Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Ľudia majú rôzne záľuby, úchylky či zaujímavé, no často nepochopiteľné nápady, vďaka ktorým sa občas aj zaslúžia o nejaký bizarný svetový rekord. V niektorých prípadoch im k tomu dokonca dopomôže náhoda. V každom prípade vrelo neodporúčame snažiť sa prekonať tieto svetové rekordy.

Najdlhšia prekonaná vzdialenosť v tornáde

Dňa 12. marca 2006 bol Matt Suter pohltený tornádom, keď sa nachádzal vo svojom dome blízko Fordlancu v Missouri. Po náraze tornáda upadol do bezvedomia a zobudil sa až o 398m ďalej, čo bola doteraz najdlhšia vzdialenosť, akú niekto prežil vo vnútri tornáda.

Najdlhšia vzdialenosť akú niekto prešiel, pričom bol ťahaný koňom a zapálený

Kaskadér Josef Todtling sa rozhodol, že jednoducho chce mať na svojom konte tento bizarný rekord a tak sa nechal vliecť koňom, pričom jeho telo kompletne horelo. Dokázal to vydržať až na vzdialenosť 500m. Jeho telo bolo chránené niekoľkými vrstvami oblečenia, chladiacimi gélmi a kovovými ochranami na nohách a rukách.

giphy (https://giphy.com/gifs/loop-xXvIkTu08XQLC)

Najdlhší prehltnutý meč

Svetový rekord v hltaní mečov drží slečna Natasha Veruschka, ktorej sa ho podarilo dosiahnuť v roku 2009, kedy prehltla meč s dĺžkou 58cm.

Najďalej vystreknuté mlieko

Tento rekord patrí mužovi menom Ilker Yilmaz, ktorý mlieko nasáva nosom a vystrekuje ho von okom. Až do diaľky 279,5 cm. Super zábavka.

Najväčší obličkový kameň

Vo februári roku 2004 bol Vilasovi Ghugeovi v Bombaji v Indii odstránený obličkový kameň, ktorý mal vo svojom najširšom bode až 13cm.

Najdlhší čas strávený na vozíku na nemocničnej chodbe

Tony Collins je diabetik a v roku 2001 sa mu podarilo celkom neplánovane dosiahnuť svetový rekord v pobudnutí na lôžku na nemocničnej chodbe, keď 77 hodín a 30 minút čakal na hospitalizáciu.

giphy (https://giphy.com/gifs/abcnetwork-xUNd9KzJpCA0k9LbtS)

Najväčší objekt vytiahnutý z hlavy

V roku 1998 bol Michael Hill bodnutý do hlavy nožom a vyzeralo to, že útok neprežil. Neskôr sa však ukázalo, že Michael stále žije a nôž s 20cm čepeľou mu z hlavy vytiahli.

Najviac štipcov na prádlo pripnutých na tvári

O tento rekord sa v decembri roku 2012 zaslúžil Talian menom Silvio Sabba, ktorý mal v jednej minúte na tvári pripnutých až 51 štipcov.

youtube (https://www.youtube.com/watch?v=jxzU8PBkQ30)

Najviac zlomených kostí za život

Americký kaskadér Evel Knievel a priekopník v skokoch na motocykloch vraj utrpel za svoj život až 433 zlomenín kostí. 433!

Najväčší počet očuchaných spotených nôh a podpazuší

Madeline Albrecht bude veľká gurmánka, pretože vraj v spoločnosti Hill Top Research Laboratories v Cincinatti, kde pracovala, očuchala až 5600 nôh a neurčitý počet podpazuší.

flickr (https://www.flickr.com/photos/littlelovemonster/2505858713)

Najviac neúspešných testov do autoškoly

Staršia juhokórejská žena známa ako babička Cha Sa-Soonová sa stala národnou celebritou, keď konečne získala vodičský preukaz – na svojej v poradí 960. skúške. Predchádzajúcich 959x sa jej neporadilo prejsť testami do autoškoly, aj preto je držiteľkou tohoto bizarného rekordu.

Človek, ktorý prežil najviac zásahov bleskom

Aká je pravdepodobnosť, že do nás udrie blesk? Veľmi malá a s predpokladanými fatálnymi následkami. Do muža menom Roy C. Sullivan z Virginie však udrel blesk počas jeho života až 7x!

Najvyššia koncentrácia alkoholu v krvi

Jedného Poliaka (čuduj sa svete) raz priviezli do nemocnice, pretože bol zranený po automobilovej nehode. Lekári neverili vlastným očiam, keď zistili, že má v krvi 1,48% alkoholu (14,8 promile!).

giphy (https://giphy.com/gifs/drunk-ramona-singer-sonja-morgan-xT4uQm5LLye3QIw2B2)

Najsilnejší kopanec do rozkroku

Jeden z najbolestivejších svetových rekordov pokorili spolu dvaja MMA zápasníci, kedy Justice Smith kopol svojho protivníka Roya Kirbyho do rozkroku kopom s rýchlosťou 35,4 km a silou 500 kg.

Najdlhší ušný chlp

Týmto rekordom sa pýši indický bankár Radhakant Baijpai, ktorého ušné chlpy dosahujú až 25cm. Radhakant ich však považuje za symbol šťastia a prosperity a preto si ich nemieni nikdy odstrániť.

Najdlhšie trvajúca štikútka

Úbohý muž menom Charles Osborne začal štikútať v roku 1922 pri vážení prasaťa a prestal až v roku 1990 (o 68 rokov neskôr!). V priebehu prvých rokov Charlesa štikútka týrala až zhruba 40x za minútu, čo sa v ďalších rokoch spomalilo asi o polovicu. Štikútanie bolo spôsobené poškodenou krvnou cievou a následným poškodením tej časti mozgu, ktorá inhibuje odpoveď v podobe štikútky.

Najťažší človek

Podľa najnovších štatistík sú na svete až 2 miliardy ľudí s nadváhou. Nikto však zatiaľ neprekonal muža menom Jon Brower Minnoch, ktorý už od detstva trpel obezitou a vo svojom najťažšom stave vážil neuveriteľných 635kg. Zomrel v roku 1983.

giphy (https://giphy.com/gifs/meet-sisters-fugly-mZEPLYbcbfRba)

Skok do vody z najväčšej výšky

V roku 2015 Švajčiar Laso Schaller skočil do vody z výšky 59 metrov, čim sa zaslúžil o svetový rekord. Po náraze do vody s odhadovanou rýchlosťou 122km/hod si Laso síce vykĺbil bok, ale prežil.

Najdivnejšia diéta

Čo sa týka bizarných obedov, tak Francúza Michela Lolito, neporazí asi nikto. Počas svojho života si totiž pochutil na 18 bicykloch, 15 supermarketových vozíkoch, 7 televízoroch, 6 lustroch, 2 posteliach, jednom páre lyží, jednom počítači a menšom lietadle Cessna. Zaujímali by nás jeho recepty.

ofpof (https://ofpof.com/keyif/gercek-super-guclere-sahip-10-inanilmaz-insan)

Zdroj: guinnessworldrecords.com, list25
Titulná fotka: Richard Bradbury / Guinness World Records


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť