V poslednom čase sme boli svedkami viacerých tragédií, katastrof a smutných udalostí, pri ktorých sa nám zastavoval rozumom a kládli sme si otázku, kde sa na svete berie toľko zla. Presvedčili sme sa, že nebezpečenstvo číha na každom kroku bez ohľadu na čas, pohlavie, vek či preferované životné hodnoty. Čo robiť, keď si vonku a cítiš sa ohrozený?
Logickým predpokladom je, že väčšina zločinov sa deje vo večerných hodinách, pretože tma tak trochu hrá zločincom do karát. S posunom času prišlo aj skrátenie tej časti dna, keď je vonku prirodzené svetlo, takže už len málokto sa vyhne tomu, že sa musí počas tmy niekam presúvať resp. byť mimo domu.
V dnešnom článku sme sa rozhodli napísať pár slov o bezpečnosti a ponúknuť ti niekoľko dôležitých opatrení, ktoré ti pomôžu udržať sa v bezpečí a zachovať chladnú hlavu.
1. Nebuď vonku sám
Vieme, že to nie je vždy možné, no ak sa to čo i len trošku dá, preferuj počas večernej prechádzky spoločnosť. Ak sa to však nedá, aspoň buď s niekým v kontakte, dobrým riešením je napríklad telefonovanie.
2. Zdieľaj svoju polohu
Jednou z najlepších vecí, akú môžeš počas svojho pobytu vonku v noci urobiť, je povedať niekomu, kde sa nachádzaš a aký je tvoj plán pohybu. Vďaka moderným technológiám vieš jedným klikom zdieľať svoju polohu s niekým iným, čo vie byť v prípade potreby naozaj veľmi nápomocné. A ešte maličkosť, daj niekomu vedieť, keď si sa už vrátil domov.
3. Zostaň na verejných miestach
Ak už musíš tráviť čas vonku po zotmení, preferuj dobre osvetlené verejné miesta a vyhýbaj sa opusteným oblastiam. Zároveň sa vyhni úzkym a temným uličkám, kde je riziko nebezpečenstva vyššie.
4. Nenadväzuj kontakt s neznámymi
Ak ťa niekto neznámy osloví alebo sa snaží získať si tvoju pozornosť, zbystri. Ak niekto vyzerá nebezpečne, príde k tebe a nejakým spôsobom s tebou začne komunikovať či ťa dokonca zastrašovať, pokús sa čo najskôr z daného miesta odísť.
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane