Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Bizarný prípad. Lekár zaúčtoval pacientke poplatok, pretože sa v ordinácii rozplakala

Lekár sa nehanbil vypýtať si peniaze za prejavené emócie.


Neveriace krútenie hlavou a pozdvihnuté obočie vyvolal prípad Američanky, ktorej v nemocnici zaúčtovali peniaze za plakanie. Portál Unilad píše, že na celý incident upozornila Camille Johnson, sestra pacientky, ktorá na Twitteri zverejnila fotku účtu.

Napísala tiež, že jej sestra trpí vzácnou chorobou a že bol problém nájsť pre ňu lekára. Napokon sa to však podarilo, na sedení s doktorom sa ale pacientka rozplakala, keďže sa cítila frustrovaná a bezmocná.

To, že človek v ordinácii začne plakať, nie je ničím výnimočným. Mnohí ľudia so závažnými zdravotnými problémami týmto spôsobom dávajú priechod svojim emóciám. Bizarné ale je, že v prípade Camillinej sestry jej lekár za slzy zaúčtoval sumu 40 dolárov (takmer 38 eur).

Shutterstock

„Jedna slza a zaúčtoval jej 40 dolárov bez toho, aby zistil, prečo plače, bez toho, aby sa snažil pomôcť, celú vec prešetril či predpísal liek. Neurobil nič!“ rozhorčovala sa Camille na sociálnej sieti.

Musela zaplatiť za prejavené emócie

Na účte môžeme vidieť, že lekár plač označil ako „krátky emocionálny stav“. Ostatné poplatky na účte sa pohybujú v rozmedzí 15 až 30 dolárov (cca 14 až 29 eur) s výnimkou vyššieho poplatku 350 dolárov. Paradoxné je, že po tejto sume je práve účet za plač tou najvyššou.

„Zaúčtoval jej za plač viac, než za vyšetrenie zraku, hemoglobínový test, za posúdenie zdravotného rizika a za odber krvi!“ napísala Camille na Twitteri. Označila tiež senátora Bernieho Sandersa v snahe získať pozornosť politikov.

Ľudia v komentároch vyjadrili svoj údiv a šok nad tým, ako si niekto môže účtovať takéto sumy za to, že pacient prejavil emócie. Camillin tweet sa dočkal tisícov lajknutí a zdieľaní. Ozvalo sa jej aj viacero iných pacientov, ktorí mali podobnú skúsenosť.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.