Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 19.6.2024
sk
Alfréd
cz
Leoš, Leo

Blížiace sa sviatky ti v Bratislave aj tento rok spríjemní vianočná električka. Mesto si ale pripravilo aj novinku

Od 4. decembra sa môžeš odviesť vo vyzdobenej električke.


Vianoce sa už blížia a sviatočná nálada zavládla aj v uliciach Bratislavy. Ako na svojej stránke píše Dopravný podnik Bratislava, ulice hlavného mesta ľuďom aj tento rok spríjemní vianočná električka. Tá mestom premáva už jedenásty rok. Nájdeš na nej vianočné reťaze, svetlá a jej interiér zase krášlia ozdoby od žiakov zo Spojenej školy na Mokrohájskej ulici. Školáci a predškoláci nahrali aj hlásenia jednotlivých zastávok v spolupráci s moderátorom Viktorom Vinczem.

Ten ohlási nasledovnú zastávku, pričom jej názov dopovie jedno z detí. Mesto sa k tomuto kroku podujalo na základe niekoľkých listov od sedemročnej Karolínky, ktorá jeho zástupcov žiadala, aby zastávky hlásil jej obľúbený hlas. Samotná Karolínka sa projektu tiež zúčastnila a ohlási zastávku Jesenského a Hlavná stanica.

Viceprimátorka Bratislavy Tatiana Kratochvílová povedala, že z vianočnej električky sa už stala príjemná tradícia. „Som rada, že aj tento rok môžeme našim obyvateľkám a obyvateľom priblížiť Vianoce a ich atmosféru aj takouto formou.“ Dodala tiež, že nejde len o atrakciu, ale aj o symbol dobrého a ekologického riešenia dopravy.

Profimedia

Bratislava pripravila aj novinku

Z nahrávania zastávok deťmi mal veľmi pozitívny pocit aj Martin Rybanský, predseda predstavenstva Dopravného podniku Bratislava. „Vianočné sviatky majú pre deti špeciálne čaro. Nie je nič krajšie ako detský úsmev, ktorý môžeme vyčarovať takýmito maličkosťami,“ vyjadril sa. „Z nahrávania sme ostali všetci v dopravnom podniku dojatí. Vyzdvihol by som však aj nádherné vianočné ozdoby od školákov zo Spojenej školy na Mokrohájskej, ktoré spestria cestovanie vo vianočnej električke.“

Vianočná električka začala premávať 4. decembra a využiť ju budeš môcť až do konca tohto roka. Premáva celý týždeň na trase linky 1 – z Hlavnej stanice po Námestie Ľudovíta Štúra.

Podľa cestovného poriadku na webe dopravného podniku Vianočná električka premáva cez víkend na prvom poradí linky číslo…

Posted by Vianočná električka v Bratislave on Saturday, December 4, 2021

Okrem toho si ale Bratislava pripravila aj zaujímavú novinku – zimný Sánkobus! Ten sa inšpiroval skibusmi v lyžiarskych strediskách. Cieľom je znížiť počet áut na známom vrchu Kamzík, ktorý je častým cieľom rodín na sánkovanie. Ak výdatne nasneží, bude možné sa na Kamzíku sánkovať až do večerných hodín (konkrétne do 21. hod).

Aby sa ľudia vyhli problémom s parkovaním, mestské lesy im odporúčajú využiť práve Sánkobus. Ten spoznáš podľa symbolu snehovej vločky v cestovnom poriadku, ale aj kvôli originálnemu polepu, ktorý zobrazuje známe časti Bratislavy pod snehovou pokrývkou. Cestujúcim by mal byť k dispozícii počas pracovných aj voľných dní do 19:30 hod.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.