Bocianovi pripevnili sledovacie zariadenie so SIM kartou. Prevolal viac ako ty za rok!

Účet jeho karty sa vyšplhal na neuveriteľnú sumu.

Každý rok s príchodom leta sa v takmer každej väčšej či menšej obci ľudia tešia na tradičný návrat bocianov. Často ich vídavať ako si stavajú hniezda na stožiaroch, kde potom kladú vajíčka a liahnu sa malé bocianíky. Bocian sa považuje v našich končinách za symbol dobrého požehnania a šťastia. Neviem, či je tomu tak aj v Poľsku, no našim severným susedom život týchto majestátnych tvorov určite nie je ľahostajný.

Poľskí vedci sa rozhodli pripevniť na telo niektorých bocianích jedincov špeciálne sledovacie zariadenie, ktoré im malo pomôcť lepšie preskúmať trasy ich letov do Afriky a späť. Ako iste všetci vieme, bociany sú sťahovavé vtáky, ktoré na zimu odlietavajú do teplých afrických krajín. V zime sa tak tieto tvory nachádzajú tisícky kilometrov od ich letných sídiel v Európe a počas chladných mesiacov o nich toho veľa nevieme. A z tohto dôvodu sa Poliaci rozhodli ich život v ďalekej Afrike lepšie preskúmať pomocou moderných technológií.

https://www.facebook.com/notesfrompoland/posts/1049980278510515

Spomínané sledovacie zariadenie je bocianom pripevnené na chrbát a žiadnym spôsobom im neprekáža v lete a ani im nespôsobuje bolesti. Toto malé zariadenie je biele a vo vnútri je, okrem iných súčiastok, aj SIM karta, ktorá odosiela správy o pohybe bociana späť do laboratória v Poľsku. Do tohto sledovacieho projektu bol chtiac-nechtiac zapojený aj bocian, ktorému dali vedci meno Kajtek. Správy o jeho polohe v Afrike prichádzali zo sledovacieho zariadenia v pravidelných intervaloch. Jedného dňa sa však podľa sledovacieho zariadenia bocian Kajtek zastavil niekde v Sudáne a zostával na jednom mieste až priveľmi dlho.

https://unsplash.com/photos/biJCd2N-1ms

Vedci sa obávali, že sa úbohému Kajtkovi niečo zlého prihodilo a že svoju púť do Európy nedokončí. Najväčší šok však prišiel o niekoľko dní neskôr, keď sa v poštovej schránke objavil účet od telekomunikačnej spoločnosti, ktorej patrila SIM-ka z Kajtkovho sledovacieho zariadenia. Podľa tohto účtu niekto SIM-ku v africkom Sudáne veselo používal a prevolal cez ňu za necelý mesiac neuveriteľných 2300 eur! Alebo sa inkriminovanému bocianovi len trochu zacnelo za domovom a pri telefonovaní s poľskou manželkou zo Sudánu stratil tak trošku pojem o čase…

O osude Kajtka sa bez SIM karty v sledovacom zariadení sa už nič viac nevie a poľskí zoológovia sa obávajú, že chudák Kajtek sa už do svojho hniezda nikdy nevráti, keďže nie je jednoduché sňať bocianovi sledovacie zariadenie bez skúseného odborníka a navyše Sudán je veľmi chudobná krajina.

https://www.flickr.com/photos/kiwanja/3169449999

Zdroj: facebook.com, polsatnews.pl
Titulná fotografia: wikimedia.org

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
8
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
7
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Sociálne siete odhalili minulosť dievčaťa z meme Distracted Boyfriend!


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME