Bizarné udalosti, ktoré sprevádzali prezidentské voľby na Slovensku

Národ sa nezaprie – niekde „ukradli“ volebné číslo, inde zasa odovzdané lístky

Po dlhých mesiacoch príprav, intenzívnej kampane, televíznych súbojov a nečakaných zvratov je to konečne tu – občania Slovenska si vyberajú hlavu štátu. Po konci volieb sa nejednému určite uľaví. Atmosféra je vybičovaná, konflikty medzi kandidátmi a zároveň veľkú zodpovednosť za budúcnosť krajiny nie každý znáša dobre. 

Z obce Janice v okrese Rimavská Sobota dokonca hlásili smutnú správu, že necelú hodinu pred začiatkom volieb vo svojej kancelárii zomrel predseda volebnej komisie. Priebeh volieb nebol nijako ovplyvnený.

Problémy, hoci nie zdravotného charakteru, mali aj členovia volebných komisií z iných častí republiky. Ako vidieť na fotografii, ktorú nám poslal fanúšik, jednoduché slovíčko KRÚŽKOVAŤ sa niekomu podarilo napísať až po ťažkom súboji s písmenkom Š, ktoré si neprávom uzurpovalo miesto.

https://emefka.sk

Ak priemerný Slovák dnes pozeral príbehy na svojom Instagrame, určite sa nevyhol fotografiám volebných lístkov s označeným kandidátom, ktorými sa chválili jeho známi. Rovnako ako všadeprítomnými rámčekmi na profilovkách, aj týmito fotkami sa chválili predovšetkým nadšení voliči Zuzany Čaputovej. Je toho fakt plný Instagram. Objavili sa ale aj troška originálnejšie kúsky.

emefka.sk
https://emefka.sk

Konečne dôkaz.Putin nabúral naše voľby!Sankciééééé 😀 😀 😀

Gepostet von Slobodný Výber am Samstag, 16. März 2019

Ejha! Prichádza ale správa, ktorá nepoteší! Podľa Eduarda Barányho, predsedu štátnej volebnej komisie, je fotografovanie vyplnených lístkov porušovaním tajnosti volieb a v minulosti zaň boli udeľované pokuty. Zhotovovanie dôkazov o tom, ako človek volil, sa trestá. Čo ale s takými voličmi, ktorí si fotografiu musia zhotoviť preto, aby vôbec mali nejakú spomienku na to, že už odvolili?

Hrdý volič sa nezabudol pochváliť: "Aj ked podnapity ale hrdy volic 😀 treba volot cislo 6 😀 " (Akela)

Gepostet von Prečo ľuďom hrabe? am Samstag, 16. März 2019

Veľký frmol spôsobila aj obálka denníka SME z volebného dňa. Na titulnej stránke sa vynímal fiktívny volebný lístok, ktorý slúžil ako ilustračný obrázok. Keďže dvaja kandidáti z pôvodnej pätnástky odstúpili, boli zo zoznamu odstránení, čiže sa číselné poradie posunulo.

To sa ale nestalo na skutočných lístkoch, na ktorých sa mená Menyhárt a Mistrík nachádzali aj dnes. Podľa viacerých kandidátov SME voličov závadzalo a spôsobilo volebný chaos. Niektorí z nich tento drobný prešľap dokonca označili za úmyselnú manipuláciu, ohrozovanie férovosti volieb a snahu pomôcť k víťazstvu liberálneho kandidáta.

NEDAJTE SA OKLAMAŤ. ČÍSLO 5 ŽIJE A PATRÍ EDUARDOVI CHMELÁROVIDenník Sme nezostal nič dlžný svojej manipulatívnej…

Gepostet von Eduard Chmelár am Samstag, 16. März 2019

Denník SME dnes hrubo zasiahol do priebehu prezidentských volieb, keď na titulnej strane zverejnil fiktívny volebný…

Gepostet von Maroš Šefčovič am Samstag, 16. März 2019

UPOZORNENIE – moje číslo je 4! Denník SME sa dnes pokúsil absolútne bez hanby zmanipulovať prezidentské voľby…

Gepostet von Štefan Harabin am Samstag, 16. März 2019

Takto toto už je vrchol a otázne je či nie je porušený zákon?! V denník SME (ale aj ďalších) zamenili poradie kandidátov…

Gepostet von Martin Dano – Martin Daňo am Samstag, 16. März 2019

Svojím spôsobom takto prezidentskí kandidáti nepriamo naznačili, že ich voliči sú tak trocha duševne slabší. Kto z právoplatných voličov sa môže kvôli SME pomýliť? Kto zakrúžkuje to číslo, ktoré videl ráno na obálke novín a nie to, čo má priamo pred sebou?

Kto sa dopustí chyby, keď má priamo na hlasovacom lístku vedľa volebného čísla, ktoré musí zakrúžkovať, uvedené meno, titul, vek, profesiu a bydlisko kandidáta? Na to treba byť fakt astronomický blb…

https://www.facebook.com/martin.dano.1976/photos/a.279665755410115/2160163034027035

SME v reakcii ukázalo niečo, čo sa len tak v médiách nevidí – priznalo si svoju chybu a ospravedlnilo sa. Redakcia ale zároveň odmietla obvinenia z toho, že by sa nejakým spôsobom snažila ovplyvniť hlasovanie a zmiasť voličov určitých kandidátov.

Ospravedlňujeme sa. Upozorňujeme čitateľov, že na titulnej strane tlačeného vydania denníka SME sme uverejnili…

Gepostet von SME am Samstag, 16. März 2019

Skutočne divoký večer má za sebou volebná komisia z obce Medzany (okres Prešov). Kvôli tomuto incidentu bolo dokonca volebné moratórium predĺžené do 23:15 a prvé výsledky sa preto dozvieme až v tom čase. Ako informovala polícia SR, do volebnej miestnosti vošiel „značne intoxikovaný“ muž, schmatol urnu s odovzdanými hlasovacími lístkami a vybehol s ňou na ulicu.

Nie je celkom jasné, či to bolo jeho úmyslom, ale vonku sa mu všetky lístky vysypali a bolo ich potrebné zbierať. Polícia páchateľa, ktorý je poslancom, zadržala pri tom, ako sa skrýval v kríkoch.

https://giphy.com/gifs/reactiongifs-gXpO1ODJoGY36

Okej 😳…(do správ nám poslal fanúšik Michal)

Gepostet von EMEFKA am Samstag, 16. März 2019

Gepostet von Richard Holec am Samstag, 16. März 2019

Gepostet von Vi Kuš am Samstag, 16. März 2019

https://emefka.sk
https://emefka.sk

Nech zvíťazí ktokoľvek, je isté, že sa nájde dosť ľudí, nespokojných s výsledkom. Okamžite po oznámení konečného súčtu hlasov sa začnú objavovať sťažnosti – konšpiračné teórie, ktorými budú nešťastníci obviňovať z manipulovania volieb kohokoľvek, koho momentálne nemajú v láske.

Je možné, že sa objavia aj nejaké skutočne odôvodnené podnety. Pravý cirkus sa začne až potom, pretože takýmito vecami by sa mal zaoberať Ústavný súd. Ten je na Slovensku momentálne nefunkčný. Ako sa bude riešiť vzniknutá situácia?

https://giphy.com/gifs/colin-farrell-i-dont-know-XeXzWgD6P4LG8

Zdroj: facebook.com
Titulná fotka: pxhere.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
25
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Typy párikov, ktoré všetci veľmi dobre poznáme

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME