Bojovne naladený kocúr odplašil slona, ktorý vstúpil na jeho teritórium

Drobnú mačku netrápilo, že slon predstavuje štyri tony živej hmoty.

Zdroj: Profimedia

Vyzerá to tak, že mačky môžu pokojne nahradiť psy v role najlepších strážnych zvierat. Youtube je plný videí, v ktorých môžeme vidieť, ako mačka zahnala oveľa väčšieho medveďa. Niektoré mačky jednoducho nepoznajú strach a vystúpia aj proti oveľa väčšiemu protivníkovi.

Vďaka webu Unilad vieme, že medvede nie sú najväčšia hmotnostná kategória, na ktorú si mačky trúfnu. V Thajsku sa smelému kocúrovi Simbovi podarilo zastrašiť štvortonového slona. Stret sa odohral v nočných hodinách 17. novembra v meste Nakhon Nayok.

Profimedia

Domáci dotyčného slona dobre poznajú

Slon, ktorý je hrdinom tohto príbehu, nebol žiadnym cudzincom. Miestni vedia, že je to 35-ročný Pai Salick, známy tým, že často hľadá potravu v záhradách obyvateľov. Sem-tam sa mu, samozrejme, podarí zhodiť nejaký plot alebo znehodnotiť úrodu.

Pai Salick mal tú smolu, že počas jednej zo svojich nočných návštev mesta vstúpil na teritórium kocúra Simbu. Podľa slov majiteľa je Simba veľmi teritoriálny a agresívne útočí na všetky zvieratá, ktoré vstúpia na jeho územie. Bez ohľadu na ich veľkosť.

Profimedia

Aj keď v tomto prípade na priamy fyzický stret neprišlo, Simba dokázal giganta otočiť čisto len svojou nebojácnou prítomnosťou. Akonáhle sa objavil, slon sa vrátil, odkiaľ prišiel. Asi by bolo treba aktualizovať známe „slon sa bojí myši“ a myš nahradiť mačkou.

Thajské národné zviera

Slon je považovaný za thajské národné zviera a niekdajšie Siamské kráľovstvo ho dokonca malo na vlajke. Odhaduje sa, že momentálne ich vo voľnej prírode žije asi 2000 a asi rovnaké číslo slonov je domestifikované. Hoci ide o ohrozený druh, nie je problém sa s ním stretnúť pri návšteve Thajska.

shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
17 vtipných rodičovských tweetov, ktoré sumarizujú, aké je to vychovávať tínedžera


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME