Bol by si ochotný mať intímny vzťah s robotom? Kladne odpovedalo 42 % ľudí

Otvorenejší podobnému vzťahu by viac boli muži než ženy.

Zdroj: Shutterstock

Bol by si ochotný mať intímny styk s… robotom? Ako píše portál LADbible, odpoveď (nielen) na túto otázku zaujímala aj autorov novej štúdie zo spoločnosti Tidio. Tí na vzorke 1 200 respondentov okrem iného skúmali, či by boli ochotní mať intímny styk, prípadne vážny vzťah s robotom s umelou inteligenciou.

42 % z nich sa vyjadrilo, že by do postele s robotom pokojne išli. 39 % zase uviedlo, že by si s ním vedeli predstaviť dlhodobý romantický vzťah. Jednotlivé odpovede sa pomerne výrazne líšili u mužov a žien. Muži boli viac naklonení myšlienke intímneho styku s robotom (48 %), ako aj vzťahu s ním (43 %). Ochota na takéto milostné dobrodružstvo bola u žien v priemere dvakrát nižšia. 

Shutterstock

Umelá inteligencia sa podľa ľudí v budúcnosti rozšíri

Dnes nám síce tieto otázky môžu pripadať bizarné, ale v budúcnosti možno budú realitou. Spoločnosť sa v prieskume zamerala aj na všeobecné vnímanie umelej inteligencie v spoločnosti. Mnohí ľudia odpovedali, že sú presvedčení, že v budúcnosti sa umelá inteligencia výrazne rozšíri a pravdepodobne ich nahradí v práci (myslí si to 69 % absolventov vysokých škôl).

78 % ľudí sa zase obáva, že mimoriadne rozvinutá umelá inteligencia prispeje svojou troškou k prebiehajúcej informačnej vojne a bude šíriť vlastné konšpirácie a dezinformácie.

Pozitívne sa o možnostiach umelej inteligencie vyjadrilo niečo nad 45 % respondentov. 60 % z nich by zároveň nemalo žiadny problém využiť taxíky, ktoré by boli ovládané výhradne umelou inteligenciou (teda bez ľudského šoféra). Problematike umelej inteligencie a potenciálnym rizikám z nej vyplývajúcich sme sa venovali aj v samostatnom článku.

Shutterstock

Čítaj ďalej: Môže raz ľudstvo zahubiť vyvinutá umelá inteligencia?

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
10
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
V poľskom meste majú netradičnú turistickú atrakciu. Ľudí tam z balkóna zdraví roztomilý psík


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME