Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Čo si budeme hovoriť, tento rok je to v kinách celkom bieda. Môže za to, samozrejme, celosvetová pandémia koronavírusu, kvôli ktorej sa mnoho očakávaných filmov presunulo. Inak tomu nebolo ani v prípade Mulan, hraného remaku klasickej animovanej disneyovky. Snímka od Niki Caro mala do našich kín doraziť 9. marca, ale všetci vieme, ako to napokon dopadlo.

Chvíľu sa zdalo, že Mulan v kinách možno vôbec neuvidíme, ale, našťastie, veci sa pohli k lepšiemu. Príbeh hrdinky Mulan, ktorá v prezlečení za muža narukuje do armády a bude brániť Čínu pred nájazdmi nepriateľských vojsk, si tak na strieborných plátnach predsa len vychutnáme.

Inšpirácia filmom aj čínskou legendou

Ako sme už zmienili, film režírovala talentovaná Niki Caro, ktorá má za sebou napríklad drámu Pán veľrýb či pôsobivú vojnovú drámu Úkryt v zoo. Pri nakrúcaní hranej Mulan si tvorcovia vzali inšpiráciu nielen z rovnomenného animáku, ale aj z klasickej čínskej epickej básne Balada o Mulan. Práve v nej sa s touto hrdinkou stretávame prvýkrát.

„Pôvodná Legenda o Mulan bol napísaná pred vyše tisícpäťsto rokmi a odvtedy je obľúbeným príbehom,“ povedal producent Jason Reed. „Animovaný film ho predstavil západnému obecenstvu. Náš plán je vziať prvky z pôvodnej legendy aj z milovanej animovanej snímky od Disneyho a vytvoriť niečo nové a vzrušujúce, pričom rešpektujeme základné prvky tohto inšpiratívneho príbehu. Zamerali sme sa na to, aký dokáže byť človek odvážny, lojálny a splniť si povinnosť a zároveň zostať verný sám sebe.“

Príbeh a herci

Príbeh sa odohráva v starovekej Číne, kde cisár vydá nariadenie, aby každý muž z rodiny odišiel slúžiť do cisárskej armády na obranu krajiny pred bojovnými kočovníkmi zo severu. Hua Mulan, najstaršia dcéra váženého cisárskeho bojovníka, zaujme miesto svojho chorého otca v cisárskej armáde. Aby sa ale do armády vôbec dostala, musí sa prestrojiť za muža. Na jej ceste ju však čaká nejedno smrteľné nebezpečenstvo.

CinemArt SK

Koho vo filme ale uvidíme? Hlavnú rolu stvárnila Liu Yifei, okrem nej sa objavia aj Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Gong Li, Jet Li či Tia Ma. Tvorcovia sa už počas nakrúcania vyjadrili, že film bude skôr akčnou historickou drámou, čo znamená, že sa môžeme rozlúčiť s pesničkami a celkovým muzikálovým poňatím. Režisérka prezradila, že jej prístup k látke bol viac realistickejší, to by však vôbec nemuselo byť na škodu.

Aj samotný trailer, koniec-koncov, ukazuje, že po remeselnej stránke by sme sa mali dočkať viac než nadpriemerného filmu. Herecké obsadenie je tiež kvalitné a príbeh samotný je overenou klasikou, ktorá rozhodne má potenciál pre veľkolepé akčné scény, ale aj silné emócie. Hraná Mulan teda zatiaľ pôsobí veľmi zaujímavo a lákavo. V kine si ju určite veľmi radi vychutnáme. Slovenská premiéra je stanovená na 4. septembra 2020. Snímku si užijeme so slovenským dabingom.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť