Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Bizarný moment v britských voľbách. Výsledok rozhodol hod mincou

Obaja kandidáti mali rovnaký počet hlasov.


Niekedy to skrátka nejde inak a človek sa musí odovzdať do rúk osudu. Podobne bizarný moment sa odohral aj počas nedávnych britských komunálnych volieb.

Ako uvádza portál LADbible, voľby prebiehali úplne štandardne, avšak v grófstve Monmouthshire boli výsledky medzi kandidátmi až do poslednej chvíle poriadne tesné. A napokon musel rozhodnúť až hod mincou. Celú situáciu sa podarilo nakrútiť reportérovi Danovi Barnesovi zo žurnalistického portálu South Wales Argus.

Hod mincou sa používa výhradne vtedy, ak iná možnosť nie je. Teda ak majú dvaja kandidáti presne rovnaký počet hlasov. Takéto situácie nenastávajú príliš často, ale vyhnúť sa im úplne nemožno. A tak tomu bolo aj teraz.

Náhoda rozhodla

Kandidátka labouristov Bryony Nicholson a konzervatívec Tomos Davies totiž získali presne rovnaký počet hlasov: 679. Takže ako ďalej? Rozhodnúť musel osud (alebo náhoda, ak chceš). Nicholson a Davies si mohli zvoliť stranu: panna alebo orol. Šťastie sa v tomto prípade usmialo na Daviesa, ktorého teda napokon zvolili.

„Čo k tomu dodať?“ vyjadrila sa Nicholson neskôr. „Ľuďom, ktorí mi hovorili, že nemôžem nič zmeniť, by som rada odkázala: Ak by ste hlasovali, nemuselo by sa hádzať mincou! Pre labouristov voľby vôbec nedopadli dobre, keďže Konzervatívna strana získala aj kľúčové časti Londýna, a to vôbec prvýkrát v histórii.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť