Bizarné, surreálne, ale aj poriadne vtipné virálne videá talentovaných tvorcov z YouTube

Videá nadaných tvorcov, ktoré sa stali hitmi internetu.

Zdroj: Hello I'm Nik / Unsplash

V dnešnom článku by sme vám radi predstavili talentovaných tvorcov, ktorí svoje diela zverejňujú na YouTube. Zamerali sme sa pritom na umelcov, ktorí vytvárajú (či vytvorili) veľmi svojské, často znepokojivé, ale aj zábavné videá.

Viaceré z nich sa stali virálnymi, prípadne sa dokonca prebojovali až na udeľovanie Oscarov. A hoci je nasledujúca desiatka tvorcov veľmi rozmanitá, jedno majú predsa len spoločné: ich videá rozhodne nie sú nudné. Veríme, že si medzi nimi nájdete vlastných favoritov.

1. Salad Fingers

Tento bizarný surreálny animovaný seriál z dielne Davida Firtha si už našiel mnoho oddaných fanúšikov. Svojím spôsobom ide o kultovú záležitosť, ktorá sa už navždy zapísala do histórie internetu. Atmosférické, ale aj svojsky humorné príhody Salad Fingersa, ktorý obýva zničený post-apokalyptický svet, vo vás iste vyvolajú poriadne mrazenie.

2. Cyriak

Anglický animátor Cyriak Harris patrí k ďalším mimoriadne talentovaným tvorcom, ktorých môžete na YouTube nájsť. Z úplne bežného a jednoduchého videa dokáže vytvoriť úžasné surreálne animácie, z ktorých sa vám iste zamotá hlava.

Jeho talent si všimli aj ostatní. Cyriak tak pracoval na hudobnom klipe pre skupinu Grand Popo Football Club a jeho animácie sa objavili aj v seriáloch The IT Crowd a W/ Bob & David.

3. PES

Pod pseudonymom PES sa skrýva americký režisér Adam Pesapane. Ten sa stal známym vďaka svojim nevšedným krátkym filmom, ktoré sú oslavou kreativity a imaginácie. V mnohých z nich napríklad pripravuje jedlá z hracích kociek či granátov. Že si to neviete predstaviť? Pozrite si videá tohto nevšedného tvorcu. PES si za svoju tvorbu odniesol nomináciu na Oscara a cenu Emmy.

4. bill wurtz

Mladý Američan Bill Wurtz na svojom YouTube kanáli najčastejšie uverejňoval (a stále uverejňuje) originálne hudobné videá s často nonsensovými textami a surreálnou animáciou. Do širokého povedomia sa však dostal svojimi humornými historickými videami History of the Entire World, I Guess a History of Japan. V nich humorne rozoberá všetky podstatné udalosti histórie sveta a Japonska.

5. Llammas with Hats

Za originálnou čiernou komédiou Llamas with Hats stojí Jason Steele. Prvá epizóda uzrela svetlo sveta vo februári roku 2009 a posledná, v poradí dvanásta, vo februári roku 2015. Hlavnými hrdinami sú dve lamy Carl a Paul a nevyhýbajú sa temným témam ako vražda, sociopatia či samovražda. Zachovávajú si však svojský humor.

6. Don’t Hug Me I’m Scared

O tejto svojráznej surreálnej hororovej komédii ste už možno počuli. Za Don’t Hug Me I’m Scared stojí Joe Pelling, ktorý vytvoril celkovo 6 epizód, resp. krátkych filmov. Jeho diela sa stali hitom a kultovou záležitosťou. Pokiaľ hľadáte niečo nevšedné, originálne, psychedelické a prekvapivé, tak ste na správnej adrese.

7. Marble Hornets

Na internete môžete naraziť na viacero videí či krátkych filmov so slávnym Slendermanom v hlavnej úlohe. Práve seriál Marble Hornets však patrí zrejme k tým najlepším. Vytvorila ho dvojica Joseph DeLage a Troy Wagner. Na ich kanáli nájdete viac ako 90 poriadne atmosférických videí, ktoré iste potešia každého milovníka hororov.

8. Henri, Le Chat Noir

Hitom internetu sa stal aj kocúr Henri. Ten bol hlavnou postavou v celkom jedenástich krátkych filmoch, ktoré natočil William Braden. Ich obsah sa väčšinou točí okolo humorných existenciálnych tém a až kafkovsky absurdného životného pocitu jedného kocúra.

9. Annoying Orange

Annoying Orange je dnes už veľmi známou a kultovou záležitosťou. Na konte má už 11 sérií a neuveriteľných 548 epizód. Vytvoril ho Dane Boedigheimer a jeho hlavným hrdinom je otravný a neznesiteľný pomaranč s divným zmyslom pre humor. YouTube kanál s týmto nevšedným hrdinom má už 8 miliónov odberateľov a stále sa teší veľkej popularite.

10. The Misfortune of Being Ned

Komediálny animák The Misfortune of Being Ned nám predstavil smoliarskeho chlapíka Neda, ktorému sa neustále lepí smola na päty. Za projektom stoja Dane Boedigheimer a Bobby Jennings, ktorí majú na svedomí aj vyššie spomínaný originálny seriál Annoying Orange. Aj v The Misfortune of Being Ned prejavujú svoj zmysel pre absurdnú poetiku a svojský humor.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca máj


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME