Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Blíži sa leto a tehličky stále nikde. Ako čo najrýchlejšie schudneš a dostaneš sa do formy?

Máš aj ty pár kíl navyše?


Leto je už za rohom a čo to znamená? Napríklad to, že sa budeš musieť vyzliecť minimálne do krátkeho trička a ukázať, v akej si forme. Či ti je dobré minuloročné „L-ko“, alebo si musíš skočiť kúpiť väčšie číslo. Ak si sa však nezmieril so svojou postavou, treba začať makať. Ako na to?

Nebudeme ti tvrdiť, že pre teba máme tipy a rady, po ktorých budeš vyzerať ako vysekaný Arnold Schwarzenegger či Sylvester Stallone. Vieme ti však zaručiť, že cez opasok nebude visieť pneumatika, ktorá ti bráni zaviazať si šnúrky na topánkach.

Zníž kalorický príjem

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako schudnúť, je znižovať kalorický príjem. Existuje množstvo aplikácií a webových stránok, ktoré ti pomôžu spočítať kalórie. Utekaj na internet a okamžite si jednu z nich stiahni.

Zvýš fyzickú aktivitu

Ďalším podstatným krokom je cvičenie. Fyzická aktivita ti umožní spáliť viac kalórií, preto si zacvič aspoň 30 minút denne. Prejdi sa ráno pred prácou, choď si večer zabehať, kúp si permanentku do fitka. Hlavne urob niečo, čo ťa bude baviť a nevzdáš to po týždni.

Zameraj sa na stravu

Jedz viac ovocia, zeleniny a bielkovín a vyhýbaj sa nezdravým potravinám, akými sú sladkosti a rýchle občerstvenie. Pripravuj si zdravé raňajky, obedy a večere, nezabudni na menšie porcie, ktoré si dopraješ viackrát počas dňa.

ovocie, košík, jedlo, strava, zdravie
Pexels

Pozor na cukor a alkohol

Je tiež dôležité vyhnúť sa potravinám a nápojom s vysokým obsahom cukru a alkoholu. Tieto potraviny a nápoje obsahujú veľa kalórií, ktorými niekoľkonásobne presiahneš hodnoty, ktoré by si mal prijať za jeden deň.

Dostatok vody a kvalitný spánok

Nezabúdaj ani na pitný režim a na správny spánkový režim. Nedostatok spánku môže spôsobiť hormonálne nerovnováhy, ktoré môžu viesť k nadmernému prírastku hmotnosti. Preto by si sa mal usilovať o 7 až 8 hodín kvalitného spánku každú noc.

Odporúčame prečítať:

Jedna hneď blokuje, ďalšia plánuje svadbu. 5 typov žien po prvom rande

Podpora od rodiny a priateľov

Nikdy nie je na škodu, ak ťa podporuje tvoja rodina a priatelia. Neponúkajú ťa koláčmi, ale motivujú ťa k čo najlepším výsledkom. Ak máš ťažkosti so schudnutím, môžeš vyhľadať odbornú pomoc. Nutriční poradcovia a osobní tréneri ti navrhnú vhodný plán stravovania a cvičenia presne na mieru.

Buď trpezliví

Je tiež dôležité mať realistické očakávania a byť trpezlivý. Ani chudnutie nie je proces, ktorý nastane z večera na ráno. Preto je treba začať čo najskôr a vybudovať si správne návyky. Keď sa vzdáš, dostaví sa jo-jo efekt. Najlepšie je stanoviť si ciele, ktoré sú dosiahnuteľné a postupne na nich pracovať.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje