tým, ako prijme množstvo energie jin.

Nechápeš? Preložíme – muž nesmie pri sexe vyvrcholiť skôr ako jeho partnerka a ideálne by bolo, aby to stihla aj niekoľkokrát, keďže čím viac orgazmov, tým viac yin a čím viac yin, tým viac adidas… teda dobrej energie. Takže pokiaľ muž permanentne ejakuluje predčasne, prichádza tým o svoju energiu a to ho pomaly, ale isto, zabíja.

Celebrate New Years GIF by Faith Holland - Find & Share on GIPHY

3. Masturbácia je zakázaná…

…ale len pre mužov. Nadväzujeme na predošlý bod o energii yin a yan a nachádzame sa v rovnakom období na rovnakom území. Keďže ste sa pred pár sekundami dozvedeli, že muži nesmeli plytvať svojou energiou len tak a dosiahnuť orgazmus skôr ako jeho nežnejšia polovička, asi ste sa už dávno dovtípili, že samostatné ručné práce boli tiež tabu. Lebo rozdávali yang a neprijímali yin.

Takže zatiaľ čo si ženy mohli pokojne užívať čará masturbácie, muži sa mohli len smutne prizerať a dúfať, že aspoň ten pohľad im neodčerpáva yang. Jediné obmedzenie, ktoré ženy mali, bolo zavádzanie cudzích predmetov, pretože to by mohlo narušiť lono a spôsobiť neplodnosť.

https://pixabay.com/cs/photos/sex-vibr%C3%A1tor-masturbace-sexu%C3%A1ln%C3%AD-3261260/

4. Nevera prináša ženám plodnosť

V Mezopotámii asi ešte ani nechyrovali o žiarlivých manželoch alebo nemanželských deckách, lebo inak by od tejto tradície pravdepodobne rýchlo upustili. Pointa spočíva v tom, že každá žena musí minimálne raz za život – ideálne hneď po uzavretí manželstva – navštíviť chrám bohyne Ishtar a sedieť v ňom, až pokiaľ doň nevstúpi cudzinec.

Cudzinec následne hodil po žene kúsok striebra (nehovorím, že dnešná Nikola by za to nešla, ale trochu nehy by nezaškodilo…), zobral si ju domov a tam ju poriadne ošu… a ona sa potom vrátila domov, k svojmu mužovi, ako zrelá a plodná žena. Áno. Presne tak.

To ten cudzí penis jej zabezpečil možnosť splodiť nový život. A teda zatiaľčo sa v iných oblastiach v tom čase ženy za cudzoložstvo zabíjali, tu to bolo úplne v poriadku.

Community Abed GIF - Find & Share on GIPHY

5. Zvláštna antikoncepcia

Začiatkom pätnásteho storočia sa kanadské ženy začali brániť nechcenému tehotenstvu naozaj zaujímavým spôsobom. Tým spôsobom bol nápoj, ktorý mal slúžiť ako antikoncepcia a jeho hlavnou zložkou boli bobrie gule (chúlostivé partie tohto zúfalého zvieratka majú očividne mnohoraké využitie, pozri aj tu).

Tie sa pomleté zmiešali s alkoholom a následne vypili. Nie sú žiadne záznamy o tom, že by takýto koktejl reálne zabránil nejakému tehotenstvu, zato jedno je jasné: nepochybne to bol vynikajúci drink.

https://pxhere.com/sk/photo/1410833

6. Sedenie na obrázkovom penise

V dobe zhruba sto rokov pred Kristom existoval v Ríme jeden chrám venovaný bohovi Mutunus Tutunus. Ak vám už len jeho meno pripomína akúsi šifru mladých pre sexuálne radovánky, ktoré chcú zatajiť pred rodičmi, tak nie ste vlastne tak ďaleko od pravdy. Tento boh nemal žiadne telo, ani tvár.

Tento boh bol len penis. S obrovskými guľami. Akože naozaj obrovskými, akože veľkostne hlava bábätka, obrovskými… hovorí sa, že žena mala v deň svojej svadby navštíviť tento chrám a obkročmo sa usadiť na Mutunusov obraz. Tento počin ju mal následne uchrániť od akýchkoľvek trapasov, ktoré by ju počas prvej noci s manželom mohli postretnúť.

Jillian Bell Workaholics GIF by hero0fwar - Find & Share on GIPHY

7. Zákaz pohlavného styku za určitých okolností

V stredovekej Európe sa sex nepovažoval za nič zlé ani hriešne, no ľudia sa mohli oddať tomuto potešeniu len za určitých okolností. Alebo si ho respektíve za určitých okolností museli odoprieť. Napríklad, keď bola manželka v požehnanom stave, kojila či menštruovala. Počas náboženských sviatkov bola súlož taktiež úplne pasé.

Počas sviatočných dní – streda, piatok, sobota a nedeľa – si tiež veľa neužili. Ani za denného svetla. Ani keď boli nahí. A už vôbec nie, keď boli v kostole – ibaže by sa teda snažili splodiť potomka. Ale až na týchto pár prehliadnuteľných drobností boli v tom čase veci v tejto oblasti už celkom liberálne.

8. Nevera ako cesta k vesmírnemu poznaniu

Niekde medzi prvým a šiestym storočím a teda zároveň v dobe, keď bola napísaná kniha kníh (nie Biblia, ale Kama Sutra tentoraz), sa sex považoval za prostriedok spirituálneho osvietenia.

A extrémisti, ktorí boli ochotní postrčiť túto filozofiu na ešte vyšší level, sa neštítili ani podvádzať svoje polovičky za účelom poznania a spoznania. Čo okrem cudzích vagín chceli spoznať – pýtate sa? Všetko. Svet, vesmír, ich vlastnú dušu… smilstvo bolo jednoducho kľúčom ku všetkému.

Memes GIF - Find & Share on GIPHY

Zdroj: ranker.com


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
18
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slováci sa podelili o momenty, v ktorých zistili, že už sú dospelými

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME