Z gynekológie: lekári aj pacientky sa delia o svoje najbizarnejšie príhody

Po dlhej službe v ambulancii vyjde gynekológ na ulicu a slastne si povzdychne: „Konečne tváre!“

Zdroj: Shutterstock

Každé povolanie má svoje pre a proti. Byť gynekológom je možno veľkým snom adolescentov, až kým neprídu na to, že pošvu majú všetky ženy. Nie len tie pekné a mladé. Nuž, o svoje zdravie sa musíme starať všetci.

Gynekologická prehliadka nepatrí k najpríjemnejším vyšetreniam a často pri nej zažijeme nejednu trápnu situáciu. Lenže, aj gynekológ je len človek a vyšetrí denne desiatky žien, preto nie je dôvod na to, cítiť sa nekomfortne.

Prinášame vám 10 nezabudnuteľných príbehov z gynekologickej ambulancie, ktoré napísal sám život a ľudia sa o ne podelili na internete.

1. Raz som mal na prehliadke jednu osemdesiatročnú pacientku. Spýtal som sa jej, či si doma robí samovyšetrenie prsníkov. Povedala, že nie. Tak teda vravím, že jej ukážem, ako na to. Po chvíľke sa však začala červenať a povedala: „Ó, bože! Takto sa ma nikto nedotýkal snáď aj tridsať rokov! Budete ma vyšetrovať aj tam dole, mladý muž?“ Viac mi teda nebolo treba, zutekal som k sestričke a prosil ju o pomoc.

Kate Mckinnon Flirt GIF by Saturday Night Live - Find & Share on GIPHY

2. Prišla mi pacientka, ktorá sa sťažovala na bolesti a nepríjemný zápach. Pri vyšetrení som našla nie jeden, ale rovno tri kondómy, ktoré sa „stratili“ v pošve. Povedala mi na to len toľko, že to je snáď už mesiac, čo sa im pri milovaní zošmykol kondóm a nevedeli ho nájsť. Pôvod ďalších dvoch mi už, našťastie, nevysvetlila.

3. Jedna slečna mala nepríjemný výtok a hneď som jej musel predpísať lieky. Keď sa prišla znova ukázať, skoro som odpadol. Nič sa nezmenilo. Keď som sa jej spýtal, prečo nepodstúpila liečbu, povedala, že jej priateľovi to akosi zachutilo a nechce na tom teda nič meniť. Upozornil som ju, že si môže vážne ublížiť a že si týmto konaním môže privodiť až neplodnosť. Veď ju to muselo príšerne svrbieť!

4. Tehotenské bruško vie občas urobiť riadnu šarapatu. Budúca mamička sa pri vyšetrení uvoľnila až príliš. Síce to bol len prd, no bol kvalitne smradľavý. Pri pôrodoch je to však podstatne horšie, ja som už zvyknutý, no moja pacientka by sa vtedy zrejme najradšej prepadla od hanby.

Shutterstock

5. Prijala som novú pacientku, ktorá túžila po bábätku, no dlhší čas sa jej nedarilo otehotnieť. Taktiež sa mi zdôverila, že máva často hnačky. Zisťovala som teda, aký má pohlavný život so svojím partnerom. Veľmi často praktizovaný anál za účelom otehotnenia ma však dosť prekvapil. Snažila som sa tváriť seriózne, no trhalo mi kútikmi úst. Zrejme niekto vynechal pár hodín biológie.

6. Chodia ku mne viaceré pacientky, ktoré sú navzájom aj príbuzné. Keď som raz tak vyšetroval jednu pani, spýtal som sa, ako sa má jej matka. Uvedomil som si, že takéto načasovanie práve nebolo najvhodnejšie. Chodí ku mne aj jej sestra.

Všetky tri so mnou riešia ich zdravotné komplikácie, moje ruky sa dotýkajú ich intímnych partií. Asi sme si to takto obidvaja v tichosti a naraz v našich hlavách zosumarizovali. Odvetila len, že sa má dobre. Odvrátila hlavu a tvárila sa, že tam nie je.

7. Mám rovnakého gynekológa ako moja mama aj babka. Boli sme v jednom dni všetky tri a ja som šla posledná. Pri tom, ako sa mi doktor „špáral“ v rozkroku, zahlásil: „Podobáte sa na maminu!“ A ja sprostá, som mu na to automaticky zahlásila: „Tam dolu či hore?“ Skoro spadol zo stoličky, zasmial sa a povedal, že na také detaily si už nepamätá.

Shutterstock

8. Gynekológ mi zaviedol teliesko, no mala som pretrvávajúce bolesti, tak som radšej šla na kontrolu. Vravím mu, že ešte pred telieskom som mala streptokoka, či ho nemôžem stále mať, a preto mám tie bolesti.

A jeho reakcia? „No, viete! Streptokok v p**i je ako Matovič, tiež ho vy**bete dverami a vráti sa oknom!“ Chvalabohu, nebol to Matovič, len reakcia na teliesko. Tak som sa smiala, až som mu tam skoro cvrkla.

9. Moja prvá návšteva prebiehala asi takto. Môj doktor bol staručký pán s takými okuliarmi, že oči mal päťkrát väčšie. Povedal mi, že sa môžem vyzliecť a ľahnúť na kozu. Tak som si ľahla a čakala. Vtedy som ešte netušila, že tento deduško má ešte aj barličku.

A tak som taká rozkročená ležala a pán doktor veľmi pomaly a opatrne kráčal ku mne, dívajúc sa tými očami sovy do mojich útrob. Trvalo mu to príšerne dlho a mne bolo neskutočne trápne.

10. Som matka. Popri holení som vyskakovala z vane podať malej cumeľ, potom opäť prebaliť druhé dieťa. Veď to poznáte. Úspešne som to dotiahla do konca a šla na prehliadku. Všetko prebehlo v poriadku a tak si večer, keď už deti zaspali, vychutnávam znova vaňu. Zistila som, že som sa síce ako-tak oholila, ale na nohách som mala dcérine ponožky s Olafom. Strašne sa hanbím! Neviem, či sa k nemu ešte vrátim.

Shutterstock

Reagujte!
Grr Grr
8
Grr
Fuuj Fuuj
41
Fuuj
Fňuk Fňuk
13
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
11
Uups
Haha Haha
463
Haha
Woow Woow
20
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 ľudí, ktorým sa online nakupovanie kruto vypomstilo


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME